Blog

Dachówki Plusy I Minusy

Dla niektórych dachówka jest czysto stylistycznym wyborem.  To charakterystyczny wygląd, który może całkowicie zmienić wygląd domu, a zatem bardzo osobisty.  Oprócz oczywistego estetycznego wyglądu i niewiarygodnie długiej żywotności dachówek, istnieje kilka innych zalet wyboru tego materiału w stosunku do mniej kosztownego. Na początek dachówki działają lepiej w trudnych warunkach niż wiele innych pokryć dachowych. Są odporne na uszkodzenia spowodowane przez huragany, trzęsienia ziemi i inne ekstremalne warunki pogodowe lepiej niż większość innych opcji. Dachówka jest również ognioodporna i posiada klasę A.

Charakterystyka dachówki

Dachówki są początkowo dużo bardziej kosztowne w montażu niż dachówki asfaltowe lub metalowe, ale trwają również znacznie dłużej. W zależności od jakości dachówka może trwać od 50 do 70 lat-a nawet dłużej! Porównując taką długowieczność z trwałością niektórych gontów asfaltowych (w niektórych sytuacjach tylko 10 lub 15 lat), łatwo zauważyć, jak inwestycja w dachówkę może się opłacić na dłuższą metę.

Tradycyjne dachówki z gliny są bardzo ciężkie, a czasami wymagają większego wzmocnienia strukturalnego niż inne materiały dachowe. Jednak dachówka jest teraz oferowana w nowych lekkich wersjach, które mogą być stosowane na większości konstrukcji bez dodatkowego wzmocnienia.

Podczas gdy wielu właścicieli domów preferuje wygląd tradycyjnych hiszpańskich i śródziemnomorskich stylów, dachówka jest również dostępna w dokładnych replikacjach wstrząsnąć, Drewno gont i łupek. Można go znaleźć w szerokim spektrum kolorów, od dobrze znanej Czerwieni adobe do kolorów, które przypominają zieleń mchu, szarość driftwood i błękit oceanu.

Plusy dachówek

Dachówka to świetny izolator, który pomaga utrzymać domy cieplejsze zimą i chłodniejsze latem. Akcesoria do dachówek są szeroko różne, w tym przystanki dla ptaków, zamaskowane otwory wentylacyjne na poddaszu, przystawki biodrowe, wierzchołki i wiele innych opcji. Płytka ma również unikalną zdolność podkreślania lub uzupełniania koloru zewnętrznego lub wykończenia praktycznie każdego domu lub budynku.

Jeszcze bardziej atrakcyjny niż jego wygląd zewnętrzny jest fakt, że dachówka nadaje powietrzu jakości strukturze, która może zwiększyć atrakcyjność krawężnika i być bardzo atrakcyjna dla potencjalnych nabywców. W połączeniu z gamą stylów i wykończeń dachówka nie tylko dodaje piękna konstrukcji, ale może również zwiększyć jej wartość odsprzedaży.

Wady dachówek

Największą wadą jest jego początkowy koszt instalacji. W porównaniu do gontów asfaltowych, a nawet podstawowych pokryć dachowych, dachówki mogą kosztować kilka razy tyle, ile można postawić. Dodatkowo dachówki są nie tylko ciężkie, ale kruche. Dachówki mogą wymagać dodatkowego wzmocnienia strukturalnego do zainstalowania, a gdy wystąpi problem, mogą być trudne do pracy, ponieważ poszczególne płytki mogą pękać pod ciężarem pracownika.

Jeśli jesteś zainteresowany dachówką i chcesz dowiedzieć się więcej lub otrzymać bezpłatną wycenę, zadzwoń do ekspertów w Total Home Roofing już dziś.

###
O Total Home Roofing: Total Home Roofing Central Florida ‘ s #1 Residential and Commercial roofing company.  Z siedzibą w Rockledge, FL, założona w 2006 roku, Total Home roofing ma ponad 150 pracowników i 3 Central Florida offices dostępne, aby ci służyć.

Obsługujący Orlando, Winter Park, Winter Garden, Maitland, Apopka, Edgewood, Ocoee, Belle Isle, Bay Lake (część Walt Disney World), Lake Buena Vista (część Walt Disney World), Eatonville, Oakland, Windermere, Cocoa Beach, Merritt Island, Vero Beach, Melbourne, Viera, Dewater, Titusville, Sanford, Daytona Beach, Port Orange, New Smyrna Beach, Ormond Beach, Kissimmee, Winter Haven, Ocala, Altamonte Springs, Longwood, Deltona, Oviedo, Deland, St.Cloud, Cape Canaveral, Ponce Inlet, Melbourne Beach i okolice.

Lokalizacje: Brevard County FL, Orange and Seminole County FL, Volusia County FL, Cincinnati, Oh.


Data publikacji: 21 grudnia, 2021

Autor:


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Basia
    poniedziałek, 11 kwietnia, 2022

    Bardzo ciekawy wpis, cieszę się, że na niego trafiłam, ponieważ jestem w trakcie budowy domu i właśnie zastanawiałam się czy warto użyć dachówek do pokrycia dachu. Swoją drogą dekarstwo to na prawdę ciekawa branża, lubię czasami poczytać na ten temat. Niedawno odkryłam bardzo ciekawy portal poświęcony tej tematyce.

Podobne artykuły