Izolacje dachowe

Termoizolacja spadkowa PIR z powłoką aluminiową firmy Bauder

Termoizolacja spadkowa firmy Bauder dobiera się w zależności od wariantów dachowych i warunków panujących na budowie. Termoizolacja tego typu bazuje na sztywnej piance poliuretanowej.

Termoizolacja spadkowa PIR z powłoką aluminiową firmy Bauder

Termoizolacja spadkowa PIR z powłoką aluminiową

Płyty spadkowe BauderPIR FA stanowią wysokowartościową, standardową termoizolację spadkową, składającą się z płyt spadkowych powlekanych aluminium ze współczynnikiem przewodzenia ciepła λ 0,022. Przynależne do systemu koszowe lub grzbietowe elementy wypełniające (BauderPIR KFS lub BauderPIR GFS) z jednej strony upraszczają montaż w obszarze koszowym i grzbietowym, a z drugiej strony zasadniczo redukują straty materiałowe.

Rozwiązanie koszowe/grzbietowe

Nowe płyty termoizolacyjne BauderPIR FA płyty spadkowe 2,0% pozwalają za pomocą małej ilości standardowych elementów w prosty sposób zrealizować termoizolację spadkową z nachyleniem 2% o różnych długościach i cechach charakterystycznych. Montaż może następować na każdej konstrukcji nośnej na odpowiedniej paroizolacji bitumicznej firmy Bauder. W zależności od zapotrzebowania montaż następuje na płaskich płytach BauderPIR FA. W następnym kroku układa się nową termoizolację BauderPIR FA płyty spadkowe na podstawie planu spadków. Pomocna przy montażu jest przeciwodblaskowa powierzchnia, kratka ułatwiająca docinanie, jak również oznakowanie płyt i nadruk z kierunkiem spadku.

Odwodnienie liniowe

Systemy odwodnienia liniowego służą do ekonomicznego wykonania spadków poprzecznych pomiędzy wpustami na takiej samej płaszczyźnie z istniejącymi spadkami powierzchniowymi. Woda opadowa, która w przeciwnym razie pozostawałaby w najgłębszych punktach liniowych, zostaje skierowana prosto do wpustów.

Termoizolacja spadkowa PIR z powłoką aluminiową firmy Bauder

Płyty kontrspadkowe

Dla dachów z nachyleniem jednostronnym i wpustami w pewnym dystansie od attyki po stronie okapu (przeważnie budynki przemysłowe) oferowane są nowe płyty kontrspadkowe BauderPIR T GGP. W obszarze okapu płyty te kierują zbierającą się wodę do linii odwodnienia wpustów. Płyty poliuretanowe BauderPIR T GGP wykazują wysokie właściwości izolacyjne oraz są stabilne wymiarowo i odporne na oddziaływanie wysokich temperatur.

Termoizolacja spadkowa PIR z powłoką aluminiową firmy Bauder
Termoizolacja spadkowa PIR z powłoką aluminiową firmy Bauder

Zalety

Jako zalety nowej termoizolacji spadkowej BauderPIR FA wymienia się przede wszystkim zastosowanie standaryzowanych płyt spadkowych, zapewniających minimalny czas dostawy. Ważne są również wydajne rozwiązania koszowe i grzbietowe. Współczynnik przewodzenia ciepła to lambda 0,022. Istotną rolę odgrywa wysoka izolacyjność przy niewielkiej wysokości układu. Trzeba mieć na uwadze wysoką wytrzymałość na ściskanie a wierzchnia warstwa jest zoptymalizowana i ma przeciwodblaskową powierzchnię. Przydatne rozwiązanie stanowi nadruk ułatwiający montaż.

Więcej na www.bauder.pl

4.9/5 - (48 votes)

Data publikacji: 11 października, 2019

Autor:

4.9/5 - (48 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. praktyk
    poniedziałek, 14 października, 2019

    Termoizolacja spadkowa PIR z powłoką aluminiową firmy Bauder jest bardzo dobrym rozwiązaniem i warto któryś z wariantów tej termoizolacji aby uchronić budynek od strat ciepła,a dobra izolacyjność przyczyni się do poprawy komfortu w budynku.

Podobne artykuły