Obróbka komina

Taśma Wakaflex 2 z 20-letnią gwarancją!

Wprowadzenie na rynek taśmy uszczelniającej Wakaflex 2 sprawiło, że obróbka komina stała się dla wykonawców prostsza i przyjemniejsza. W trosce o komfort i pewność Inwestorów Braas objął w tym roku Wakaflex 2 20-letnią gwarancją.

Komin to element, który znajduje się na dachu każdego domu. To także element, który wymaga nie lada wprawy i fachowości, by odpowiednio połączyć go z pokryciem dachu. Na szczęście, współcześnie wszelkie prace związane z tak zwaną obróbką kominową stały się zdecydowanie prostsze i przyjemniejsze, a nowe technologie bez wątpienia pomagają w pracy fachowcom.
– Taśmy uszczelniające jak np. Wakaflex 2 z oferty Braas stały się powszechnie wykorzystywanym materiałem służącym do szczelnego połączenia dachówki z elementami przechodzącymi przez połać dachową. Stosując je mamy możliwość wykonania estetycznych połączeń połaci dachu z kominem, lukarną, ogniomurami oraz innymi elementami wystającymi ponad dach. Taśma może dziś swobodnie zastąpić lub uzupełnić w tych miejscach obróbki blacharskie – mówi Marek Podeszwa, Doradca Techniczny Braas.

Jakość gwarantowana!

20-letnia gwarancja na Wakaflex 2 to wyraźny sygnał dla inwestorów i wykonawców, że producent jest pewny jakości oferowanego produktu. Podstawowym warunkiem do otrzymania gwarancji na Wakaflex 2 jest przestrzeganie podczas montowania instrukcji montażu producenta.

TaśmaWakaflex 2 z 20-letnią gwarancją!

Co, gdzie i po co?

W pracach związanych z uszczelnieniem komina, nieocenioną wręcz rolę odgrywa folia wstępnego krycia. To ona stanowi barierę pomiędzy połączeniem dachu i komina i zapewnia szczelność. Należy pamiętać, by była ona wywinięta na kominie i szczelnie do niego przyklejona za pomocą specjalnej taśmy.

– Zasadą generalną przy obróbce kominów taśmą Wakaflex 2 Braas jest jej układanie od przodu do tyłu komina. Najpierw zajmujemy się miejscem pod kominem, następnie przystępujemy do klejenia taśmy po bokach komina, aż w końcu za nim. Należy pamiętać, że za kominem podłożem pod taśmę powinna być płyta podpierająca przygotowana przez dekarza na wymiar. W tym newralgicznym miejscu należy skleić dwa, a w razie potrzeby trzy fragmenty taśmy, w taki sposób, by utworzyły szeroki pas sięgający głęboko pod dachówki układane za kominem. Konieczność przygotowania szerszego pasa taśmy może wystąpić również z przodu i po bokach komina – tłumaczy Marek Podeszwa.

TaśmaWakaflex 2 z 20-letnią gwarancją!

Warto wiedzieć, że sklejanie taśmy Wakaflex 2 nie stanowi problemu, bo pod niewielkim nawet naciskiem dwa fragmenty wulkanizują się skutecznie. Dzięki więc samospajalnym właściwościom materiału odpada dodatkowe lutowanie, czy też kłopotliwe przyklejanie. Taśma jest bardzo plastyczna, a dzięki wkładce z rozciągliwej siatki aluminiowej dopasowuje się trwale i dokładnie do kształtu dachówki.

– Po bokach komina taśma Wakaflex 2 układana na dachówkach profilowanych powinna kończyć się za falą. Wakaflex 2 w miejscach przejścia z dachówki na komin, czy z płyty na komin nie może być dociskany. W tych miejscach należy pozostawić delikatny łuk, tak aby umożliwić taśmie kompensację ruchów więźby względem komina – dodaje Marek Podeszwa.

Cechą wyróżniającą Wakaflex 2 jest jej elastyczność wzdłuż i w poprzek rolki. Cecha ta umożliwia pewne i szczelne obrobienie najtrudniejszych miejsc, czyli narożników komina. Obrobienie komina taśmą to nie koniec pracy. Taśma Wakaflex 2 (i oczywiście każda inna taśma kominowa) wymaga zamocowania tak zwanej listwy kominowej zabezpieczającej jej krawędź przyklejoną do komina. Braas w ofercie ma dwie listwy kominowe. Jedna mocowana na docisk, a druga na wcięcie. Dekarz ma zatem możliwość wybrania listwy odpowiedniej do budowy komina./p>

Wszystkich, dla których estetyka prac dekarskich stanowi dużą wartość, ucieszy zapewne fakt, iż taśma Wakaflex 2 produkowana jest w kilku kolorach: czerwonym, ciemnoczerwonym, ciemnoniebieskim, ciemnozielonym, brązowym, antracytowym i miedzianym.

4.9/5 - (8 votes)

Data publikacji: 12 marca, 2014

Autor:

4.9/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Romanek
    czwartek, 19 marca, 2020

    Czy można łączyć wakaflex z blachą trapezową ?

Podobne artykuły