Łączniki

Technika połączeń firmy B.Pro

Technika połączeń firmy B.Pro cieszy się dużym uznaniem wśród cieśli, dekarzy i wykonawców domów drewnianych. Wynika to przede wszystkim z trwałości, niezawodności oraz bezpieczeństwa poszczególnych urządzeń i elementów tej techniki. Chodzi tutaj m. in. o gwoździarki, wkręty i płytki kolczaste.

Gwoździarki

Firma B.Pro oferuje gwoździarki gazowe i pneumatyczne. Gwoździarki gazowe jak np.: ND34/90 Woody wykorzystują gwoździe o średnicy 2,9–3,1 mm przy długości 50–90 mm. Średnia ilość strzałów z jednego naboju gazowego to 1000 szt. Energia elektryczna zgromadzona w akumulatorze pozwala wbić ok. 4 tys. gwoździ, a pojemność magazynka to 90 szt. gwoździ. Masa urządzenia to ok. 3,6 kg.
Z kolei gwoździarka ND34/105 Woody pracuje z gwoździami o średnicy 2,9–3,4 mm i długości 75–104 mm. Jeden pojemnik gazowy pozwala wbić ok. 800 szt. gwoździ. Należy podkreślić, że to urządzenie najmocniejszą gwoździarką gazową dostępną pneumatycznych warto zwrócić uwagę na urządzenie B.Pro ND43/100 John. Gwoździarka współpracuje z gwoździami 2,9–3,3 mm i długości 50–100 mm. Narzędzie waży ok. 3,7 kg.

Z kolei gwoździarka pneumatyczna firmy B.Pro NR16/130 Big Ben pracuje z gwoździami o średnicy 3,05–3,4 mm i długości od 75 do 130 mm. Magazynek mieści 150 szt. gwoździ, a pobór powietrza wynosi 3,15 l/ cykl.
Z myślą o deskowaniu i łaceniu zaprojektowano gwoździarkę B.Pro NR16/90 Boardo pracującą z gwoździami o średnicy 2,5–3,3 i długości od 45 do 90 mm.

Gwoździarka Gazowa ND34/105 Woody. Technika połączeń firmy B.Pro
Gwoździarka Gazowa ND34/105 Woody.

Wkręty

Wkręty z oferty firmy B.Pro pozwalają na łączenie elementów konstrukcji drewnianych obciążonych. Obejmują one wkręty stożkowe i talerzykowe, których średnica wynosi 8,0 mm, a długość 80–400 mm. Profesjonalne wkręty B.Pro to również wkręty farmerskie z łbem wypukłym i gniazdem Torx. Są one trwałe dzięki zastosowaniu zabezpieczenia antykorozyjnego (20 mikronów ocynku) oraz powłoki lakierniczej (50 mikronów). Wkręt wykorzystuje podkładkę aluminiową oraz podkładkę EPDM, która ma zadanie zabezpieczenie połączenia przed przedostawaniem się wody. Jak wiadomo wkręty typu farmer wykorzystywane są przede wszystkim przy montażu pokryć stalowych oraz w innych połączeniach wymagających estetyki montażu.

Wkręty B.PRO Farmer PNH Ø 4,8 TX 20. Technika połączeń firmy B.Pro
Wkręty B.PRO Farmer PNH Ø 4,8 TX 20.
Wkręt B.PRO do regulacji łat Ø 6,0 TX 30 i wkręt B.PRO do drewnianych konstrukcji obciążonych, talerzykowy Ø 8,0 z gniazdem torx TXT 40. Technika połączeń firmy B.Pro
Wkręt B.PRO do regulacji łat Ø 6,0 TX 30 i wkręt B.PRO do drewnianych konstrukcji obciążonych, talerzykowy Ø 8,0 z gniazdem torx TXT 40.

Płytki kolczaste

Płytki kolczaste B.Pro (inaczej płytki wielokolcowe, kolczatkowe, gwoździowe) są nieodzownym połączeń konstrukcji drewnianych. Płytki wykonuje się z ocynkowanej blachy stalowej lub nierdzewnej. Płytki mają kolce w postaci wytłoczeń, umożliwiające wciskanie w elementy drewniane i ich łączenie. Płytki wciska się za pomocą pras.
Zaleta płytek kolczastych to przede wszystkim możliwość wykonania więźb dachowych na hali produkcyjnej. Tym sposobem zyskuje się zachowanie odpowiedniego kształtu konstrukcji. Ważna jest również powtarzalność wymiarów. Na plac budowy dostarczane są więc kompletne wiązary, które błyskawicznie można zmontować w całość. Połączenie uzyskane dzięki płytkom kolczastym jest płaskie, co gwarantuje stabilność i wytrzymałość konstrukcji zachowując przy tym najwyższy poziom odporności na działanie znacznych sił.

Wiązary pozwalają na wykonanie konstrukcji o rozpiętości do 30 m bez konieczności stosowania podpory. Wynika to stąd, że połączenie równomiernie przejmuje obciążenia z jednego elementu i poprzez płytkę przenosi na drugi. Urządzenie i elementy z oferty B.Pro są profesjonalne, zatem z powodzeniem mogą być stosowane przy wykonywaniu konstrukcji drewnianych. Potwierdzają to odpowiednie certyfikaty, które są gwarancją spełniania norm i aprobat technicznych.

B.PRO Polska
05-530 Tomice, ul. Europejska 4
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl

4.9/5 - (48 votes)

Data publikacji: 6 marca, 2018

Autor:

4.9/5 - (48 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Paweł
    wtorek, 12 marca, 2019

    B.Pro stale rozwija swoje produkty. Robią dobre gwoździarki, które znacznie ułatwiają prace. Jedna z lepszych gwoździarek to N16/90 Boardo ze względu na możliwość zastosowania.

  2. konstruktor
    niedziela, 26 kwietnia, 2020

    Sposób łączenia i zastosowana technika oraz materiały mają kolosalne znaczenia dla trwałości i wytrzymałości konstrukcji drewnianych budynku. Różnorodność technik i elementów łączących sprawia, że istnieje duży ich wybór i możliwość zastosowania w różnorodnych warunkach.

Podobne artykuły