Konstrukcje więźb dachowych

Technika laserowa z firmy Z-LASER

Technika laserowa z firmy Z-LASER

Z-LASER jest międzynarodowym, renomowanym producentem przemysłowej techniki laserowej – laserów liniowych, modułów laserowych, projektorów i kompleksowych systemów laserowych. Projektory laserowe są znane wśród Klientów w Polsce, dzięki przedstawicielowi – firmie PENNY GONDEK.

W przemyśle drzewnym, dużej mocy systemy projekcji laserowej są zaprojektowane z myślą o ułatwieniu i zoptymalizowaniu cyklów produkcyjnych. Dzięki milimetrowej dokładności projekcji projektor pozwala przenieść z systemu CAD kompletny zarys komponentów w skali 1:1 na stół produkcyjny. Ogranicza to w znaczący sposób możliwość popełniania błędów podczas procesu mierzenia. W konsekwencji używanie matryc przestaje być potrzebne, a zmiany mogą być dokonywane łatwo i szybko. Uaktualnione dane konstrukcyjne są transferowane do ewidencji projekcji i natychmiast wyświetlane przez projektor. Powtórne pobieranie pomiarów, czy też szkicowanie nowych matryc nie jest już więcej potrzebne.

Technika laserowa z firmy Z-LASER

Projekcja uzyskiwana jest w łatwy sposób i z dokładnością 0,25/0,1 mm na 1 m przestrzeni projekcji. Prostota obsługi leżąca w procesie instalacyjnym, to jedna z głównych zalet projektorów 2D. Dzięki oprogramowaniu LPM (Laser Projection Manager) wszystko staje się łatwe. Operator będzie decydował sam czy chce widzieć pełny obraz konturu, czy też jeden element w danym momencie.
Aby wyświetlić pożądany obraz w skali 1:1 moduł laserowy otrzymuje wszystkie niezbędne informacje z systemu CAD lub innego oprogramowania służącego do projektowania. Zintegrowany komputer projektora LP-HFD2 może zatem wyświetlić informacje opracowane w różnych formatach, takich jak na przykład HPGL, CNC, DXF.

Charakterystyczne jasne czerwone lub zielone linie laserów dokładnie wyświetlają wszelkie kontury, wzory czy kształty na dowolnej powierzchni. Rozmiar, forma, pozycja i wysokość projekcji może być zmieniana, a wieloboki mogą być zmienione i zbierane w grupy (np. gromadzenie wzorów przy konstrukcji wiązarów, ram okiennych). Ponadto mogą być wyświetlone pojedyncze litery lub cyfry dla dokładnego oznaczenia konkretnych wzorów produkcji. narzędzia Technika laserowa z firmy Z-LASER W 75% sprzedaży projektory oferowane przez firmę PENNY GONDEK trafiają do producentów wiązarów i konstrukcji drewnianych.

Dane techniczne modelu LP-HFD2
ObudowaWymiary (mm)500 x 200 x 141
Klasa ochronnaIP 65
Waga7,3 kg
NapięcieZasilanie24 VDC
Zużycie energiiTryb gotowości: 45 W
Tryb pracy < 100 W
ProjekcjaDokładność projekcji0,25 / 0,1 mm / m
Kąt projekcji /osi60° x 60° / 80° x 80°
Częstotliwość obrazuMax. 50 Hz
ProjekcjaDowolne wielokąty
Zakres ogniskowej0,5 m do 7 m

PENNY GONDEK Sp. z o.o.
ul. Dobroszycka 23
56-400 Oleśnica
tel. 48 71 398 32 10
www.penny-gondek.pl

4.9/5 - (62 głosów)

Data publikacji: 21 lutego, 2020

4.9/5 - (62 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. obywatel
    piątek, 21 lutego, 2020

    Dokładność w przemyśle drzewnym jak i budownictwie jest nieodzowna i tylko dokładna technika laserowa może sprostać oczekiwaniom fachowców jaki i klientów.Bardzo dobrze,że na polskim rynku firma Penny Gondek jako przedstawiciel Z-Laser oferuje urządzenia laserowe najwyższej światowej klasy.

  2. Krystian
    piątek, 21 lutego, 2020

    technika laserowa bardzo pomaga w pracy. szybkość działania, dokładność odwzorowania wyświetlanych elementów, pomiar powoduje, że o wiele wygodniej pracuje się przy tworzeniu, mierzeniu konstrukcji.

Podobne artykuły