Maszyny dekarskie

Użyteczne maszyny i narzędzia firmy Sorex Technic

Sorex Technic od wielu lat jest wiodącym producentem maszyn i narzędzi do kompleksowej obróbki blach przeznaczonych dla dekarzy oraz blacharzy.

Zaginarki dekarskie z serii ZRS

Popularne wśród dekarzy oraz blacharzy zaginarki do blach firmy Sorex Technic od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie pozostając obojętnym na sygnały od użytkowników, firma poddaje maszyny stałym modyfikacjom ułatwiającym pracę oraz zwiększającym walory użytkowe. Pomimo wielu zmian, zarówno istotnych zmian konstrukcyjnych, jak również kosmetycznych poprawek, udało się zachować wysoką jakość końcowego produktu.

Fot. 2. Zaginarka ZRS-2360 wraz z osprzętem dodatkowym.

 Fot. 2. Zaginarka ZRS-2360 wraz z osprzętem dodatkowym.

Do maszyn firmy Sorex Technic dostępny jest bardzo bogaty osprzęt dodatkowy, który przyśpiesza oraz ułatwia pracę. Szansa na wyposażenie maszyny według własnych potrzeb pozwala na rozszerzenie jej możliwości tak, aby spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Duży nacisk przy konstruowaniu maszyn jest kładziony na zachowanie mobilności przy zachowaniu parametrów gięcia oraz cięcia. Giętarki mogą być używane jako maszyny warsztatowe, a po szybkim demontażu osprzętu, można komfortowo i bezproblemowo przewieźć maszynę na budowę.

Szablon kominowy SK-1300

Jest to coraz bardziej rozpoznawalna maszyna na polskim rynku. Pozwala ona na wykonanie obróbek blacharskich kominów o dowolnym kącie nachylenia dachu. Za jej pomocą można, także wykonywać obróbki okien dachowych oraz lukarn. Po wyposażeniu szablonu kominowego w odpowiednie wzorniki można również wytwarzać kosze spustowe o różnych wymiarach.

Szablon kominowy SK-1300. Sorex Technic

Szablon kominowy SK-1300.

Jedną z głównych zalet szablonu kominowego firmy Sorex Technic jest możliwość całkowitej wymiany wzorników kątowych, pozwala to na dokładniejsze dopasowanie obróbki do wymaganego nachylenia dachu. Kolejnym atutem jest bezstopniowa regulacja szerokości, co zapewnia powtarzalność oraz dużą sztywność. Szablon kominowy SK-1300 pozwala na redukcję czasu poświęconego na realizację danej obróbki, a przede wszystkim zwiększa jakość jej wykonania i znacząco poprawia końcowy efekt wizualny.
Jako że szablon kominowy jest maszyną przeznaczoną do pracy w warsztacie pozwala to na przygotowanie obróbki w komfortowych warunkach i bez pośpiechu, co pozwala się skupić na dokładności. Na dachu pozostaje tylko montaż oraz ostateczne dopasowanie.

Rysiki traserskie z serii RT

Najnowsze narzędzia produkcji Sorex Technic to rysiki traserskie. Służą one do trasowania równoległych linii brzegowych na blachach. Obecnie w ofercie są dostępne trzy rozmiary rayz. Najbardziej popularna oraz najmniejsza RT-100 pozwala na trasowanie linii od 5 mm do 100 mm. Drugim, średnim modelem, jest RT-200, który posiada zakres roboczy od 5 do 20 mm oraz od 100 mm do 200 mm. Największym z dostępnych rysików jest RT-300, którym możemy zaznaczyć linie od 5 mm do 20 mm oraz od 200 mm do 300 mm. Wszystkie rysiki mogą trasować linie w swoim zakresie co 5 mm.

Fot. 3. Rysiki traserskie – seria RT. Sorex Technic

Fot. 3. Rysiki traserskie – seria RT.

Rysiki są wykonane ze stali nierdzewnej narzędziowej i dodatkowo ulepszonej cieplnie. Wszystkie oznaczenia są nanoszone metodą mechaniczną, przez co są trwałe i odporne na ścieranie.

www.sorex-technic.pl

4.9/5 - (35 votes)

Data publikacji: 3 lutego, 2018

Autor:

4.9/5 - (35 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    wtorek, 22 października, 2019

    Widać, że Sorex Technic ma dość sporą ofertę jak na polską firmę. Ciekawe wielofunkcyjne narzędzia do obróbki blachy, wyglądają profesjonalnie. Jeżeli stale przygotowujemy blachy do montażu to warto zainwestować w takie maszyny, inwestycja zwróci się z czasem.

Podobne artykuły