Elektronarzędzia

TS 315 GT − „bestseller” marki Scheppach

Zakupienie dobrej i zarazem taniej maszyny do obróbki drewna to częsty problem dla klientów, którzy zajmują się produkcją drewnopochodnych towarów na małą i średnią skalę. Istnieje kilka marek od lat oferujących swoje produkty, lecz albo są to produkty z górnej półki, dostępne za wcale niemałe pieniądze, albo są to niemarkowe maszyny, najczęściej pochodzące z Dalekiego Wschodu, których cena jest bardzo przystępna, natomiast jakość pozostawia z reguły wiele do życzenia. Powstała w ten sposób luka na rynku na szczęście powoli zostaje zapełniona przez ofertę coraz to nowych producentów. Jednym z takich nowych graczy jest niemiecka firma Scheppach.

Ta znana na rynku niemieckim i z powodzeniem konkurująca tam z Metabo marka to jeden z najszybciej rozwijających się w Europie, średniej wielkości producentów maszyn i narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

Oferta narzędzi SCHEPPACH jest bardzo szeroka i obejmuje piły ukosowe, piły stołowe, stołowe szlifierki tarczowe, grubościówki i heblarki, piły taśmowe, frezarki, tokarki, łuparki, odciągi wiórów i wiele innych maszyn znajdujących zastosowanie również w ogrodnictwie.

Co najmniej jeden model zasługuje na szersze omówienie ze względu na swoją popularność w Niemczech i przyległych krajach,a także dlatego, że doskonale reprezentuje całość oferty. Jest to piła stołowa, potocznie nazywana „budowlaną” – model TS 315 GT. Maszyna przeznaczona jest do uniwersalnego stosowania, spełniając profesjonalne wymogi w każdej dziedzinie, bez względu na to, czy użytkowana jest przy stolarce wnętrz, w zwykłym warsztacie stolarskim,czy przy budowie nowego domu. Jej precyzja osiągnięta została dzięki zastosowaniu systemu kolumnowego prowadzenia tarczy przy podnoszeniu i opuszczaniu. System ten przekształca TS 315 GT w dokładną piłę do cięcia wzdłużnego, poprzecznego i ukośnego oraz cięcia płyt na wymiar.

Piła SCHEPPACH TS 315 GT oferuje odpowiednie możliwości do zadań profesjonalnych: galwanizowany duży blat stołu oraz przedłużenie stołu, które jest częścią standardowego wyposażenia. Solidną bazę roboczą oferuje opcjonalna przystawka do cięcia większych płyt, przy czym przystawka ta zajmuje miejsce tylko wtedy, kiedy jest używana. Kiedy nie jest potrzebna, można ją po prostu złożyć. Dzięki standardowym kółkom transportowym TS 315 GT można łatwo i szybko przesunąć do następnego miejsca pracy. Ważny fakt: piła ta spełnia najnowsze przepisy i normy bezpieczeństwa(EN 1870-1) i pozostaje w zgodzie z wszelkimi innymi normami dotyczącymi urządzeń elektrycznych. To ważne w dobie zalewu naszego rynku urządzeniami, które nie legitymują się nawet deklaracjami CE.

TS 315 GT jest urządzeniem, którego precyzja cięcia, stabilność podczas pracy i mobilność dzięki dużym kółkom pozwalają na wykonanie mnóstwa różnych prac. Piła dostępna jest w wersjach silnikowych na 230 i 400 wolt oraz z silnikami o różnych mocach (od 2,2 do 4,2 kW), dzięki czemu paleta wyboru jest szeroka. Wyłącznym importerem na teren Polski jest spółka LANGE ŁUKASZUK z siedzibą w pod wrocławskim Bykowie.

Charakterystyka produktu:
• Duży galwanizowany stół
• Wydłużenie stołu z nogą podporową
• Ogranicznik wzdłużny z szyną
• Złącze ssące do odciągu pyłu
• Osłona tarczy z wężem ssącym
• Solidne, nieślizgające się gumowe nakładki na nogi
• Przyciski i uchwyty narzędzia do wymiany tarczy
• Tarcze TCT
• System kolumnowego prowadzenia podnoszenia i opuszczania przekształca tę ekonomiczną maszynę w dokładną pilarkę do cięcia wzdłużnego, poprzecznego i ukosowego oraz cięcia paneli na wymiar
• Opcjonalne przystawki umożliwiające nadzwyczajną wszechstronność przy zastosowaniu zarówno w warsztacie, jaki na budowie

Wyposażenie opcjonalne:
• Sanki prowadzące na łożyskach kulkowych, ogranicznik szyny ustawiany 2 x 45 st., szyna prowadząca o długości 1200 mm
• Sanki prowadzące na łożyskach kulkowych, ogranicznik szyny ustawiany 2 x 45 st., szyna prowadząca o długości 1500 mm
• Ogranicznik szyny rozciągany od 1350 mmdo 2500 mm
• Liniowany ogranicznik szyny 1500 mm
• Ogranicznik składany z dokładną nastawą
• Aluminiowy ogranicznik szyny 2000 mm
• Przystawka do cięcia paneli z podporą składaną, o równoległym ograniczniku nastawianym do 950 mm

Łukasz Lewczuk
Product Manager
Więcej informacji:
www. langelukaszuk.pl

4.9/5 - (22 votes)

Data publikacji: 19 maja, 2008

Autor:

4.9/5 - (22 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Janek
    wtorek, 21 maja, 2019

    po co kupować chińskie maszyny jak można zakupić dość fajny sprzęt z zachodu. pilarka stołowa jest idealna do cięcia płyt i belek. za niewielkie pieniądze warto zainwestować w niemiecką jakość.

Podobne artykuły