Okna dachowe

Ultima energy, bo zawsze można lepiej!

Nowe trzyszybowe okno ULTIMA ENERGY to konstrukcja specjalnie dobranych szyb, powłok, folii oraz dwóch komór wypełnionych kryptonem, których połączenie zapewnia wysoką energooszczędność, świetne parametry techniczne, unikalne właściwości redukcji dźwięku i podwyższoną trwałość.

Okna dachowe ULTIMA ENERGY dostępne są w dwóch wersjach – klasycznej, drewnianej o naturalnym lakierze oraz PVC. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach znajdujących się w hałaśliwym sąsiedztwie, np. wychodzących na ulicę. Są idealnym rozwiązaniem także w sypialniach i salonach, a więc tych częściach naszego domu, w których komfort akustyczny i cieplny są wyjątkowo istotne.
Obie wersje okna dachowego ULTIMA ENERGY cechuje doskonały parametr Uw – w przypadku drewnianego wynosi 0,99 W/m2K, zaś PVC – 1,0 W/m2K. Zastosowany do wypełnienia Krypton przewodzi ciepło o 46% mniej skutecznie niż tańszy i bardziej popularny Argon, co w praktyce oznacza lepszy komfort cieplny przez cały rok.

Przekrój okna Dakea Ultima Energy PVC.

Przekrój okna Dakea Ultima Energy PVC.

Przekrój okna Dakea Ultima Energy naturalne drewno.

Przekrój okna Dakea Ultima Energy naturalne drewno.

Dzięki zastosowanym w konstrukcji pakietu szybowego okna ULTIMA ENERGY rozwiązaniom: 6 mm hartowanej szybie zewnętrznej, podwójnej 3 mm szybie wewnętrznej z laminacją i dwiema warstwami folii dźwiękochłonnej oraz wyjątkowemu oblachowaniu z powłoką redukującą odgłosy deszczu, uzyskano bardzo dobre parametry dźwiękoszczelności i zredukowano hałas zewnętrzny o 50% (38 Db). Właśnie dlatego okna ULTIMA Energy zapewnią użytkownikom pełny komfort snu i wypoczynku.

ULTIMA ENERGY to gwarancja komfortu cieplnego i poprawy bezpieczeństwa domu. Zastosowanie powłoki chroniącej przed promieniami słonecznymi i odbijającej ciepło zapobiega przegrzaniu pomieszczenia latem i zatrzymanie ciepła zimą, co w praktyce przekłada się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i klimatyzację. Szyba w nowym oknie zatrzymuje 95% promieniowania UV, chroniąc przed jego szkodliwymi skutkami, takimi jak blaknięcie mebli. Dodatkowo, laminacja szyby wewnętrznej sprawia, że w przypadku stłuczenia od środka, szyba nie wpadnie do pomieszczenia.

4.8/5 - (49 votes)

Data publikacji: 29 maja, 2019

Autor:

4.8/5 - (49 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Andrzej
    środa, 29 maja, 2019

    Trzy szyby oraz inne wypełnienie w środku i już lepsze okno. Pewnie, że można mieć lepiej wybierając takie okna jak Ultima Energy. Producenci stale polepszają parametry swoich okien aby mieć idealny komfort użytkowania.

  2. Piotr D.
    czwartek, 30 maja, 2019

    Jako posiadacz poddasza użytkowego doceniam wagę dobrych okien dachowych, szczególnie w sypialniach. Trzy szyby, ksenon w środku a co za tym idzie izolacja od promieni UV, hałasu i izolacja cieplna to argumenty na korzyść okien Ultima Energy. Przy nich komfort użytkowania poddasza wzrasta zdecydowanie. Polecam tym, którzy mogą jeszcze wybrać.

Podobne artykuły