Wentylacja dachu

Taśma kalenicowa kontra wywietrznik kalenicowy!

Kalenica to najwyższa część dachu utworzona na przecięciu połaci dachowych. Miejsca styku połaci wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, które ma zapewnić nie tylko szczelność przed opadami atmosferycznymi i wilgocią, ale również swobodną wentylację przestrzeni między dachówkami a membraną dachową. Skutecznym rozwiązaniem jest użycie taśmy kalenicowej od Klöber-HPi

Taśma kalenicowa to nowoczesne rozwiązanie, coraz bardziej u nas popularne, choć jej montaż nie jest prosty. Z uwagi na ograniczenia w montażu – zastosowanie taśmy kalenicowej możliwe jest jedynie na suchym i czystym podłożu w temperaturze nie niższej niż 5°C, konkuruje z tradycyjną metodą uszczelniania dachów – wywietrznikiem kalenicowym.

Należy jednak pamiętać, że wywietrznik kalenicowy sprawdza się przypadku prostych połaci dachowych. Niestety nie możemy zamontować go narożach dachu, trzeba znaleźć alternatywne rozwiązanie. I tu z pomocą przychodzi wspomniana taśma kalenicowa, bowiem z powodzeniem zastosować ją można w przypadku skomplikowanej konstrukcji dachu zakładającej kilka płaszczyzn połaci.

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze taśmy kalenicowej?
-jakość kleju
-zdolności wentylacyjne
-odporność na działanie czynników atmosferycznych
-głębokość profilu dachówki, do której będzie przyklejona taśma –im głębiej profilowana dachówka, tym brzegi taśmy powinny być bardziej rozciągliwe, co umożliwi szczelne doklejenie do dachówki.

Ważne jest również przestrzeganie zalecenia, aby taśma montowana w najwyższym rzędzie dachówek zachodziła na zamki przynajmniej 5 cm.
Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach są produkty Klöber-HPi: aluminiowa taśma Compact-Roll® , uniwersalna taśma Roll-Fix®, a do dachówek o średnio głębokim profilu mocna i lekka taśma Ventotec.

Wszystkie taśmy produkowane są różnorodnych kolorach i szerokościach, tak aby można je było dopasować do szerokości otworu wentylacyjnego, a także koloru pokrycia.

Tylko produkt wykonany z najwyższej jakości materiałów jest w stanie właściwie i przez długi czas spełniać swoje funkcje, dlatego warto kierować się renomą producenta przy wyborze taśmy kalenicowej. Wybierając przypadkowego kontrahenta możemy natknąć się na produkt, który z przyczyn technologicznych będzie nietrwały, zacznie się odklejać i nie będzie stanowił odpowiedniego zabezpieczenia.

Więcej szczegółów na www.kloeber.pl

3.5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 8 czerwca, 2013

Autor:

3.5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły