Kolektory słoneczne

Thermoslate Panele solarne z nautralnego łupka. Inspired By Nature

Firma Cupa, światowy lider w produkcji i sprzedaży łupków, opracowała innowacyjne rozwiązanie – pierwszy panel solarny wykonany z łupka Thermoslate®.

Panele solarne Thermoslate ® wykorzystują naturalne właściwości łupku, który pochłania ciepło i redystrybuuje w obwodzie podłączonym do gorącej wody. Według informacji producenta, panel pokrywa 60% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę i wspomaga ogrzewanie domu, a nawet basenu.

Naturalne właściwości łupka, osadowej skały metamorficznej, to:
• nieprzepuszczalność
• wytrzymałość
• trwałość
• wielość zastosowań
• właściwości termiczne

W dziejach ludzkości naturalny łupek był klasycznym i niezastąpionym materiałem na dachy budynków. Zawsze ceniony za niezawodność i piękność. Ponieważ praktycznie nie wymaga konserwacji, stanowi najlepsze rozwiązanie, szczególnie na dach.

Obecnie łupek znalazł nowe innowacyjne zastosowanie i został wykorzystany do stworzenia bardziej ekologicznych systemów ogrzewania energią słoneczną.

http://www.youtube.com/watch?v=7Wuge3NPGsw

5/5 - (10 votes)

Data publikacji: 7 czerwca, 2014

Autor:

5/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Zdzisia
    niedziela, 17 lutego, 2019

    Zastosowanie łupka to bardo innowacyjne rozwiązanie. Jest to powrót do przeszłości jednak bardzo opłacalne. Warto korzystać z takich metod wykorzystania energii.

  2. Kasia
    piątek, 20 września, 2019

    Panel solarny wykonany z łupka? Pierwsze słyszę i przyznam, że temat mnie zaciekawił. Może to jest dobre rozwiązanie dla osób, które mają pokrycie dachu właśnie z łupka.

Podobne artykuły