Chemia specjalistyczna

Szybki system termoizolacji dachu

Szybki system termoizolacji dachu

Za sprawą jednego ze znanych producentów chemii budowlanej, firmy Selena SA, jest już dostępny kompletny szybki system przeznaczony do termoizolacji dachów. W skład kompletnego systemu wchodzą cenione w branży marki: Matizol oraz TYTAN Professional.


Nowy system powstał w odpowiedzi na innowacyjne metody montażu pokryć dachowych oraz hydroizolacji obiektów, za którymi idzie efekt postępu w technice budowlano-montażowej oraz przede wszystkim oczekiwania branży dekarskiej. SELENA postawiła na usprawnienie rozwiązań, które pozwolą jeszcze trwalej i skuteczniej zabezpieczyć obiekt, a przy tym znacznie przyśpieszą i uproszczą prace na dachu. Co ważne dla wykonawców, szybki system termoizolacji dachu znacznie obniża koszt realizowanych prac.
W skład systemu wchodzą m.in. wysokojakościowe papy samoprzylepne:

 • Matizol Styro Tek
 • Matizol Styro Tek Standard

oraz kleje montażowe do pap i gontów bitumicznych:

 • Pianoklej dekarski KDT12
 • Klej do gontów bitumicznych Matisol.

Materiały te mają zastosowanie w systemach pokryć dachów płaskich ocieplanych styropianem, wełną mineralną lub styropapą oraz dachów stromych krytych gontem bitumicznym. Poniżej prezentujemy jedną z wielu możliwości wykorzystania naszych produktów do kompleksowej realizacji pokrycia dachowego.

Papa nawierzchniowa

Firma Matizol posiada bardzo bogatą ofertę pap nawierzchniowych. Większość pap w naszej ofercie to papy modyfikowane SBS, co zapewnia im wysoką elastyczność w niskich temperaturach, a ze względu na rodzaj stosowanych wkładek posiadają jedne z najwyższych parametrów wytrzymałościowych. Papy te mogą być stosowane w układach jednowarstwowych np. Gordach Extra WZ PYE PV250 S52 SM lub w systemach wielowarstwowych np. Gordach Super WZ PYE PV200 S52 SM.

Papa Styro Tek

Papa asfaltowa Matizol Styro Tek należy do pap podkładowych modyfikowanych SBS i jest przeznaczona do wykonywania warstwy podkładowej wielowarstwowych pokryć dachowych. Można jej używać zarówno na dachach nowych, jak i do renowacji starych powłok. Produkowana jest w dwóch wersjach, różniących się wkładką nośną. Istotną cechą papy Styro Tek jest jej samoprzylepność do podłoża, co idealnie sprawdza się tam, gdzie wykorzystanie ognia otwartego do zgrzewania papy jest zabronione. Dodatkowo samoprzylepność umożliwia zastosowanie jej na materiałach wrażliwych na wysoką temperaturę zgrzewania, np. na styropianie. Jest to najprostsza i najszybsza metoda montażu papy i dlatego jest ona tak wysoko ceniona przez środowisko dekarzy.

Szybki system termoizolacji dachu

Pianoklej dekarski KDT 12

Profesjonalny jednokomponentowy pianoklej poliuretanowy przeznaczony jest do klejenia płyt styropianowych, XPS i twardej wełny mineralnej. KDT12 jest niskoprężnym, zachowującym elastyczność w długim okresie klejem poliuretanowym. Pianoklej KDT 12 skutecznie eliminuje kołkowanie. Jedna puszka pianokleju KDT12 umożliwia montaż 13 m2 płyt termoizolacyjnych.

Klej do gontów Matisol

Jednoskładnikowa masa bitumiczna do podklejania nowych i starych gontów. Świetnie sprawdza się podczas bardzo trudnych warunków atmosferycznych. Cechuje go wysoka siła klejenia do szerokiej gamy materiałów budowlanych. Jest elastyczny w niskich temperaturach i tworzy trwałe połączenia z typowymi materiałami dekarskimi: papy, styropapy, a przede wszystkim gonty bitumiczne.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ CAŁY SYSTEM DO TERMOIZOLACJI DACHÓW:

 • Ułatwia i przyśpiesza pracę dekarzy,
 • Jest niezawodny w trudnych warunkach,
 • Jest wyjątkowo trwały i ma długą gwarancję.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziecie Państwo na stronie www.matizol.pl

Selena SA
ul. Wyścigowa 56 E
53-012 Wrocław
tel.: 71 783 83 01
faks: 71 783 83 00
e-mail: kontakt@selena.com

5/5 - (10 votes)

Data publikacji: 5 marca, 2017

5/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jacek K
  czwartek, 15 sierpnia, 2019

  Dobrze się stało,że dostępny jest kompletny szybki system termoizolacji dachu dzięki temu można zaoszczędzić dużo czasu jak i pieniędzy stosując kompleksowe rozwiązanie przy jednym zabiegu.Firma Matizol posiada w swej ofercie bardzo bogaty asortyment ,a producenci Matizol i Tytan Profesjonal są gwarancją dobrej jakosci pap nawierzchniowych i są one bardzo dobrej jakości

 2. Zenka
  czwartek, 5 września, 2019

  Pierwsze słyszę o papie samoprzylepnej. Czemu nie wiedziałam tego jak modernizowałam taras? Mieliśmy problemy ze zgrzewaniem papy zgrzewalnej. Ta by była zdecydowanie lepsza.

Podobne artykuły