Pokrycia bitumiczne

Technonicol – trwałe gonty laminowane

Firma Technonicol oferuje m.in. trwałe gonty laminowane. Wyróżnia je nie tylko wysoki poziom jakości, ale również niska cena. Pokrycie tego typu układa się na dachach zarówno nowych, jak i modernizowanych budynków jedno– i wielorodzinnych.


Oprócz tego zastosowanie gontów bitumicznych obejmuje obiekty przemysłowe oraz budynki użyteczności publicznej. Po ułożeniu w efekcie działania ciepła pochodzącego od promieni słonecznych pokrycie skleja się tworząc podwójną warstwę hydroizolacyjną. Firma Technonicol oferuje również zaawansowane technologicznie systemy izolacyjne.

Budowa gontów

W gontach firmy Technonicol zastosowanie znajduje specjalna osnowa bazująca na mocnym i trwałym welonie szklanym. Oprócz tego wykorzystuje się pokrycie stanowiące mieszankę bitumiczną lub zmodyfikowaną mieszankę bitumiczną. Na wierzchniej części dachówki znajduje się pokrycie z posypką bazaltową. Zapewnia to możliwie najwyższy poziom ochrony przed promieniowaniem UV. Od strony spodniej gontów jest lepka warstwa bitumu polimerycznego przykryta zdejmowalną taśmą silikonową.

Technonicol – trwałe gonty laminowane

Technonicol – trwałe gonty laminowane

Kształty i kolory

Ciekawe rozwiązanie stanowi gont Western (Preria, Niagara, Clondike, Canyon), w których przewidziano opatentowane formy wycięć. Gont ten cechują interesujące odcienie i dobre parametry techniczne. Warto również wspomnieć o goncie Continent (kolory: Europe, Asia, America, Africa). Do wyboru są również gonty Ranczo (kolory: brązowy, czerwony, szary). Ponadto ciekawe rozwiązanie stanowi gont Country (kolory: Utah, Texas, Ontario, Ohio, Michigan, Atlanta, Arizona, Alabama). Oprócz tego gont laminowany to pokrycie Jazz o eleganckich kolorach – Toskana, Terra, Sevilla, Indigo, Corrida, Castilia, Barcelona, Alikante). Gont ten cieszy się dużym uznaniem u inwestorów stawiających na nowoczesny wygląd dachu.

Warto podkreślić, że gonty laminowane Technonicol w porównaniu do innych wyrobów produkowanych przez firmy konkurencyjne powstają w oparciu o bitum, a nie są wycinane z linii papowej.

Technonicol Sp. z o.o.
ul. Gen. L. Okulickiego 7/9
05-500 Piaseczno
tel.: +48 22 886 48 86
www.technonicol.pl
@: biuro@technonicol.pl

4.3/5 - (14 votes)

Data publikacji: 31 marca, 2017

Autor:

4.3/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Renata
    czwartek, 18 czerwca, 2020

    Dosyć ciekawe kształty mają te gonty, na pewno dom z ich wykorzystaniem będzie wyglądał nowocześnie. Opis ich parametrów też brzmi zachęcająco.

  2. Marcin
    poniedziałek, 6 lipca, 2020

    Gont laminowany wygląda elegancko i będzie pasować do prawie każdego dachu budynku rodzinnego. Ten niepozorny materiał jest trwały, elastyczny i dość lekki w stosunku do blachodachówki czy dachówek. Widać, że jest dość spory wybór kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie.

Podobne artykuły