Na rynku

Targi Cieśli Chochołów 2017

Po raz pierwszy w historii Podhala w dniach 1 – 3 września odbędą się Ogólnopolskie Targi Cieśli 2017. Prezentowane będą rozwiązania z zakresu budownictwa drewnianego i tradycyjnego rzemiosła ciesielskiego. A wszystko na tle powiązanej z nim kultury Podhala.

To właśnie Podhale a dokładnie Chochołów i okolice będzie miejscem do tego aby poznać standardy budownictwa drewnianego zarówno w aspekcie tradycji jak i nowoczesności. Idea targów zakłada przedstawienie sposobów realizowania coraz bardziej zaawansowanych projektów budowlanych.

Targi cieśli Chochołów 2017

Pomysł na zorganizowanie targów niemal natychmiast spotkał się z aprobatą władz regionalnych oraz Ministerstwa Finansów Rzeczypospolitej Polski.

Targi cieśli 2017 – tradycja i nowoczesność

Obecnie słowo „tradycyjne” nie jest już utożsamiane ze skansenem. Budownictwo tradycyjne obecnie stanowi niepowtarzalną formę architektoniczną. Dodatkowo uzupełnia się je szeregiem nowoczesnych technologii. Tradycyjne budownictwo ciągle zaskakuje i zachwyca swoją niepowtarzalnością i pięknem.

To właśnie postęp technologiczny wraz z nowoczesnymi rozwiązaniami jest wyróżnikiem współczesności. Niekwestionowani liderzy ciesielstwa i budownictwa drewnianego śmiało patrzą na nowoczesność zwłaszcza w aspekcie wymagań współczesnego rynku.

Targi cieśli Chochołów 2017 Targi cieśli Chochołów 2017 Targi cieśli Chochołów 2017 Targi cieśli Chochołów 2017 Targi cieśli Chochołów 2017 Targi cieśli Chochołów 2017

Wsparcie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu

W organizację targów włączyło się Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, które wspiera gospodarkę regionalną oraz lokalnych przedsiębiorców. Władze dbają jednak przy tym o pielęgnację bogatej tradycji ciesielstwa podhalańskiego. Warto podkreślić, że współorganizatorem, inicjatorem i pomysłodawcą targów jest Józef Zborowski, znany orędownik ciesielstwa w Polsce i za granicą. Jego firma Blach-bud od dwudziestu lat jest uznawana za jednego z liderów w branży ciesielskiej. Realizowane są przy tym inwestycje z zakresu budownictwa drewnianego na terenie całej Polski.

Zapowiadając Targi Cieśli 2017 trzeba również wspomnieć o sponsorach i partnerach imprezy. Chodzi tutaj m. in. o firmy takie jak Blachotrapez, Orlen Oil, Wolski, Gamatex Fashion Group – Lavard, Tauron, Bank Spółdzielczy w Czarnym Dunajcu, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Kryniczanka  i  wiele innych firm oraz instytucji.

Zapraszamy na Targi Cieśli których patronem prasowym jest Fachowy Dekarz&Cieśla.

Kontakt: www.targiciesli.pl

Dyrektor Targow Marek Rogalski +48 508 004 689

Biuro Prasowe Jakub Kurek +48 537 339 926

5/5 - (9 votes)

Data publikacji: 19 sierpnia, 2017

Autor:

5/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. obserwator
    niedziela, 8 września, 2019

    Takie targi no nie lada gratka dla dekarzy i ludzi związanych z tą branżą.Sam osobiście chciałbym móc kiedyś znaleźć się na takich targach.

Podobne artykuły