Elektronarzędzia

Szlifierka mimośrodowa EVA 150 E – Siła i wytrzymałość „made in Germany”

Nowa szlifierka EVA 150 firmy MAFELL idealnie nadaje się do pracy ciągłej. Specjalna membrana pochłaniająca drgania izoluje główne części obudowy szlifierki, które trzymane są w rękach w trakcie pracy. Dzięki temu drgania generowane przez urządzenie nie są przekazywane do użytkownika.

Dodatkowo niska emisja drgań – wartość drgań nie przekracza 2,73 m/s2 – sprawia, że szlifierką EVA 150 E można pracować praktycznie bez przerwy. Miękkie nakładki na uchwytach zapewniają dobre prowadzenie maszyny w każdej pozycji roboczej i dają poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji. Chroni to użytkownika przed narażaniem zdrowia oraz sprawia, że praca z maszyną jest bardziej przyjemna.

Bezpyłowe szlifowanie – czyste środowisko pracy

Liczne kanały odprowadzające w stopie i skuteczny wyciąg pyłu zapewnia optymalny odciąg i czyste środowisko pracy. Wbudowana potężna turbina sprawia, że nawet bez zewnętrznego odkurzacza przemysłowego odciąg pyłu jest bardzo skuteczny, a zapylenie jest niskie.

Szlifierki oscylacyjne EVA 150 E firmy MAFELL pracują na siatkach ściernych Abranet®. Siatki te wyznaczają nowe standardy. Z ok. 24 tysiącami otworów na powierzchni zapewniają niemal bezpyłową obróbkę materiału. Jedną z zalet tego systemu jest przedłużona żywotność talerza szlifującego.

Wysoka wydajność szlifowania – doskonała powierzchnia

Szlifierka EVA 150 E oferuje o 20% wyższą prędkość szlifowania niż tradycyjna szlifierka mimośrodowa, co znacznie zwiększa szybkość usuwania. W rezultacie, biorąc pod uwagę samą jakość powierzchni, można wykonać pracę nawet do 20% szybciej i ostatecznie znacznie zmniejszyć koszty. W połączeniu z wielootworową stopą szlifierską, wbudowany wysoko wydajny odciąg wewnętrzny sprawia, że środowisko pracy jest bezpieczne i mało zapylone. W konsekwencji siatka ścierna ulega mniejszemu zeszlichcaniu, przedłużona zostaje żywotność talerza szlifierskiego, a wyniki pracy są znacząco lepsze.

Fot. 2 Zabezpieczenie krawędzi - regulowana osłona zapobiega uszkodzeniu zarówno przedmiotu obrabianego, jak i stopy szlifierki.Fot. 2 Zabezpieczenie krawędzi – regulowana osłona zapobiega uszkodzeniu zarówno przedmiotu obrabianego, jak i stopy szlifierki.

Różne przeznaczenie

W zależności od potrzeb użytkownika szlifierka EVA 150 E dostępna jest w dwóch wariantach:

– z suwem szlifującym 3 mm – idealna do szlifowania dokładnego i międzyoperacyjnego pomiędzy poszczególnymi warstwami nakładanego lakieru,
– z suwem szlifującym 5 mm i prędkość 12.000 obrotów na minutę – do szlifowania zgrubnego.

Optymalna obsługa

Dzięki ergonomicznej, dodatkowej rączce użytkownik może precyzyjnie kierować szlifierką EVA 150 E trzymając ją obiema rękoma, bez względu na rodzaj zadania. Rączkę można zdemontować, kiedy nie jest potrzebna.

Zabezpieczenie krawędzi

Regulowana osłona krawędzi, która znajduje się w standardowym wyposażeniu, skutecznie zapobiega uszkodzeniu zarówno przedmiotu obrabianego, jak i stopy szlifierskiej EVA 150 E.

Fot. 3 Elastyczna miękka podkładka pozwala na uzyskanie znakomitej jakości wykończenia powierzchniwklęsłych i wypukłych.Fot. 3 Elastyczna miękka podkładka pozwala na uzyskanie znakomitej jakości wykończenia powierzchni wklęsłych i wypukłych.

Powierzchnie krzywe

Elastyczna, miękka podkładka, dostarczana razem z maszyną, pozwala na uzyskanie znakomitej jakości wykończenia powierzchni wklęsłych i wypukłych. Piankowy materiał wygładza wszelkie nierówności i zapewnia spójne wyniki szlifowania.

Jak każda maszyna firmy MAFELL szlifierki oscylacyjne EVA 150 E objęte są 3-letnią gwarancją. Zapewniony jest pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce.

Zastosowanie

– szlifowanie zgrubne,
– szlifowanie międzyoperacyjne,
– szlifowanie dokładne,
– szlifowanie powierzchni wklęsłych i wypukłych,
– do szlifowania płyt, litego drewna, farb, powierzchni fornirowanych, suchej zabudowy, wypełniaczy, spoin.

Fot. 4 Specjalne membrany antywibracyne oraz niska emisja drgań sprawia, że drgania generowane przez urządzenie nie są przekazywane do użytkownika.Fot. 4 Specjalne membrany antywibracyne oraz niska emisja drgań sprawia, że drgania generowane przez urządzenie nie są przekazywane do użytkownika.

Standardowe wyposażenie

– szlifierka mimośrodowa EVA 150 E,
– talerz szlifierski miękki,
– dodatkowa rączka,
– zestaw siatek ściernych Abranet®: 1 szt. x P60, P80, P100, P120, P150, P180, P240 i P320,
– podkładka EVA-SA,
– worek filtrujący UFB-1,
– systener MAFELL MAX.

4.6/5 - (7 votes)

Data publikacji: 17 maja, 2014

Autor:

4.6/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły