Tectofix – rewolucja w prefabrykacji dachów, ścian i stropów
Nowoczesna prefabrykacja dachów, ścian oraz stropów stała się jeszcze bardziej efektywna dzięki innowacyjnemu urządzeniu Tectofix. To zaawansowane rozwiązanie, które umożliwia szybką i precyzyjną produkcję elementów prefabrykowanych, znacznie skracając czas realizacji projektów budowlanych oraz zwiększając ich jakość.
Polacy coraz częściej stawiają na budynki prefabrykowane, szczególnie jako alternatywę dla tradycyjnych metod budowania. Nic dziwnego, ponieważ korzystając z nowoczesnych metod produkcji, prefabrykowane obiekty oferują wiele korzyści. Przede wszystkim prefabrykacja pozwala znacznie skrócić czas budowy, czyli w dużym stopniu uniezależnić się od warunków atmosferycznych, a w efekcie obniżyć koszty inwestycji – zresztą niemałe. Ponadto umożliwia lepszą kontrolę jakości, a przemyślane systemy modułowe minimalizują błędy konstrukcyjne i zapewniają wysoką energooszczędność gotowych budynków. Aby spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających inwestorów czy projektantów, należy mądrze wybrać już na samym początku. Prefabrykacja dachów, ścian i stropów na urządzeniu Tectoflix to jest właśnie to! Niezależnie od tego, czy jest to nowa budowa, czy renowacja istniejącej konstrukcji.
Dlaczego właśnie Tectoflix
Firma Glulam Pro, jako wyłączny przedstawiciel firmy Bauer Holzbau, wprowadziła na polski rynek urządzenie do prefabrykacji elementów dachowych, stropowych i ściennych Tectofix. Jest to innowacyjny proces, który łączy zalety prefabrykacji z nowoczesnymi technologiami budowlanymi, oferując wiele korzyści zarówno dla wykonawców, jak i dla klientów. Przede wszystkim w przypadku użycia Tectofix do produkcji elementów konstrukcyjnych prefabrykowanych proces ten jest jeszcze bardziej usprawniony i dokładny – automatyczny system umożliwia precyzyjne i szybkie łączenie elementów drewnianych, eliminując konieczność żmudnego ręcznego wykonywania tych operacji. Realizacja projektów (nawet najbardziej skomplikowanych) jest efektywna, oszczędza czas oraz minimalizuje koszty, jednocześnie oferując doskonałą jakość i estetykę. Co ważne, to innowacyjne urządzenie oferuje szeroki zakres możliwości tworzenia różnych kształtów i konfiguracji w zależności od indywidualnych potrzeb architektonicznych.
Must have
Zaawansowane urządzenie Tectoflix powstało w wyniku 35 lat doświadczeń, testów i praktyki firmy wykonującej prefabrykację na swoje potrzeby, a następnie samo zaczęło się sprzedawać najpierw do zaprzyjaźnionych firm producenta, a od niedawna jest już dostępne również w Polsce! Zalety Tectoflix są nie do przecenienia.
- Jest w całości mechaniczne, nie wymaga podłączenia do prądu ani dodatkowego oprogramowania.
- Umożliwia prefabrykację elementów konstrukcyjnych w modułach, ale całej powierzchni na jednym stole w hali.
- Istnieje możliwość montażu jednego elementu do wymiarów 12 x 16 m.
- Można prefabrykować ściany nietypowe, nawet do 6 m wysokości!
- Pozwala na stworzenie drewnianych dachów o różnych kształtach i wzorach. Zalety urządzenia Tectoflix są szczególnie widoczne w przypadku skomplikowanych konstrukcji dachowych, takich jak łuki, kopuły i zaawansowane geometrie.
- Nieograniczona waga montowanego elementu.
- O 40% krótszy czas powstawania projektu.
- Po wykonaniu prefabrykacji można zsunąć „szyny” do ściany i uwolnić miejsce w hali dla innych celów.
- Umożliwia pracę niezależnie od pogody.
- Dzięki niskim nakładom inwestycyjnym prowadzi do szybkiej amortyzacji sprzętu.
- Prefabrykacja przy użyciu Tectofix ma także pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Drewno jest materiałem ekologicznym, odnawialnym i przyjaznym dla środowiska, a Tectofix minimalizuje ilość odpadów oraz zmniejsza zużycie energii w procesie budowy.
O tym należy pamiętać
Mimo że Tectoflix jest urządzeniem, które doskonale sprawdzi się w prefabrykacji ścian, stropów i dachów, to żeby w pełni oraz świadomie wykorzystać jego możliwości, niezbędne jest odpowiednie dostosowanie hali do potrzeb realizacji całego procesu. Istnieją dwie główne strategie, które pozwalają osiągnąć maksymalną wydajność i efektywność w prefabrykacji elementów konstrukcyjnych. Po pierwsze można zaprojektować urządzenie do hali. Po drugie można zaprojektować tak halę, aby jak najlepiej wykorzystać ogromny potencjał urządzenia.
Jeżeli już dysponujemy halą magazynową, warto rozważyć projektowanie urządzenia Tectoflix w taki sposób, aby idealnie współgrało z istniejącą przestrzenią. Jest to jak najbardziej możliwe! Dzięki temu można zarówno zoptymalizować wykorzystanie miejsca, jak i znacznie przyspieszyć proces prefabrykacji. To z kolei prowadzi do większej elastyczności w produkcji i zwiększenia konkurencyjności na rynku budowlanym. Natomiast gdy dopiero budujemy halę produkcyjną, powinniśmy wziąć pod uwagę specyfikę działania urządzenia Tectofix już na etapie jej projektowania. Odpowiednio dobrane rozwiązania pozwolą najkorzystniej wykorzystać ten system prefabrykacji, dzięki czemu zapewnimy szybsze tempo produkcji, niższą stopę kosztów oraz większość elastyczność w dostosowywaniu się do zmieniających się potrzeb rynku.
Podsumowując, urządzenie Tectofix stanowi przełom w prefabrykacji dachów, ścian i stropów, a jego skuteczność może być jeszcze większa dzięki odpowiedniemu dostosowaniu hali produkcyjnej. Jednak bez względu na to, czy mamy już halę, czy dopiero planujemy jej budowę, warto skontaktować się z firmą Glulam Pro – specjaliści pomogą zaprojektować urządzenie oraz sporządzą wycenę, uwzględniając indywidualne potrzeby.
Komentarze