Budownictwo drewniane

Trzy dekady doświadczenia Zetbeer to solidny fundament

Firma Zetbeer z Orzeszkowa produkuje prefabrykowane energooszczędne domy z drewna zarówno na rynek polski, jak i zagraniczny. Domy budowane przez Zetbeer znaleźć można w Szkocji, Szwecji, Szwajcarii, w Niemczech, Luksemburgu a nawet w Australii. Jakie walory zadecydowały o popularności domów Zetbeer?

Wzrośli na drewnie

Najpierw był tartak, który pracuje do dziś, oferując m.in. tarcicę iglastą, deski, krawędziaki, łaty, kontrłaty, paliki ogrodowe, palisady, stelaże meblowe, więźby dachowe, kratownice i płoty. Można zaryzykować stwierdzenie, że firma Zetbeer o drewnie wie już wszystko. A jednak – tę wiedzę skutecznie rozwijają i przekazują dalej zatrudnieni w niej inżynierowie. Wszechstronną znajomość materiału, dającą gwarancję wysokiej jakości i trwałości produktu finalnego, dopełnia bogaty park maszynowy. Z tartaku droga wiodąca do budowy prefabrykowanych domów była już dość prosta. Oczywiście, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku domy te muszą spełniać wysokie standardy w zakresie energooszczędności. I to się udało, Typowa ściana w technologii ZetbeerDOMY ma grubość 35 cm i osiąga współczynnik U = 0,13 W/m2*K, czyli lepszy niż wymagany dla domów energooszczędnych. Aby ściana w technologii tradycyjnej osiągnęła taki współczynnik, musiałaby mieć grubość prawie 50 cm!

Trzy dekady doświadczenia Zetbeer to solidny fundament

Dokładność – miara, która ich wyróżnia

Do 1 mm – taka dokładność jest wyznacznikiem jakości domów produkowanych w zakładach Zetbeer. To właśnie przekonało zagranicznych inwestorów do wyboru tego polskiego producenta. Choć to niezwykle ważny walor, to nie jedyny, który wyróżnia domy prefabrykowane firmy Zeetber.
Drewno konstrukcyjne KVH, wykorzystywane przez Zetbeer do produkcji domów, to wysokiej klasy materiał wykorzystywany w nowoczesnym budownictwie drewnianym, o zdefiniowanych kryteriach jakości i różnorodnych możliwościach wykorzystania. Jest suszone technicznie do maksymalnej wilgotności 15% co jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na rezygnację z zabezpieczania drewna metodami chemicznymi. Dodatkowo niska wilgotności drewna gwarantuje zachowanie masy oraz stabilności kształtów i wymiarów.

Więźba jest podstawą

Na jakość dachu, a co za tym idzie – domu, duży wpływ ma technologia wykonania więźby dachowej. Zetbeer do jej produkcji używa zaawansowaną, zautomatyzowaną maszynę Hundegger K2i oraz Hunddegger SpeedCut. Jak to działa w praktyce? W pierwszej kolejności, przy pomocy projektu budowlanego i programu SEMA projektanci przygotowują projekt dachu wraz z wyceną i wizualizacją tak, aby klient w pełni mógł sobie wyobrazić wygląd i sposób montażu konstrukcji. Warto także wiedzieć, że wszelkie elementy ozdobne, takie jak czopy, połączenia zakładkowe czy połączenie na jaskółczy ogon wykonywane są przez maszynę z dużą dokładnością. Następnie tak przygotowaną konstrukcję impregnuje się zanurzeniowo lub ciśnieniowo a potem dostarcza na teren budowy.
Ofertę firmy Zetbeer uzupełniają stelaże meblowe i wiązary dachowe.

Design najwyższych lotów

Firma Zetbeer jest w stanie wykonać praktycznie każdy projekt domu, zarówno kompaktowy dom dla niewielkiej rodziny bądź pary, jak i znacznie bardziej skomplikowany, np. modnej obecnie konstrukcji stodoły. Większość prac związanych z budową domu odbywa się w zakładzie w Orzeszkowie, gdzie produkowane są elementy ścian, stropów i dachów. Natomiast na placu budowy odbywa się jedynie montaż, który może być przeprowadzony niezależnie od pory roku.
Materiały izolacyjne dostarcza STEICO – są to najwyższej jakości elementy z naturalnego włókna drzewnego, posiadające doskonałe parametry izolacyjne, które zapewniają oszczędność energii podczas eksploatacji domu.

Firma ZETBEER jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 22 lutego, 2023

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły