Okna dachowe

ULTIMA ENERGY – po prostu lepsza

Jak powszechnie wiadomo, naturalne światło dzienne ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Badania naukowe potwierdzają, że jest to jeden z istotniejszych czynników wpływającym na stan psychiczny, rytm dobowy organizmu oraz ilość posiadanej energii. Warto więc zadbać o to, by pomieszczenia, w których przebywamy na co dzień, były dobrze doświetlone. Jak tego dokonać na poddaszu? Jakie okna i rozwiązania wybrać, by cieszyć się maksymalnym komfortem przez wiele lat?

Dlaczego warto zdecydować się na okna dachowe?

Niezależnie od tego, czy na poddaszu planujemy urządzić salon, pokój dla dziecka, czy sypialnię, właściwe doświetlenie pomieszczenia jest podstawą jego komfortowego użytkowania. Pomieszczenia pod skosami możemy doświetlić na co najmniej cztery sposoby: poprzez montaż klasycznych okien fasadowych, połaciowych, wstawienie tzw. wolego oka lub zbudowanie lukarn. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, które sprawdzają się na poddaszu, są okna dachowe. Co istotne, w porównaniu z oknami fasadowymi o takiej samej wielkości, doprowadzają do wnętrza nawet o 50% więcej naturalnego światła. Ponadto, można je montować zarówno w nowo powstających budynkach, jak i już istniejących.

Oferta rynkowa okien połaciowych jest ogromna. Jak spośród setek dostępnych wybrać te właściwe? Odpowiedź jest prosta. Okna dachowe powinny łączyć w sobie najlepszą technologię produkcji, wysokiej jakości materiały oraz doskonałe parametry (przepuszczalność ciepła, dźwiękoszczelność, wodoszczelność, wytrzymałość i bezpieczeństwo) przy zachowaniu rozsądnej ceny. Wszystkie te cechy spełniają okna dachowe Dakea Ultima Energy. Choć marka jest dostępna na rynku dopiero od kilku lat, już podbiła serca inwestorów i dekarzy — sprawdź dlaczego.

Okna dachowe ULTIMA ENERGY
Okna dachowe ULTIMA ENERGY

Okno dachowe Dakea Ultima Energy łączy w sobie wysokiej jakości materiały, technologię produkcji, by dostarczyć wysokiej jakości okno w rozsądnej cenie.

Ultima Energy – energooszczędność to podstawa

Na stopień izolacyjności cieplnej danego okna składa się kilka czynników. W oknach dachowych Dakea Ultima Energy naturalną barierę termoizolacyjną stanowią trzyszybowe okna, które ze względu doskonałe połączenie różnych rodzajów szyb, powłok niskoemisyjnych oraz wypełnionych kryptonem przestrzeni między szybami, zapewniają niezwykle niski współczynnik przenikania ciepła, co przekłada się na zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie. Dwie różne powłoki, to jednocześnie dwie różne funkcje. Jedna z zastosowanych powłok odbija ciepło z wnętrza, druga odbija promienie słoneczne, zapewniając tym samym optymalną temperaturę zarówno zimą, jak i latem. W efekcie okna Dakea Ultima Energy wyróżniają się doskonałą efektywnością energetyczną: w wersji z drewna (0,99 W/m2K), a w wersji z  PCV (1,0 W/m2K).

Komfort użytkowania – dźwiękoszczelność i bezpieczeństwo

Dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązaniom, okna dachowe Dakea Ultima Energy, bardzo dobrze niwelują hałas typowego szumu ulicznego oraz odgłosów padającego na powierzchnię szyby deszczu, zapewniając ciszę, spokój i pełne bezpieczeństwo w pomieszczeniach pod skosami. W porównaniu do typowych okien zapewniają aż o 50% lepszą redukcję hałasów. Dzięki wzmocnionej, hartowanej szybie zewnętrznej o grubości 6 mm, wewnętrznej szybie laminowanej (2 × 3 mm) oraz zastosowaniu oblachowania z powłoką dźwiękochłonną, gwarantują zmniejszenie poziomu hałasu wewnątrz pomieszczenia o 38 dB. Ponadto, za sprawą pakietu szybowego SafeGuard, zyskujemy najwyższy poziom bezpieczeństwa i wytrzymałości. Potwierdza to dożywotnia gwarancja producenta na stłuczenie pakietu szybowego w wyniku gradobicia oraz 20-letnia gwarancja na całe okno.

Okna dachowe ULTIMA ENERGY

Wychodząc naprzeciw coraz częstszym wymianom starej stolarki okiennej, na nowoczesne, energooszczędne okna dachowe, firma Dakea stworzyła nowatorski zestaw DRX, dzięki któremu wymiana okien, odbywa się bez naruszenia konstrukcji dachu, a cały proces przebiega sprawnie i nie generuje dodatkowych kosztów termomodernizacji. Ponadto, oferowany przez producenta zestaw, dostosowany jest do wszystkich pokryć dachowych o profilu do 120 mm. Jeśli więc jesteś w grupie osób, która nadal rozważa wymianę starych, niespełniających obecnie obowiązujących norm i wymagań okien dachowych, wybierz najwyższej jakości okna Dakea Ultima Energy i stwórz energooszczędne poddasze, które będzie spełniać swoją funkcję przez wiele lat.

Okna dachowe ULTIMA ENERGY

Dowiedz się więcej na www.dakea.pl


Data publikacji: 23 lutego, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły