Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Szynowa wciągarka dekarska

Szynowa wciągarka dekarska marki DRABEST to uniwersalny oraz niezawodny produkt, polecany szczególnie do szybkiego transportu materiałów o masie maksymalnej do 125 kg. Świetnie sprawdzi się w pracach zarówno przy domkach jednorodzinnych, jak i budynkach piętrowych. Solidna i stabilna konstrukcja zwiększa bezpieczeństwo, a łatwy montaż bez użycia narzędzi to oszczędność czasu i kosztów pracy.

Szynowa wciągarka sterowana jest za pomocą przewodowego pilota zdalnej obsługi z wyłącznikiem awaryjnym oraz kablem o długości 1,35 m. System modułowy to lekkie ramy drabinowe, które wsuwa się jedna w drugą, a następnie zabezpiecza poprzez ręczne dokręcenie śrub motylkowych.
Sprzęt wyposażony jest w stalową linę odporną na skręcanie, dzięki czemu wciąganie i opuszczanie przedmiotów przebiega bez zakłóceń. Istnieje możliwość połączenia ramy napędowej z konstrukcją dachu za pomocą specjalnego uchwytu.

Szynowa wciągarka dekarska marki DRABEST

Szynowa wciągarka dekarska DRABEST – skład zestawu:

 1. Ramy drabinowe
  Ramy drabinowe w dwóch długościach 1.06m i 1.85m. Każda rama jest konstrukcją sztywną, spawaną, składającą się z podłużnic wykonanych z profilu aluminiowego, oraz szczebli karbowanych, wykonanych z profilu o wymiarach 28 mm x 28 mm.
 2. Rama drabinowa
  Rama drabinowa o długości 1,85 m ze stabilizatorem.
 3. Rama zawiasowa
  Rama zawiasowa jest konstrukcją sztywną, spawaną, składającą się z podłużnic wykonanych z profilu aluminiowego oraz szczebli karbowanych, wykonanych z profilu o wymiarach 28 mm x 28 mm. Rama wyposażona jest w elementy pełniące funkcję zawiasu, dzięki czemu możemy optymalnie dopasować wyciąg do krzywizny dachu.
 4. Rama napędowa
  Rama napędowa jest konstrukcją sztywną, spawaną, składającą się z podłużnic wykonanych z profilu aluminiowego oraz szczebli karbowanych, wykonanych z profilu o wymiarach 28 mm x 28 mm. Rama wyposażona jest w wyciągarkę o napięciu zasilania 230 V prądu zmiennego.
 5. Wózek transportowy
  Wózek transportowy wykonany jest z ramy aluminiowej oraz wodoodpornej antypoślizgowej sklejki. Posiada demontowane osłony boczne oraz uchwyty pozwalające na dodatkowe zabezpieczenie transportowanych elementów przy pomocy pasa.
 6. Podpora teleskopowa
  Podpora teleskopowa wykonana jest z rur aluminiowych. Pozwala na przeniesienie obciążenia na grunt i znacząco przedłuża żywotność segmentów. Posiada regulację wysokości.
 7. Uchwyt mocujący
  Uchwyt mocujący przeznaczony jest do zabezpieczenia ramy napędowej przed niekontrolowanym przemieszczaniem się urządzenia.

*Nośność urządzenia zależy od nachylenia, rodzaju oraz ilości segmentów szynowych.

DANE TECHNICZNE
MOC SILNIKA 1200 W
STOPIEŃ OCHRONY IP 54
NAPIĘCIE ZASILANIA 230 V / 50 Hz
DŁUGOŚĆ LINY 12 m
ŚREDNICA LINY 4,5 mm
UDŹWIG do 125 kg
PRĘDKOŚĆ PODNOSZENIA 10 m/min

Drabest Sp. z o.o.
Mników 281
32-084 Morawica
tel. + 48 12 280 54 94
www.drabest.pl

4.8/5 - (49 votes)

Data publikacji: 19 marca, 2019

Autor:

4.8/5 - (49 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jacek
  środa, 20 marca, 2019

  Dla dekarzy lubiących usprawniać pracę na budowie, szynowa wciągarka dekarska firmy Drabest daje znaczne ułatwienie i usprawnienie pracy.Warto zainwestować w taką szynową wciągarkę i uprościć sobie pracę na budowie.

 2. racjonalizator
  czwartek, 21 marca, 2019

  Wciągarka drabinowa na szynach jest świetnym rozwiązaniem usprawniającym pracę dekarza. Eliminuje uciążliwe wciąganie elementów dachowych za pomocą lin, czy nawet podnośników. Z pewnością ułatwi i skróci czas montażu dachu.

Podobne artykuły