Narzędzia ręczne

Titan’Express i Stainless Steel’Express – palniki dekarskie do pap

Gdyby nie profesjonalne narzędzia wykonywanie zawodu dekarza byłoby wręcz niemożliwe. Bo nie jest to łatwe zajęcie, praca przebiega najczęściej w bardzo trudnych warunkach. Wiąże się z przenoszeniem ciężarów i stresem. Wysoka temperatura i praca na wysokościach w męczących pozycjach wiąże się ze zwiększonym ryzykiem i zmęczeniem. Dzięki nowoczesnej technologii, co jakiś czas na rynek wchodzą narzędzia, które ułatwiają uprawianie ciężkiego dekarskiego fachu. Należą do nich dwie gamy palników dekarskich do pap, Titan’Express i Stainless Steel’Express firmy Guilbert Express.

Titan’Express i Stainless Steel’Express charakteryzują się absolutnie nowatorską koncepcją, która zapewnia użytkownikom znacznie lepszą wydajność, trwałość i komfort użytkowania. Nowe palniki składają się z najlżejszych możliwych materiałów i stopów. Wszystko po to, aby spełnić wymogi pracy obowiązujące w zawodzie dekarza.

Niespotykana dotąd lekkość

Chciałoby się powiedzieć, że nowe palniki Titan’Express i Stainless Steel’Express są lekkie jak piórko. Niestety, nie. Ale są aż do 50% lżejsze od poprzednich. Nowe kielichy ważą mniej niż 1 kg, co sprawia, że dekarze mogą się swobodnie posługiwać lancą bez obaw o przedwczesne zmęczenie.

Lance dostępne są w trzech długościach: 60 cm (L600), 40 cm (L400) i 13 cm (L200)Lance dostępne są w trzech długościach: 60 cm (L600), 40 cm (L400) i 13 cm (L200)
Dzięki dużej liczbie konfiguracji dekarz może dobrać zestaw odpowiedni do wykonywanych pracDzięki dużej liczbie konfiguracji dekarz może dobrać zestaw odpowiedni do wykonywanych prac

Niezniszczalne materiały

Inżynierowie Guilbert Express użyli tytanu i stali, aby zapewnić pracującym w pocie czoła dekarzom, narzędzia z ekstremalnie wytrzymałych materiałów. Palniki Titan’Express i Stainless Steel’Express nie mają sobie równych jeśli chodzi o wytrzymałość na uderzenia i korozję.

Dowolna konfiguracja

W ofercie Titan’Express i Stainless Steel’Express znaleźć można palniki o różnej mocy: od dużej do bardzo dużej, a także o różnym ciężarze, od lekkich do ultralekkich.

Palniki tytanowe do 150 kW i stalowe do 102 kW (przy ciśnieniu 4 barów) przy swej lekkości i solidności pozostawiają konkurencję bez szans.

Wszystkie palniki są nierdzewne, a ich części składowe – kielichy, lance i rękojeści – mogą być dowolnie konfigurowane. Dekarz może sam określić moc, ciężar palnika i długość płomienia a także wybrać odpowiadający mu materiał: tytan albo nierdzewną stal.

Dostępne są trzy długości lanc: 60 cm (L600), 40 cm (L400) i 13 cm (L200), dzięki temu palniki można łatwo dopasować do wzrostu użytkowników i do warunków pracy.

Do wyboru są też dwie rękojeści – z kompozytu ABS lub z metalu. Ułatwiają one trzymanie palnika, gwarantują optymalną ergonomię i wygodny chwyt. Rękojeść z kompozytu ABS zapewnia bardzo dobry chwyt nawet bez rękawicy. Zaś rękojeść metalowa jest łatwa w konserwacji. Obydwie natomiast zwiększają bezpieczeństwo użytkownika dzięki obrotowemu lewoskrętnemu króćcowi 3/8’’ zapobiegającemu skręcaniu się węża, a także dzięki zaworowi regulującemu, za pomocą którego można precyzyjnie sterować mocą płomienia.

Dzięki dużej liczbie konfiguracji dekarz może dobrać zestaw odpowiedni do wykonywanych pracDzięki dużej liczbie konfiguracji dekarz może dobrać zestaw odpowiedni do wykonywanych prac

Palniki dekarskie nowej gamy są wyposażone w regulowany podnóżek ze stali nierdzewnej, umożliwiający w razie potrzeby uwolnienie rąk.

Parametry techniczne

Parametry techniczne

ASZ

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 28 marca, 2014

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    wtorek, 9 czerwca, 2020

    Palnik dekarski to jedno z ciekawych urządzeń, które rzadko widuje się w użyciu. Ale ostatnio przekonałem się jak pomocne jest przy pokryciach dachu i nie tylko. Palnik dekarski we właściwych rękach czyni cuda i dzięki temu dach mojej komórki mam elegancko pokryty papą. W podobny sposób przymocowany został spowalniacz na naszej drodze. Prosta rzecz a jakże wygodna.

Podobne artykuły