Elektronarzędzia

Szlifierka oscylacyjna MAFELL UVA 115 E

Przy wysokiej jakości elektronarzędziach nie tylko ocenia się końcowy rezultat, ale także sposób, w jaki ten rezultat jest osiągany. Taka koncepcja przyświecała konstruktorom firmy MAFELL, gdy projektowali nową szlifierkę oscylacyjną. Szukano połączenia wysokiej jakości rezultatów szlifowania z maksymalnie wydajnym odciągiem oraz doskonałą ergonomią pracy.


W przemyśle drzewnym w szczególności dążenie do spełnienia tych wymogów często wiąże się z zastosowaniem różnych systemów szlifowania. Jednak najnowszy produkt firmy MAFELL, szlifierka oscylacyjna Mafell UVA 115 E spełnia wszystkie wymagania w jednym urządzeniu.
Co odróżnia szlifierkę oscylacyjną UVA 115 E firmy MAFELL od pozostałych, dostępnych na rynku?

Po pierwsze – wysoko wydajny system odciągania pyłu

Zostało to osiągnięte dzięki specjalnym materiałom ściernym firmy Abranet©. Są to specjalne siatki ścierne z 24.000 otworów na powierzchni, co zapewnia niemal bezpyłową obróbkę materiału. Siatka ta jest znacznie wydajniejsza od typowych papierów ściernych, gdyż w czasie pracy szlifierką nie zaszlichca się, dzięki temu pracuje do całkowitego starcia ziarna. Co więcej, tylna strona siatki ma fakturę podobną do weluru, co ułatwia jej mocowanie na rzep – tak samo jak papiery ścierne. Kanały odsysające znajdujące się po obu stronach stopy szlifierskiej zwiększają skuteczność wbudowanej turbiny odsysającej pył. Co w połączeniu z użyciem siatek ściernych firmy Abranet© sprawia, że prawie 90% pyłów powstających w trakcie pracy zostaje odciągnięte na zewnątrz do worka filtrującego. Taką wysoką wydajność osiąga się nawet bez podłączenia zewnętrznego odciągu (odkurzacza przemysłowego).

Szlifierka oscylacyjna MAFELL UVA 115 E

Szlifierka oscylacyjna MAFELL UVA 115 E

Po drugie – niska emisja drgań

Według norm europejskich EN 60745 typowe wartości emisji drgań wynoszą 2,5 m/s². W porównaniu z innymi szlifierkami UVA 115 E wyposażona jest w specjalne membrany tłumiące drgania – dzięki czemu wartość emisji drgań – zmierzona zarówno na obudowie, jak i w rączkach szlifierki – nie przekracza 1,9 m/s². W konsekwencji na ręce i ramiona osoby obsługującej szlifierkę przekazywane jest znacznie mniej drgań, co pozwala na mniej męczącą i dłuższą, a tym samym efektywniejszą pracę.

Po trzecie – płynna regulacja

Prędkość obrotową można bezstopniowo nastawiać od 4.000 do 24.000 obrotów /min., dzięki czemu można optymalnie dostosować prędkość do obrabianego materiału, np. do szlifowania powierzchni lakierowanych lub z tworzyw sztucznych. Wybrana prędkość obrotowa silnika jest utrzymywana elektronicznie na stałym poziomie, co sprawia, że nawet przy obciążeniu osiągana jest stała prędkość.

Szlifierka oscylacyjna MAFELL UVA 115 E

Szlifierka oscylacyjna MAFELL UVA 115 E

Po czwarte – wszechstronność zastosowania – szlifierka oscylacyjna MAFELL UVA 115 E

Szlifierka oscylacyjna Mafell UVA 115 E może pracować na różnego rodzaju materiałach, począwszy od drewna aż do metalu, duże powierzchnie czyni idealnie gładkimi i to przy niskim nakładzie wysiłku i mocy. UVA 115 E doskonale nadaje się do szlifowania zgrubnego i dokładnego, zarówno drewna twardego, jak i miękkiego. Zdaje również egzamin, gdy w trakcie prac malarskich trzeba szlifować powierzchnię pomiędzy poszczególnymi warstwami.
Stopa szlifierki nie wykonuje ruchu obrotowego, dlatego obróbka krawędzi oraz fazowanie również jest w zasięgu działania szlifierki. To są ważne cechy, zwłaszcza dla firm zajmujących się wykończaniem wnętrz, gdzie drewno, wyroby z drewna i ściany gipsowo-kartonowe często wymagają dużego szlifowania. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest beznarzędziowo zdejmowana stopa „żelazkowa” Delta, która umożliwia uzyskanie idealnej powierzchni w narożnikach, na brzegach, czy wszędzie tam, gdzie dostęp jest ograniczony.

Po piąte – większa moc

Szlifierka oscylacyjna Mafell UVA 115 E została wyposażona w nowy, wzmocniony silnik o mocy 450 W. Dodatkowo specjalne uszczelnienie maszyny przed powstającymi pyłami znacząco przyczynia się do przedłużenia jej żywotności.

Po szóste – nieoczekiwane zalety

Gdy mamy do zeszlifowania drobny kawałek drewna, nawet wielkości kości do gry – szlifierka ta również umożliwia jej przeszlifowanie. UVA 115 E dostarczana jest z systenerem, który ma tak wyprofilowaną wkładkę na maszynę, że pozwala ona na obrócenie szlifierki talerzem do góry i bezpieczne jej zamocowanie tak, aby stała się szlifierką stacjonarną.

Szlifierka oscylacyjna MAFELL UVA 115 E

Zakres dostawy

  • szlifierka oscylacyjna Mafell UVA 115 E
  • worek filtrujący UFB-1
  • stopa żelazkowa Delta 105
  • opakowanie siatek szlifujących Abranet© – P80
  • opakowanie siatek szlifujących Abranet© – P120
  • komplet pasków siatki szlifującej Abranet© – do mocowania na klamry
  • (w zestawie siatki o ziarnistości P60, P80, P100, P120, P150, P180, P240, P320, siatka Delta
  • 105 – P120, wkładka UVA-SA (10-otworowa), wkładka UVA-SA Delta 105)
  • przewód zasilający 4m
  • systener MAFELL-MAX

Szlifierka oscylacyjna MAFELL UVA 115 E – dane techniczne

Powierzchnia szlifowania 230 x 115 mm
Suw roboczy 2,6 mm
Prędkość obrotowa 4.000 – 24.000 1/min
Pobór mocy 450 W
Ciężar 2,7 kg

Wszystkie maszyny objęte są 3-letnią gwarancją MAFELL Complete po rejestracji elektronarzędzia w ciągu 30 dni od zakupu. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce zapewnia firma ANDREMA PW – MAFELL Service Center Polska z Poznania. www.andrema.pl

MAFELL Service Center Polska – ANDREMA P.W.
ul. Głogowska 78, 60-741 Poznań
Tel. (61) 661-11-52
mafell@mafell.pl

4.9/5 - (28 votes)

Data publikacji: 24 września, 2018

Autor:

4.9/5 - (28 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły