Izolacje dachowe

Unikalny system ASTL mocowania izolacji betonowych dachów płaskich

Prostota, trwałość i 100% pewności połączenia. Dzięki tym właściwościom ten opatentowany łącznik do izolacji spadkowej jest od wielu lat z powodzeniem stosowany w całej Europie. Dzięki teleskopowej tulei porusza się wraz z izolacją. Jeśli przejdziesz obok niego lub na niego nadepniesz, tuleja przesunie się w dół razem z pokryciem dachowym, ponieważ śruba może swobodnie poruszać się w tulei.

Łącznik ASTL (łącznik do izolacji spadkowej) posiada takie same wartości obliczeniowe, jak standardowe połączenie za pomocą sztywnej tulei, 600 do 800 Newtonów obciążenia obliczeniowego – czasami nawet więcej – w zależności od rodzaju podłoża i membrany dachowej.
Dzięki wstępnemu nawierceniu specjalnym wiertłem z ogranicznikiem zawsze uzyskasz właściwą głębokość wiercenia. Ogranicznik wiercenia zapewnia wystarczającą ilość miejsca w podłożu, aby bezproblemowo zamontować łącznik ASTL. Na rynku pojawia się coraz więcej tanich alternatyw, dlatego ASTL bywa określany jako drogi. Jednak te alternatywne rozwiązania nie mają podstawowych cech, które posiada ASTL, takich jak efekt teleskopowy i mocna, trwała tuleja, które sprawiają, że właśnie te łączniki odnoszą sukcesy w Europie już od 9 lat.

Unikalny system ASTL mocowania izolacji betonowych dachów płaskich


Sam łącznik ASTL stanowi ostatecznie tylko niewielką część całkowitego kosztu dachu. Jeśli oszczędzasz na tym – pracując z niecertyfikowanymi łącznikami lub bez efektu teleskopowego – narażasz się na duże ryzyko. Kosztowne pokrycie dachowe i izolacja mogą zostać uszkodzone. Nie mówiąc już o ewentualnych zniszczeniach w samym budynku, który również jest narażony na działanie czynników atmosferycznych. Najdroższe elementy Twojego budynku mogą zostać zniszczone, ponieważ zaoszczędzono w sumie niewielki procent kosztu materiałów dachowych. Tak więc ASTL jest niewielką częścią kosztów całkowitych Twojego dachu, ale niezwykle ważną. To inwestycja w szybkość montażu, jak również w redukcję szkód i ryzyka w późniejszym czasie.

Unikalny system ASTL mocowania izolacji betonowych dachów płaskich

Innym przykładem bezpiecznego zamocowania jest kombinacja specjalnej płytki dociskowej SPA-8240 z wkrętem DBTA. Wkręt ten posiada dodatkowy gwint, który zapobiega przesuwaniu się blachy z izolacją, a tym samym zapobiega przebiciu membrany dachowej przez wkręt. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo ciągłości izolacji, tuleje z efektem teleskopowym są obecnie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Jest tak dlatego, że rozwiązanie to, w przeciwieństwie do innych rozwiązań, zapobiega zarówno perforacji membrany dachowej, jak i ewentualnemu uszkodzeniu zakładki.

ASTL łącznik do spadków: techniczne specyfikacje

 • Możliwość montażu izolacji z różnicą grubości 110 mm jedną długością tulei;
 • Wartości obliczeniowe 600-800 N;  Dla pakietów izolacyjnych od 70 do 860 mm;
 • Nawiercanie wiertłem z Ø 5,0 mm ze specjalnym stoperem;
 • Do zastosowania z przedłużanym bitem (Bitextender) dla pracy w pozycji pionowej;
 • Dostępny w dwóch rozmiarach R45 i R75.
Unikalny system ASTL mocowania izolacji betonowych dachów płaskich

Zastosowania ASTL

Ten element mocujący idealnie nadaje się do:

 • Izolacji spadkowej;
 • Mocowania systemów dachowych na stropach z różnicami wysokości;
 • Projektów renowacyjnych z dużymi różnicami w istniejącej membranie i grubości izolacji.

Chociaż łącznik jest tylko niewielką częścią dachu, jest jego bardzo ważną częścią. Wybierając trwałe, wysokiej jakości rozwiązanie, takie jak ASTL, inwestujesz w znacznie krótszy czas obróbki oraz znacznie mniejsze ryzyko uszkodzenia w całym okresie użytkowania Twojego płaskiego dachu.

Więcej informacji o produktach Guardian znajdziesz na stronie: https://guardian.nl/pl

Dystrybutorem produktów Guardian w Polsce jest:
ESSVE Poland Sp. z o.o.
ul. M. Skłodowskiej-Curie 9/1, 71-332 Szczecin
Tel. +48 91 43 24 580
www.essve.pl

4.9/5 - (25 votes)

Data publikacji: 30 października, 2021

Autor:

4.9/5 - (25 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. izolarz
  środa, 3 listopada, 2021

  Trwałość izolacji dachowej jest bardzo ważnym elementem w aspekcie zapewnienia komfortu cieplnego budynku. Dlatego tak ważny jest sposób montażu izolacji tak by służyła ona przez wiele lat. System ASTL zapewnia prosty i bezpieczny sposób jej montażu co w efekcie chroni izolację przed jej zniszczeniem.

 2. Damian
  środa, 3 listopada, 2021

  Dzięki takim łącznikom mocowanie izolacji na betonie staje się łatwiejsze. Na różnych grubościach izolacji wkręt może być różnie wkręcony i wyregulowany, ale ważne aby trzymał izolację stabilnie. Przy punktowej instalacji izolacji nie trzeba, aż tak dużo takich łączników.

Podobne artykuły