Wiązary

Twój Partner w biznesie – prefabrykacja rozwiązaniem na braki kadrowe

więźba wiązarowa prefabrykowana

Niemal każda firma ciesielsko-dekarska ma problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników z odpowiednim przygotowaniem, z ambicjami, a co najważniejsze, z chęciami do pracy. Rozwiązaniem tych problemów i wielu innych jest zastosowanie prefabrykowanych wiązarów dachowych.


Ponadto znaczną grupę odbiorców wiązarów stanowią firmy wykonawcze, które wcześniej samodzielnie przygotowywały elementy więźby dachowej poprzez ciosanie, struganie i zbijanie na placu budowy.
Trzeba mieć więc na uwadze tendencje wzrostowe w zakresie zapotrzebowania na prace budowlane przy problemach kadrowych. Zatem rachunek ekonomiczny przemawia za gotowymi wiązarami dachowymi, które zapewnią wykonanie konstrukcji więźby dachowej maks. w 2 dni w porównaniu często do kliku tygodniach potrzebnych dotychczas na standardowo wykonywane prace. Zyskuje się więc szybsze wykonanie zrealizowanie inwestycji, dzięki zastosowaniu produktów prefabrykowanych. Powstają one nie na placu budowy, tylko w dobrze wyposażonych halach produkcyjnych, gdzie wykorzystuje się zaawansowane maszyny obróbcze. Prefabrykowane wiązary są dostarczane nam na budowę na umówioną datę i godzinę, co pozwala unikać częstych przestojów, wynikających z oczekiwania na tradycyjną tarcicę. Wiązary produkowane są certyfikowanej, suszonej, sortowanej tarcicy – nie tracimy więc czasu i nerwów na reklamowanie tarcicy tartacznej, jaka wielokrotnie dojeżdża na budowę stanie uniemożliwiającym jej zastosowanie. Wiązary dachowe zatem z racji oszczędności czasu, pieniędzy i zdrowia pracowników stają się sprzymierzeńcem firm wykonawczych.
budownictow prefabrykowane
budownictow prefabrykowane
budownictow prefabrykowane

Szeroki zakres zastosowania

Wiązary firmy Partner mogą być stosowane na budynkach mieszkalnych – jedno- i wielorodzinnych, halach magazynowych, rolniczych i produkcyjnych, a także warsztatach, sklepach i obiektach handlowych, hotelach, restauracjach, itp. Użycie zamiast więźby tradycyjnej prefabrykowanych wiązarów dachowych firmy Partner nie wymaga zmian pozwolenia – razem z konstrukcją otrzymujemy od producenta zamienny projekt konstrukcji sporządzony i podpisany przez projektantów z uprawnieniami.

Projekty własne i zlecone

Produkcja wiązarów dachowych jest poprzedzona wykonaniem projektu i obliczeń. Elementy są docinane, po czym składane za pomocą płytek kolczastych i pras z uwzględnieniem nacisku wynoszącego do 35 t.
W efekcie klient zyskuje kompletny, gotowy do montażu dach z dokładną instrukcją i projektem przeprowadzenia prac montażowych. Obliczenia wytrzymałościowe wykonane wcześniej przez firmę Partner, dają również gwarancję i pewność wytrzymałości i stabilności konstrukcji.
Firma Partner wykonuje również tradycyjne więźby dachowe w oparciu o projekty dostarczane przez klienta. Należy podkreślić, że większość konstrukcji i wszystkie wiązary wykonuje się ze skandynawskiej tarcicy, sortowanej maszynowo, suszonej i czterostronnie struganej. Projekt na zlecenie może być opracowany przez projektantów firmy Partner. Wykorzystuje się przy tym oprogramowanie wspomagające projektowanie konstrukcji drewnianych (Dietrich’s, Cadsis). W efekcie powstaje więźba, której poszczególne elementy idealnie pasują i mogą być bardzo szybko zmontowane na placu budowy.
budownictow prefabrykowane
budownictow prefabrykowane
budownictow prefabrykowane

A może prefabrykaty domu?

Firma Partner produkuje również domy drewniane. Jak wiadomo zaletą takiego rozwiązania jest możliwość szybkiego zrealizowania inwestycji. Wynika to stąd, że średni czas kompleksowego wykonania wynosi 2 m-ce. Wykorzystanie technologii prefabrykowanych umożliwia budowanie również podczas zimy. W porównaniu do tradycyjnych metod wznoszenia budynków zaletą budownictwa drewnianego jest krótki czas realizacji chroniący inwestora przed wahaniami cen materiałów, ograniczając przy tym koszty budowy.
budownictow prefabrykowane
Przedsiębiorstwo Partner Sp. z o. o.
ul. Przyszłości 20
70-893 Szczecin
telefon: +48 91 4621 756
fax: +48 91 4621 420

biuro konstrukcyjne:
tel. fax +48 91 4621 720
info@partner.szczecin.pl

4.9/5 - (7 głosów)

Data publikacji: 7 maja, 2017

4.9/5 - (7 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Filip
    wtorek, 28 stycznia, 2020

    Prefabrykacja to rzeczywiście sposób na rozwiązanie problemu braku chętnych do niezbyt łatwej pracy. Obserwuję budujące się wokół mnie domy i coraz częściej tradycyjne metody ustępują gotowym prefabrykatom. Dotyczy to zarówno wiązarów dachowych ale coraz częściej gotowych ścian i stropów. Dzięki temu dom w stanie surowym jest gotowy dużo szybciej. To oszczędność czasu i kasy, a to determinuje sporą część inwestorów. S dom finalnie nie odstaje od innych a często wykonany jest lepiej niż te tradycyjne.

Podobne artykuły