Budownictwo drewniane

Unihouse SA członkiem Stowarzyszenia „Energooszczędne Domy Gotowe” EDG

Unihouse SA to działająca już od ponad 10 lat polska spółka, która od samego początku stała się jednym z pionierów produkcji nowoczesnych budynków modułowych w szkielecie drewnianym. Jej potencjał wynoszący dziś około 2 000 modułów rocznie stawia ją obecnie w gronie największych graczy europejskich w swojej branży. Nie powinien więc dziwić fakt, że już rok po powołaniu do życia Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe EDG (2018), spółka stała się jego członkiem, aktywnym kreatorem jego polityki i inicjatorem wielu działań.

Lokalizacja: Wręcza (PL), projekt: Suntago Village.
Lokalizacja: Wręcza (PL), projekt: Suntago Village.

Unihouse SA – prezentacja spółki i jej działalności na zagranicznych rynkach

Spółka Unihouse SA, której siedziba znajduje się w Bielsku Podlaskim, swoją działalność rozpoczęła od realizacji projektów na terenie Norwegii. Sukces tam odniesiony został szybko odzwierciedlony w liczbach – wciąż około 95% działalności Unihouse SA, to domy i mieszkania realizowane na tym rynku. Łącznie w ciągu dekady Unihouse SA zrealizowała w Skandynawii ponad 2 700 mieszkań, a około 540 mieszkań, to otwarte inwestycje w trakcie budowy.
Za tak dużym sukcesem stoi świetnie działająca fabryka i przede wszystkim właściwi ludzie tworzący dział projektowy liczący obecnie ponad 40 osób. Są to eksperci o różnych specjalnościach – architekci, konstruktorzy, jak też branżyści sanitarni i elektryczni – bez których rozwój spółki byłby niemożliwy. Jeśli zaś chodzi o procesy produkcyjne, spółka może się na tym polu pochwalić jedną z największych fabryk budynków modułowych w Europie, której linie technologiczne zaprojektowane zostały do produkcji ekologicznych konstrukcji opartych na szkielecie drewnianym.

Lokalizacja: Bielsk Podlaski (PL), projekt: Mieszkania Mickiewicza.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski (PL), projekt: Mieszkania Mickiewicza.

O skali przedsięwzięcia mówi powierzchnia produkcyjna zakładu, wynosząca około 19 000 m2 czy też moc produkcyjna, pozwalająca na realizację nawet 2 000 modułów rocznie.

Warto przy tym wszystkim zwrócić uwagę na fakt, iż Unihouse SA posiada szereg certyfikacji i aprobat technicznych pozwalających na wykonawstwo o kontrolowanej jakości i parametrach technicznych. Należą do nich m.in. Europejska Aprobata Techniczna, Norweska Aprobata Techniczna Sintef, niemiecki RAL oraz szereg spełnionych norm ISO dotyczących zarówno zarządzania procesami jak i jakością czy ochroną środowiska. Wszystkie certyfikaty i aprobaty techniczne spółka udostępniła swoim klientom na swojej stronie www.

Lokalizacja: Trondheim (NO), projekt: Langsiden.
Lokalizacja: Trondheim (NO), projekt: Langsiden.

Rozwój działalności na polskim rynku i członkostwo w EDG

Wbrew pozorom nie jest tak, że spółka Unihouse SA obecna jest wyłącznie na rynkach skandynawskich, ponieważ wiele jej realizacji można również spotkać na terenie Niemiec i oczywiście Polski. Aktywność firmy na rodzimym rynku od ponad 2 lat ulega intensyfikacji i z nią właśnie związana jest decyzja o przystąpieniu do Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe EDG, którego kluczowym celem jest promocja budownictwa drewnianego i prefabrykowanego w Polsce. W tym czasie spółka była m.in. partnerem Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego „KomunalWood”, podczas którego jej przedstawiciele występowali w panelach prezentacyjnych w roli doświadczonego wykonawcy o sprawdzonych praktykach produkcyjnych stosowanych na rynku skandynawskim. Ubiegły zaś rok to pojawienie się spółki Unihouse SA na targach BUDMA 2019 w barwach Partnera Stowarzyszenia EDG. Pokłosiem skutecznego wystawienia się w Poznaniu było zaproszenie spółki na tegoroczne Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury „Budma 2020”. Jednak dla odróżnienia w bieżącym roku cel i rola były nieco inne i w efekcie spółka Unihouse SA poprowadziła prezentację podczas Seminarium dla Konstruktorów pod nazwą „Budownictwo drewniane – podstawowe wymagania i wybrane aspekty projektowania”.

Lokalizacja: Trondheim (NO), projekt: Persaunet.
Lokalizacja: Trondheim (NO), projekt: Persaunet.

Stowarzyszenie EDG kładzie duży nacisk na propagowanie prefabrykowanego budownictwa drewnianego, energooszczędność i pasywność budynków. Mając świadomość zalet technologii prefabrykowanych, Stowarzyszenie postawiło na budowę świadomości oraz dbałość o jakość i rzetelność wykonania obiektów wg. ujednoliconych wytycznych technicznych opartych na przepisach prawa. Cele te w dużej mierze są zbieżne z filozofią spółki Unihouse SA, można zatem w przyszłości spodziewać się wielu kolejnych wspólnych działań obu podmiotów.

Budynki prefabrykowane: firma EKOINBUD jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe - DOMYIDACHY

Firma UNIHOUSE jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.

Unihouse SA
ul. Rejonowa 5, 17-100 Bielsk Podlaski
tel.: +48 85 730 34 77
e-mail: info@unihouse.pl
www.unihouse.pl

4.9/5 - (21 votes)

Data publikacji: 19 grudnia, 2020

Autor:

4.9/5 - (21 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły