Łączniki

Topduo – wkręty do mocowania izolacji nakrokwiowej firmy Eurotec

Wkręty dachowe Topduo firmy Eurotec wyróżnia przede wszystkim innowacyjny system powłok Blue+. To właśnie dzięki niemu zapewniono wysoki poziom odporności na korozję w porównaniu do powierzchni ocynkowanych galwanicznie.

Cechy wkrętów dachowych Topduo

Wkręty dachowe Topduo firmy Eurotec są przeznaczone do mocowania izolacji nakrokwiowej o grubości izolacji do 300 mm. Istotną rolę w konstrukcji wkrętów tego typu odgrywa podwójny gwint, co umożliwia montaż izolacji nakrokwiowych wykonanych z materiałów wytrzymałych i niewytrzymałych na ściskanie. Na uwagę zasługuje przy tym wysoki opór na wyciąganie w obydwu łączonych elementach drewna, zatem wkręty Topduo bardzo często są również stosowane w innych konstrukcjach drewnianych.

Wkręty Topduo – łeb walcowy i łeb talerzykowy

Wkręty Topduo dostępne są w wersji z łbem walcowym i talerzykowym. Wkręty z łbem walcowym mają wymiary: (8,0 x) 225, 235, 255, 275, 302, 335, 365, 397, 435 (mm), przy długości gwintu 60/100 mm. Łeb ma gniazdo TX40. Z kolei wymiary wkrętów z łbem talerzowym to: (8,0 x) 165, 195, 225, 235, 255, 275, 302, 335, 365, 397, 435, 472 (mm). Wkręty o wymiarach 8,0 x 165 mm mają długość gwintu 60/80 mm, natomiast pozostałe modele bazują na gwintach o długości 60/100 mm.

Wkręt Topduo  do montażu izolacji na krokwiowej.

Należy podkreślić, że w systemie Blue+ na ocynkowaną powierzchnię nałożona jest dodatkowa niereagująca powłoka. Tym sposobem są zamykane i zabezpieczane ewentualne osłabione miejsca ocynkowania. Oprócz tego wkręty z taką powłoką mają dobre parametry w zakresie obciążenia mechanicznego. Zastosowanie wkrętów obejmuje klasy użytkowe 1 i 2.

Wkręt Topduo  do montażu izolacji na krokwiowej.
Wkręt Topduo  do montażu izolacji na krokwiowej.

Klucz do montażu rusztowań

W zakresie nowości firmy Eurotec warto wspomnieć o specjalnym nasadowym kluczu z grzechotką, który doskonale sprawdza się przy montażu i demontażu rusztowań. Narzędzie jest wykonane ze stali wysokiej jakości (chrom/ wanad). Oprócz tego, dla zapewnienia trwałości, podwójne gniazdo klucza na etapie produkcji poddano wyżarzaniu. Kierunek obrotów można zmienić za pomocą przełącznika. Klucz dostępny jest również w wersji z jednym gniazdem.

Klucz do montażu rusztowań.
Klucz do montażu rusztowań.
Klucz do montażu rusztowań z podwójnym gniazdem.
Klucz do montażu rusztowań z podwójnym gniazdem.

Świder do drewna

Interesujące rozwiązanie w ofercie firmy Eurotec stanowi świder do drewna. Pozwala on na wykonywanie otworów w drewnie o średnicy od 8 do 22 mm, przy długości wierteł od 235 do 650 mm. Narzędzie umożliwia skuteczne wiercenie również w kierunku prostopadłym do włókien. Odpowiedni kształt zapewnia dobre odprowadzanie wiórów drzewnych z otworu zapobiegając jego blokowaniu, nawet w przypadku otworów o znacznej głębokości. Specjalna konstrukcja końcówki wiertła zapobiega ślizganiu po materiale nawet przy niewielkich prędkościach. Dzięki frezowi wstępnemu krawędzie otworu są precyzyjnie obrobione.

Świder do drewna.
Świder do drewna.

W bogatej ofercie firmy Eurotec można znaleźć m.in. wkręty oraz szereg innych rozwiązań w zakresie zamocowań, które są niezbędne zarówno w konstrukcji dachów, jak i w całej branży budowlanej. Decydując się na produkty tego producenta, zyskuje się gwarancję fachowego doradztwa produktowego i aplikacyjnego, łącznie z możliwością udziału w specjalistycznych szkoleniach.

Kontakt

Doradca Techniczny:
+48 609 444 170

4.9/5 - (18 votes)

Data publikacji: 18 grudnia, 2016

Autor:

4.9/5 - (18 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kosa
    piątek, 24 maja, 2019

    Dobra jakość wkrętów używanych do mocowań izolacji nakrokwiowej gwarantuje,że izolacja taka w pełni będzie spełniać swe bardzo ważne zadanie.Rozwiązania wprowadzone przez firmę Eurotec są na tyle nowatorskie i dają gwarancję dobrej jakości,że pewnością skorzystam z oferty firmy Eurotec jeśli chodzi o wkręty dachowe topduo z systemem powłok Blue+,dodatkową zaletą tych wkrętów jest możliwość stosowania przy innych konstrukcjach drewnianych.

Podobne artykuły