Na rynku

Ucz się dekarstwa w najlepszym ośrodku szkoleniowym w Polsce

Placówka edukacyjna, aby była ceniona, musi spełniać kilka warunków. Najważniejsze z nich to bogata i dostosowana do potrzeb oferta tematyczna szkoleń, a także doskonali nauczyciele. Bez wątpienia warunki te spełnia Ośrodek Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie, wybudowany i prowadzony przez oddział mazowiecki Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Dodajmy oddział, który bardzo aktywnie i efektywnie podchodzi do edukacji dekarzy w Polsce.

26 programów szkoleniowych

Najbardziej aktywnie szkolenia odbywają się zimą. Wiadomo – wtedy pracy dla dekarzy jest niewiele, a zatem to doskonały czas na podnoszenie kwalifikacji. Nie znaczy to jednak, że Ośrodek Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie latem bierze sobie wolne – szkolenia odbywają się nadal, jednak z mniejszą częstotliwością lub w odpowiedzi na konkretne zapotrzebowanie zgłoszone przez firmę wykonującą pokrycia dachowe. Mogą się one odbywać zarówno w placówce w Pruszkowie, jak i na placu budowy, u wykonawcy.
Ośrodek ma największą ofertę tematyczną pośród innych podobnych placówek w kraju. Na stałe prowadzi 26 programów szkoleniowych, edukujących w zakresie wykonywania wszystkich popularnych rodzajów pokryć dachowych i obróbek. Oddział mazowiecki PSD zadbał także o to, by w ofercie znalazły się takie szkolenia, które dostępne są tylko w tym miejscu i których nie prowadzi żaden inny ośrodek czy producent w Polsce.

W placówce organizowane są szkolenia i kursy związane z zawodem dekarza, ale także z pokrewnymi profesjami, takimi jak blacharz. Przygotowywane są także szkolenia ciesielskie. Każdego roku w okresie od stycznia do kwietnia szkolonych jest kilkaset osób. Największą popularnością cieszą się tematy związane z pokryciami blaszanymi i ceramicznymi z wszelkiego rodzaju obróbkami. Organizowane są także kursy zawodowe. Przy szkole działa komisja egzaminacyjna dla zawodów dekarz i blacharz powołana przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Co roku organizowany są egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe na czeladnika i mistrza. Skorzystać można również ze specjalnych szkoleń przygotowujących do egzaminów.
Ośrodek współpracuje także ze szkołami branżowymi. Zaprasza też kandydatów na uczniów, chcących kształcić się w kierunku zawodu dekarz, zapewniając im najlepsze przygotowanie zawodowe, szkolenia, praktyki w firmach wykonawczych oraz gwarancję stałej pracy po ukończeniu nauki.

Najlepsi trenerzy

Nauka jest tyle warta ile wart jest szkoleniowiec, który ją przekazuje. W Ośrodku w Pruszkowie szkolą najlepsi trenerzy w każdej tematyce. W budynku o powierzchni 300 m2 na stałe edukuje 18 wykwalifikowanych trenerów. Nowością są bardzo poszukiwane na rynku szkolenia z montażu fotowoltaiki na dachu.

Warto także podkreślić, że Ośrodek Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie współpracuje z firmą Blachy Pruszyński, w której organizowane są szkolenia praktyczne z pokryć blaszanych i obróbek. To kolejna lokalizacja, w której organizowane są warsztaty praktyczne.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.szkoleniadekarzy.pl

Ośrodek Kształcenia Dekarzy PSD
Arkadiusz Gnat
05-800 Pruszków, ul. Promyka 24/26
mobile: 509 447 590
okd@dekarz.com.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 24 lipca, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły