Chemia specjalistyczna

Tytan Impregnat – skuteczna walka ze szkodnikami w drewnie

Ostatnio modne stało się posiadanie stylowej chaty gdzieś na uboczu, poza miastem, wśród pięknych okoliczności przyrody. Umęczeni codziennym galopem z przyjemnością uciekamy do ciszy, spokoju i swojego pięknego drewnianego domu. Kupionego okazyjnie, tanio i szybko. Ta szybko, że nie zdążyliśmy się zorientować, że nasz stary dom posiada nie tylko duszę, ale i … szkodniki. Zamiast załamywać ręce, trzeba się wziąć do roboty. Dobry preparat do impregnacji to podstawa.

Jak rozpoznać zaatakowane przez szkodniki drewno?

Jeśli pewnej nocy usłyszysz chrobotanie i zauważysz w drewnie niewielkie otwory o regularnych kształtach, oznacza to, że masz problem. Takie wady w drewnie najczęściej powodują spuszczele, kołatki, miazgowce i borodzieje. Należy zdać sobie sprawę, że takie uszkodzenia są bardzo poważnym zagrożeniem dla konstrukcji naszego domu, przez co zagrażają i naszemu bezpieczeństwu, gdyż może dojść do katastrofy budowlanej.

Szkodniki należy jak najszybciej zlikwidować. Potrzebny jest nam preparat, który jednocześnie zniszczy przebywające w drewnie owady, i zabezpieczy materiał przed ponownym atakiem szkodników.

Tytan Impregnat - skuteczna walka ze szkodnikami w drewnie

Tytan Impregnat – preparat do ochrony i uzdrawiania drewna firmy Selena

– zwalcza wszystkie szkodniki drewna bez wyjątku dzięki innowacyjnej kombinacji trzech biocydów,
– wnika głęboko drewno, oczyszczając z larw biel drewna,
– jest odporny na zwietrzenie,
– wyjątkowo trwały w zabezpieczaniu drewna,
– nie zawiera benzyny, dzięki temu nie jest palny,
– łatwy w aplikacji -można go nanosić przez natrysk,
– dostępny w 2 wersjach:

Tytan Impregnat - skuteczna walka ze szkodnikami w drewnie

W formie koncentratu do rozcieńczania w proporcji 1:4. 5 litrów koncentratu daje nam 25l gotowego produktu. Co warto podkreślić, dzięki skoncentrowaniu wydajność preparatu jest dużo większa.

I bez rozcieńczania, od razu gotowy do użycia.
Zastosowanie impregnatu TYTAN pozbawia nas problemu szkodników w naszym nowym starym domu. Teraz nareszcie można do woli cieszyć się jego urokiem.

ASZ

4.7/5 - (9 votes)

Data publikacji: 4 listopada, 2013

Autor:

4.7/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Grażyna
    czwartek, 22 sierpnia, 2019

    Ja miałam nie tak dawno ale jeszcze w poprzednim domu jakiegoś kornika w drzwiach. Niewiele myśląc zmieniłam drzwi na metalowe, a wystarczyło być może zastosować odpowiedni preparat. Następnym razem (chociaż mam nadzieję, że już nie będzie okazji) spróbuje zastosować taki właśnie preparat.

  2. Ania
    sobota, 30 maja, 2020

    Wielokrotnie w starych domach/stodołach widziałam niewielkie okrągłe dziurki. Ciekawe czy taki otwór oznacza zawsze, że w drewnie zalęgły się jakieś owady czy też mogą to być też inne przyczyny. Dobrze wiedzieć, że jest taki preparat, który niszczy te owady i dodatkowo zabezpiecza, aby nie dostały się ponownie.

Podobne artykuły