Dachy płaskie

Trendy w budownictwie – płaski dach

Wyjazdy na urlop to dobra okazja na to, by zaobserwować jak bardzo zmienia się polskie budownictwo jednorodzinne. Z rodzimego krajobrazu, na szczęście, znikają popularne gierkowskie „klocki” i nuworyszowskie pałacyki, tak zwane „gargamele”, które wyrosły w latach 90. Trzeba przyznać, że coraz więcej domów budowanych jest w zgodzie z najnowszymi trendami architektonicznymi obowiązującymi na zachodzie Europy. Należy do nich niewątpliwie płaski dach.

Trendy w budownictwie – płaski dach

Rozwiązanie to jest szczególnie wykorzystywane przy oryginalnych projektach i nietypowych bryłach budynku. Oprócz walorów estetycznych pozwala ono na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni pod i na dachu. Szczególnie modne jest ostatnio zakładanie ogrodów lub tworzenie niepowtarzalnych tarasów. A także, co niezwykle ważne w budownictwie energooszczędnym, tego typu pokrycie dachowe, wyposażone w izolację termiczną pomaga w ekonomicznym gospodarowaniu kosztami energii.

Płaski dach – o czym warto pamiętać

Najważniejszym problemem takiego dachu jest zapewnienie szczelności oraz odpowiedniej wentylacji. Dlatego niezwykle istotne jest zarówno właściwe zaprojektowanie dachu, umożliwiające odprowadzenie wody deszczowej jak również zastosowanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych: przejść dachowych, kominków wentylacyjnych oraz systemu odprowadzania wody.

– Tylko pasujące połączenia z zastosowaną warstwą uszczelnienia chroni dach płaski w sposób niezawodny przed wnikaniem wilgoci i wody-mówi Przemysław Skibiński Key Account Manager/Technical Manager w firmie Klöber-HPi Polska Sp. z o.o – Prefabrykowane kołnierze przyłączeniowe Klöber umożliwiają i gwarantują jednolite połączenie, które nie przepuszcza wody, jest odporne na zużycie oraz stanowi doskonałe i trwałe zespolenie z membranami dachowymi z bitumu tworzyw sztucznych. Wszelkie elementy dachów płaskich firmy Klöber oferowane są z kołnierzem PCV lub prefabrykowanymi kołnierzami łączącymi. Dzięki temu element można w pewny i bezpieczny sposób zamocować na podłożu. Szeroka krawędź umożliwia bezpośrednie połączenia uszczelnienia dachu.

Trendy w budownictwie – płaski dach

Dom z płaskim dachem jest niezwykle elegancki i modny. Ale nie można zapominać o jego prawidłowym wykończeniu na etapie budowy, i konserwacji w użytkowaniu.
Wybierając materiały warto kierować się renomą firmy oraz sprawdzonymi rozwiązaniami nowoczesnych technologii. Możemy wtedy spać spokojnie.

Więcej szczegółów na www.kloeber.pl

ASZ

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 16 lipca, 2013

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Sonia
    sobota, 30 listopada, 2019

    Coraz więcej domów z płaskim dachem widać w okolicy. Ale czy takie domy są niezwykle eleganckie to już bym polemizowała, to raczej kwestia gustu. Wielu osobom takie budynki wcale się nie podobają.

  2. Alek
    piątek, 31 stycznia, 2020

    Dachy płaskie pojawiają się coraz częściej w nowych inwestycjach. Często są to dopracowane formy i dach stanowi spójne dopełnienie bryły domu i razem tworzą interesującą całość odmienną od typowych realizacji np.typu dworek. Kolorystyka dachu też się zmienia i często jest tak że elewacja domu i dach są tego samego koloru. Zatem ewolucja już ruszyła.

Podobne artykuły