Izolacje dachowe

Termoizolacja dachu BauderPIR

Pierwsze produkty w zakresie pokryć dachowych firma Bauder wyprodukowała już przeszło 160 lat temu. Obecnie jest wiodącym producentem płyt ze sztywnej pianki poliuretanowej.

Płyty BauderPIR mają niewielką masę oraz zachowują stabilność wymiarową i są wytrzymałe. Ważna jest przy tym najlepsza wydajność izolacyjna (współczynnik przewodzenia ciepła λ= 0,022) spośród wszystkich materiałów, jakie znajdują zastosowanie w budownictwie.

Warto podkreślić, że płyty BauderPIR mają odpowiednie dopuszczenia, pozwalające na stosowanie w wielkopowierzchniowych budynkach przemysłowych. Dobra przewodność ciepła umożliwia stosowanie cieńszych warstw przy zachowaniu wysokich parametrów izolacyjności i krótszych łączników. Istotną rolę odgrywa przy tym dopasowanie grubości izolacji do konkretnych wymagań aplikacyjnych. Dużą i lekką płytę uzyskano dzięki niewielkiej gęstości materiału.

BauderPIR FATE

Przy docieplaniu pomieszczeń znajdujących się pod tarasami, potrzebna jest optymalna i zgodna z wytycznymi termoizolacja. Płyty BauderPIR zapewniają przy tym najlepsze z możliwych parametrów izolacyjności. Ponadto są one pozbawione mostków termicznych i nie kurczą się. Materiały termoizolacyjne o wysokich parametrach zapewniają wymagane wartości termoizolacji już przy niewielkich grubościach. Ma to szczególne znaczenie w przypadku renowacji, gdzie istniejące uwarunkowania ograniczają dopuszczalną grubość warstw tarasowych.

Termoizolacja dachu BauderPIR

Płyta BauderPIR FA

Płyta BauderPIR FA została zaprojektowana specjalnie do termoizolacji lekkich dachów przemysłowych. Dzięki dobrym właściwościom izolującym poliuretanu możliwe jest znaczne zmniejszenie grubości warstwy ocieplenia. W połączeniu z niewielką gęstością zapewnia lekką konstrukcję utworzoną z płyt o dużym formacie.

Termoizolacja dachu BauderPIR

Płyta BauderPIR M

Płyta BauderPIR M nadaje się szczególnie dobrze do montażu razem z szybkozgrzewalnymi papami bitumicznymi. Dzięki powłokom z włókniny mineralnej powierzchnia płyty może być narażona na krótkotrwałe działanie otwartego ognia. Zgrzewanie z podłożem może natomiast odbywać się poprzez pasma THERM znajdujące się na powierzchni szybkozgrzewalnych pap paroizolacyjnych BauderTHERM DS1 DUO lub BauderTHERM DS2.

Termoizolacja dachu BauderPIR

BauderPIR Kompaktdach

Dach kompaktowy BauderPIR Kompaktdach jest systemem dachu płaskiego bazującego na warstwach hydroizolacyjnych i materiałach termoizolacyjnych. Poszczególne warstwy są łączone poprzez klejenie ze sobą oraz z podłożem. Tym sposobem zapobiega się podciekaniu wody pod izolację, co ogranicza skutki ewentualnych uszkodzeń.

Podsumowanie

BauderPIR jest udoskonaloną sztywną pianką poliuretanową. Jest to izolator o niskim współczynniku przewodzenia ciepła, dzięki czemu spełnia wymagania dotyczące oszczędności energii już przy niewielkich grubościach warstwy. Ponadto płyty ze sztywnej pianki poliuretanowej mają bardzo dobre parametry jakościowe. Nabierają one szczególnego znaczenia w aspekcie ciągle rosnących wymagań względem materiałów izolacyjnych. Jednak dobre parametry techniczne muszą być połączone z szeregiem wymagań w stosunku do oszczędności energii oraz troski o ochronę środowiska.

4.8/5 - (61 votes)

Data publikacji: 22 marca, 2019

Autor:

4.8/5 - (61 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Iwka12
    piątek, 22 marca, 2019

    Czyli mam rozumieć,ze ta płyta termoizolacyjna wykorzystywana jest tylko do obiektów przemysłowych? Nie stosuje się jej w budownictwie mieszkaniowym? Z pewnością jest dobrym materiałem izolacyjnym.

  2. NewPrzemek
    piątek, 22 marca, 2019

    Płyty są oczywiście wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym.

Podobne artykuły