Okna dachowe

TERMOMODERNIZACJA Z PRODUKTAMI FAKRO

Budownictwo stoi obecnie przed coraz większymi wyzwaniami związanymi z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska i wymogami redukcji zużycia energii. Ten rozwój sprzyja promocji produktów o lepszych parametrach cieplnych oraz innowacyjnych rozwiązań do wykańczania domów. Dodatkowo, rządowe programy, takie jak “Czyste Powietrze” czy dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji, sprawiają, że wiele rodzin w Polsce może pozwolić sobie na życie w ciepłych i energooszczędnych domach. W rezultacie ma to pozytywny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne oraz lepszą przyszłość planety Ziemi.

Dlaczego warto zainwestować w termomodernizację?

Budynki to jedne z największych “pożeraczy energii”, zużywając około 40% energii w Europie. Mają ogromny potencjał do ograniczenia tego zużycia, a nawet pozyskiwania energii ze Słońca poprzez zastosowanie rozwiązań solarnych. Dlatego ważne jest, abyśmy wybrali odpowiednie produkty do izolacji naszych inwestycji już na etapie planowania.

Zdj. 2. Celem programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie lub uniknięcie zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez gospodarstwa domowe.
Zdj. 2. Celem programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie lub uniknięcie zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez gospodarstwa domowe.

Z jakich programów rządowych możemy skorzystać?

Obecnie termomodernizacja budynków staje się coraz popularniejsza, co otwiera nowe możliwości dla producentów stolarki budowlanej i promuje nowe standardy związane z energooszczędnością. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na kompleksową termomodernizację istniejącej inwestycji, czyli stworzenie w pełni energooszczędnego domu. Dlatego warto skorzystać z programów rządowych, takich jak “Czyste Powietrze” i dotacje na kompleksową termomodernizację, dzięki którym można otrzymać nawet do 135 000 PLN dofinansowania – ten próg przewidziany jest dla najuboższych. Dostosowane poziomy dofinansowania i podniesione w tym roku progi dochodowe pozwalają jednak wielu Polakom na skorzystanie z innych, także wysokich dotacji. Istnieje również możliwość uzyskania dodatkowych 1.200 PLN na przeprowadzenie audytu energetycznego, który pomoże określić zakres niezbędnych zmian w kierunku kompleksowej termomodernizacji. Główne założenia programu to wsparcie właścicieli jednorodzinnego budynku mieszkalnego, którego pozwolenie na budowę wydano lub zgłoszone zostały roboty budowlane do końca 2013 roku i który wymaga wymiany starego źródła ciepła oraz elementów stolarki. Wnioski o dofinansowanie można składać przez Internet, bezpośrednio w Urzędzie Gminy lub przez bank. Istnieją jednak wymogi, które te produkty muszą spełniać, a główne z nich to odpowiednie współczynniki przenikania ciepła – otrzymanie dofinansowania wymaga ich zagwarantowania.

Zdj.3. Produkty FAKRO spełniają wymagania programu Czyste Powietrze, dzięki któremu zyskasz ciepły dom równocześnie przyczynia
Zdj.3. Produkty FAKRO spełniają wymagania programu Czyste Powietrze, dzięki któremu zyskasz ciepły dom równocześnie przyczynia

Jakie produkty mamy do wyboru?

FAKRO oferuje szeroki wybór rozwiązań, które spełniają wymagania programu Czyste Powietrze. Dzięki temu, że możesz wybierać spośród wielu produktów od jednego producenta, możesz zapewnić spójny design i estetyczny wygląd swojego domu. W ofercie FAKRO znajdziesz okna dachowe, okna pionowe, bramy garażowe oraz drzwi wejściowe, spełniające wymagane parametry, co umożliwi Ci ubieganie się o atrakcyjne dofinansowanie z programu.

Wymiana okien dachowych jest prosta i szybka do zrealizowania. FAKRO oferuje specjalnie dostosowaną ofertę, która pozwala na dobór okien zastępujących stare, również te od innych producentów. Współczynnik przenikania ciepła dla okien dachowych, zgodnie z programem Czyste Powietrze, nie może być gorszy niż 1,10 [W/(m 2 K)] – im niższy, tym lepiej. FAKRO posiada szeroki wybór okien dachowych, które mogą być stosowane w nowych budynkach oraz podczas wymiany. Wybór okna dachowego FAKRO na wymianę zależy głównie od rozmiaru starego okna oraz zakresu prac remontowych. W ofercie dostępne są okna aluminiowo-tworzywowe PTP-V U4 oraz drewniane FTP-V U4.

Zdj. 4. Z nowymi energooszczędnymi oknami Twoje poddasze będzie ciepłe, a Ty zaoszczędzisz na jego ogrzewaniu.
Zdj. 4. Z nowymi energooszczędnymi oknami Twoje poddasze będzie ciepłe, a Ty zaoszczędzisz na jego ogrzewaniu.

Okna aluminiowo-tworzywowe są idealne do wszystkich pomieszczeń na poddaszu, nawet tych o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienki czy kuchnie. Drewniane okna mogą być również dobrym wyborem podczas termomodernizacji budynku, zwłaszcza jeśli trzeba je dopasować do stylu pomieszczenia i planuje się wymianę okien połaciowych.

Kiedy w planach pojawi się wymiana stolarki pionowej, takiej jak okna i drzwi tarasowe, FAKRO oferuje produkty spełniające wymagany współczynnik przenikania ciepła wynoszący 0,90 [W/(m2K)]. Okna i drzwi przesuwne INNOVIEW nie tylko zapewnią komfort energetyczny, ale także podniosą walory estetyczne budynku, nadając mu niepowtarzalny design. Ponadto, z FAKRO można wymienić drzwi zewnętrzne, zachowując wymagany współczynnik nieprzekraczający 1,30 [W/(m2K)] zgodnie z programem Czyste Powietrze. Drzwi wejściowe z serii INNOVIEW LINE zostały wykonane z drewna i okładziny aluminiowej, która izoluje drewno od niekorzystnych warunków atmosferycznych, zapewniając trwałość i wysoką estetykę drzwi wejściowych przez wiele lat.

Równie ważnym pomieszczeniem w domu jest garaż, w którym można wymienić bramę garażową, o ile garaż jest ogrzewany. Aby otrzymać dofinansowanie na ten produkt, bramy w ogrzewanych garażach muszą spełniać wymóg współczynnika 1,30 [W/(m2K)]. FAKRO oferuje takie bramy, co czyni ich producenta doskonałym wyborem do planu termomodernizacji domu. Bramy garażowe FAKRO są energooszczędne i trwałe, skonstruowane z paneli o grubości 40 mm, w których zastosowanie pianki poliuretanowej gwarantuje doskonałą ochronę garażu zarówno przed wysokimi, jak i niskimi temperaturami zewnętrznymi.

Zdj. 5. Bramy garażowe mają możliwość zastosowania technologii Z-Wave, co sprawia, że produkt ten może stanowić element smartHome.
Zdj. 5. Bramy garażowe mają możliwość zastosowania technologii Z-Wave, co sprawia, że produkt ten może stanowić element smartHome.

Gdzie należy składać dokumenty o dofinansowanie?

Z FAKRO możesz przeprowadzić termomodernizację budynku i ubiegać się o dofinansowanie na produkty spełniające wymagania programu rządowego Czyste Powietrze. Wnioski można składać przez Internet na portalu beneficjenta, bezpośrednio w oddziale WFOiŚGW lub w przypadku dofinansowania na częściową spłatę kredytu bankowego – w oddziale banku. Ważne jest staranie się o dotację i przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji, która ostatecznie przyczyni się do ochrony Ciebie, Twojej rodziny i środowiska naturalnego.

Zdjęcie 6. W obliczu rosnących kosztów ogrzewania, termomodernizacja jest sposobem na obniżenie rachunków. Wymiana stolarki na nową skutecznie może podnieść energooszczędność całego budynku
Zdjęcie 6. W obliczu rosnących kosztów ogrzewania, termomodernizacja jest sposobem na obniżenie rachunków. Wymiana stolarki na nową skutecznie może podnieść energooszczędność całego budynku
5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 24 maja, 2024

Autor:

5/5 - (4 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły