Dachówka betonowa

Tegalit Protegon

Marka Braas wprowadza na rynek innowacyjną dachówkę betonową Tegalit Protegon. Nowy produkt wyposażony jest w technologię odbijającą promieniowanie podczerwone, co obniża nagrzewanie się dachu od spodu nawet o 10°C.

Więcej niż ochrona

Nowy produkt marki Braas o nazwie Tegalit Protegon nie jest zwykłą dachówką. Nowością jest zastosowanie do jej produkcji pigmentów odbijających promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce. Dlaczego Braas opracował technologię chroniącą dach właśnie przed promieniowaniem podczerwonym? Słońce emituje promieniowanie we wszystkich zakresach fal elektromagnetycznych. Światło widzialne stanowi jednak tylko ok. 38% energii dochodzącej do Ziemi. Fale o długości większej niż 700 nanometrów, czyli podczerwień i bliska podczerwień, stanowią aż 53%. Oznacza to, że większość energii, która ogrzewa nasze dachy nie jest widoczna.

Za sprawą specjalnych pigmentów Tegalit Protegon odbija do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. Dzięki temu dachówki nagrzewają się od spodu nawet o 10°C mniej. W efekcie, podczas upałów mamy niższą temperaturę na poddaszu i możemy ograniczyć korzystanie z klimatyzacji. Przekłada się to na niższe rachunki za prąd.

DANE TECHNICZNE:
Wymiary (sz./dł.): 330 / 420 mm
Ilość sztuk na m2: ok. 9,8 – 10,7
Waga 1 sztuki: 5,2 kg
Minimalne zalecane pochylenie dachu: 25°

Więcej na: www.monier.pl

4.7/5 - (4 votes)

Data publikacji: 23 kwietnia, 2013

Autor:

4.7/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    poniedziałek, 18 marca, 2019

    Marka Braas co pewien czas wprowadza ciekawe produkty. Dachówki Tegalit Protegon będą idealne na dachy z poddaszem. Latem dachówki same oddadzą energię, zamiast ją pochłonąć i nagrzewać pomieszczenie poddasza. Ta dachówka działa prawie jak termos.

Podobne artykuły