Pokrycia bitumiczne

Trwałe gonty firmy TechnoNICOL

Firmę TechnoNICOL śmiało można uznać za wiodącego producenta wysoko zaawansowanych technologicznie systemów izolacyjnych. Warto podkreślić przy tym szeroką ofertę w zakresie pokryć dachowych.

Pokrycia dachowe

W ofercie firmy TechnoNICOL obok pap termozgrzewalnych na szczególną uwagę zasługują dachówki (gonty) bitumiczne. Istotną rolę w ich konstrukcji odgrywa osnowa z trwałego i mocnego welonu szklanego, który pokryty jest mieszanką bitumiczną lub modyfikowaną mieszanką bitumiczną. Z kolei wierzchnią część dachówki pokryto posypką bazaltową, która ma za zadanie zapewnienie ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Nie mniej ważna jest spodnia strona pokryta lepką warstwą bitumu polimerycznego z łatwo zdejmowalną taśmą silikonową. W wyniku oddziaływania słońca dachówki sklejają się, tworząc podwójną warstwę hydroizolacyjną zapewniającą doskonałą szczelność dachu. Dachówki bitumiczne mogą być używane do pokrywania nowych, jak i do renowacji starych dachów.

Na tle konkurencji

Gont bitumiczny z oferty firmy TechnoNICOL na tle konkurencji wyróżnia to, że produkt ten bazuje na bitumie, a nie jest gontem papowym, powstałym z papy wyciętej z linii papowej.

Na uwagę zasługuje również niska cena, która wynika chociażby z racji tego, że gonty produkowane są na Litwie, gdzie od tego roku obowiązuje waluta euro – zatem cena pozostaje bez zmian. Z kolei gont laminowany sprowadzany jest z Rosji, a więc niska cena wynika z niczego innego, jak z wahań kursu rubla. Firma TechnoNICOL wychodzi z założenia, że nadwyżki finansowe uzyskane w ten oto sposób nie są wykorzystywane do wzrostu marży produktu, lecz pozwalają na obniżenie ceny wyrobu. Nie jest to zatem sprzedaż poniżej kosztów wytwarzania.

Oferta firmy TechnoNICOL jest bardzo bogata.

Obejmuje ona bowiem zarówno gonty papowe z gwarancją wynoszącą dziesięć lat, jak i gont dwu- i więcej warstwowy, na który udziela się od 30 do 60 lat gwarancji. Nie są przy tym praktykowane zapisy, gdzie np. udziela się dożywotniej gwarancji, ale tylko pierwszemu właścicielowi.

Firma TechnoNICOL ciągle rozwija gamę swoich produktów. Dąży np. do przygotowania oferty systemowej. Choć na chwilę obecną oferowane są już papy podkładowe, pasy kalenicowe i startowe, wywietrzniki kalenicowe. Niebawem na rynek zostanie wprowadzony również specjalny klej bitumiczny do klejenia gontów, obróbek itp. Tym sposobem klient będzie mógł nabyć kompleksowe pokrycie.

W ostatnich dniach sierpnia firma TechnoNICOL Polska sp. z o. o. została uhonorowana Medalem Polskiej Przedsiębiorczości – jako jedna z najlepszych firm polskich, wyróżniających się aktywnością na rynku oraz cieszących się uznaniem odbiorców. Ten medal to wyróżnienie potwierdzające jakość usług oraz pozycję marki wśród klientów.

TechnoNICOL Polska Sp. z o. o.
ul. Gen. L. Okulickiego 7/9
05-500 Piaseczno
tel. : +48 22 886 48 86,+48 22 886 49 58
fax: +48 22 886 49 60

4.7/5 - (9 votes)

Data publikacji: 4 października, 2015

Autor:

4.7/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Magda
    niedziela, 5 lipca, 2020

    Takie pokrycie to gwarancja szczelności. Na uwagę zwraca też cena, która jest bardzo atrakcyjna.

Podobne artykuły