Izolacje dachowe

Termoizolacja z użyciem płyt BauderPIR

Firma Bauder to jeden z największych producentów płyt z twardej pianki poliuretanowej. Materiał izolacyjny tego typu jest szczególnie istotny w kontekście wysokich wymagań, które stawia się termoizolacji. Produkt ten jest sprzedawany pod marką BauderPIR.

Rozwiązania systemowe

Odpowiednią termoizolację firmy Bauder dobiera się w zależności od aplikacji. Podstawowym systemem są płyty BauderPIR FA przeznaczone do szybkiego montażu wielkopowierzchniowych obiektów przemysłowych.

Płyty te mają obustronną warstwę folii aluminiowej. Bardzo często są one stosowane przy termoizolacji dachów płaskich. Z kolei system BauderPIR M/MF pozwala na pokrywanie dużych i małych powierzchni dachów. Istotną rolę odgrywa poręczny format. Płyty tego typu przeznaczone są do termoizolacji dachów płaskich. Istotną rolę odgrywa obustronna warstwa z włókniny mineralnej.

Płyta BauderPIR FA.

Płyta BauderPIR FA.

Właściwości systemów Bauder

Przykładowy system BauderPIR FA zaprojektowano z myślą o termoizolacji lekkich dachów przemysłowych. Podstawowym elementem systemu są płyty o najmniejszej zdolności przewodzenia ciepła. Współczynnik przenikania ciepła („U“) 11-centymetrowej płyty wynosi 0,20 W/m2·K. W celu osiągnięcia identycznej wartości współczynnika U przy zastosowaniu tradycyjnego materiału termoizolacyjnego o parametrze WLG 040 grubość płyty BauderPIR FA może być mniejsza o 80 mm. W efekcie miejsca przyłączeń do powierzchni o określonym poziomie mogą być wykonane bez trudności, a łączniki do mocowania są krótsze.

Płyta BauderPIR FA TE.

Płyta BauderPIR FA TE.

W płytach systemu BauderPIR FA przewidziano zakład przestawny na obrzeżach, a ciemna powierzchnia aluminium nie utrudnia pracy przez odbijanie światła słonecznego. Oprócz tego na uwagę zasługuje niewielka gęstość oraz wysoka wytrzymałość na ściskanie, przez co nie jest konieczne wytyczanie ścieżek poruszania się, jak w przypadku miękkich materiałów termoizolacyjnych.

Właściwości poliuretanu są doceniane zwłaszcza w budownictwie energooszczędnym. Termoizolacja z użyciem płyt BauderPIR to niska przewodność cieplna. Wysoki poziom termoizolacji uzyskuje się już przy niewielkich grubościach warstwy.

4.9/5 - (19 głosów)

Data publikacji: 8 grudnia, 2015

Autor:

4.9/5 - (19 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Ania Mal
  piątek, 1 grudnia, 2017

  Nie wiedziałam, że takie rozwiązania można stosować na dachach płaskich w dużych halach. Bardzo ciekawy artykuł.

 2. Jacek
  piątek, 1 grudnia, 2017

  Płyty systemu BauderPIR FA są bardzo nowatorskim rozwiązaniem,a ich znakomita termoizolacja jest ich największym atutem.Warto zastosować tak dobre rozwiązanie w nowo budowanych budynkach szczególnie tych z płaskimi dachami.

 3. Radek
  piątek, 1 grudnia, 2017

  Bardzo ciekawa technologia płyt z pianki poliuretanowej, stosowanej na płaskich dachach.Przy niedużych grubościach warstwy ,uzyskuje sie duży efekt termoizolacji. Pozytywem również jest ich szybki montaż

 4. ciepły
  niedziela, 3 grudnia, 2017

  Bardzo dobry współczynnik przenikania w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi jest dużą zaletą płyt termoizolacyjnych Bauder. Pozwala na zastosowanie izolacji o mniejszej grubości przy zachowaniu tych samych właściwości izolacyjnych. Szkoda tylko, że do stosowania tylko w przypadku dachów płaskich.

 5. Tomek
  niedziela, 3 grudnia, 2017

  Dzięki zastosowaniu poliuretanu płyty te idealnie nadają się dla osób którym zależy na energooszczędności. Wysoki poziom termoizolacji i niska przewodność cieplna to największe zalety tych płyt. Jeśli dodamy do tego jeszcze ciemną powierzchnię aluminium która nie utrudnia pracy bo odbija światło to wszystkie te cechy razem wzięte przemawiają za kupnem dla swojego domu płyt firmy Bauder

 6. irkuck
  niedziela, 3 grudnia, 2017

  Płyta lekka, łatwa w montażu, utwardzona – można się po miej poruszać, niska przepuszczalność. Idealna dachów o lekkich konstrukcjach i nie tylko. A jak sprawdziły by się właściwości takiej termoizolacji na ścianie pionowej, a dokładniej, altanka na działce. Przecież nie muszę sie tłumazyć do czego będę używał płyt. Dla mnie pasuje.

 7. Mariusz
  poniedziałek, 4 grudnia, 2017

  Nie wiedziałem, że na rynku dostępne są płyty termoizolacyjne firmy Bauder. Super, że firma Bauder wymyśliła typ płyt BauderPIR z twardej pianki poliuretanowej. Poręczny format, obustronna folia aluminiowa oraz wysoka odporność to same zalety. Wezmę pod uwagę ofertę tej firmy.

 8. Masymilian
  poniedziałek, 4 grudnia, 2017

  Nie miałem pojęcia o tego rodzaju płyt termoizolacyjnych. Produkty firmy Bauder to ciekawa propozycji i warta zainteresowania. Na pewno uwzględnię takie rozwiązanie podczas remontu i docieplania budynku.

 9. Ludwik
  wtorek, 5 grudnia, 2017

  Świetnie została przedstawiona charakterystyka produktu w powyższym artykule. Płyty firmy BauderPIR FA widać że są lepszej jakości. Lepiej termoizolują , są bardziej wytrzymałe. Moim zdaniem na dobrej jakości materiałach nie powinno się oszczędzać.

Podobne artykuły