Membrana dachowa

Ventia XTREME i Magnum – membrany na lata

Montując membrany dachowe Ventia XTREME i Magnum zyskuje się szereg korzyści. Wynikają one przede wszystkim z wytrzymałości materiału (heavy duty roofi ng membranes), uzyskanej dzięki zastosowaniu czterech warstw, w tym jednej warstwy z siatką wzmacniającą, a także pewności i bezpieczeństwa wstępnego krycia. Membrany z tej serii to nowość w ofercie firmy mdm®NT.

Na linię produktów mdm® Ventia MAGNUM oraz mdm® Ventia XTREME składa się 6 nowych membran dachowych.
Membrany mdm® Ventia Magnum (306, 506 – w stałej ofercie oraz 310, 510 – na zapytanie) to 4 membrany z funkcyjnym monolitycznym filmem TPU – DAXALL®, natomiast mdm® Ventia XTREME (300 i 500) to dwie membrany z mikroporowatym filmem PP. Czterowarstwowe membrany to laminat z dwoma warstwami włókniny polipropylenowej oraz filmu funkcyjnego. Istotną rolę odgrywa czwarta warstwa wzmacniająca z siatką PP. Zapewnia to wysoki poziom odporności membran na rozciąganie i rozdzieranie. Korzyścią jest więc to, że izolacja jest nie tylko trwała, ale – co najważniejsze – bezpieczna i zapewnia dekarzom szybki montaż.

Ventia XTREME i Magnum – membrany na lata

Film TPU

Wspomniany już film funkcyjny DAXALL® jest wykonany z termoplastycznego poliuretanu TPU. Jest on ekstremalnie odporny na szkodliwe działanie promieni UV, zatem może być eksponowany bezpośrednio na działanie promieni słonecznych aż do 6 miesięcy. Do tego wytrzymuje temperaturę do 120°C. Wszystkie te cechy należy połączyć z elastycznością membrany, co przekłada się na łatwe układanie produktu w narożach dachu i koszach.

Film mikroporowaty

Za zapewnienie wysokiej paroprzepuszczalności membrany odpowiada film mikroporowaty. Zastosowany w membranie dachowej mdm® Ventia XTREME film funkcyjny, zawiera tysiące mikrokanalików, których średnica jest kilkuset razy mniejsza niż średnica kropli wody. Wszystko to przekłada się na długotrwałą i wodoodporną ochronę dachu przy gwarancji swobodnego odprowadzania pary wodnej na zewnątrz obiektu.

Dostępne konfiguracje

Wszystkie produkty znajdujące się w standardowej ofercie mogą być przygotowane z jednym paskiem kleju (T) oraz z dwoma paskami kleju (TT). Rolka ma standardową szerokość wynoszącą 1,5 m. Jednak w razie potrzeby jest możliwa dostawa rolek w innych szerokościach.

Podsumowanie

O trwałości i wytrzymałości Ventia XTREME i Magnum zadecydowało zastosowanie w budowie odpowiednich warstw konstrukcyjnych. Chodzi tutaj o włókninę PP zapewniającą wysoką wytrzymałość produktu i bardzo dobrą paroprzepuszczalności. Ważny jest również film funkcyjny oraz siatka wzmiacniająca PP. Wszystko to przekłada się na bezpieczeństwo i krótki czas montażu.

4.9/5 - (54 votes)

Data publikacji: 29 kwietnia, 2019

Autor:

4.9/5 - (54 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Janek
    wtorek, 7 maja, 2019

    Dość spory wybór mocnych membran Ventia Xtreme i Magnum. Mają cechy które oczekują klienci na swoim dachu oraz dekarze przy montażu. Spokojnie można polecić innym, sprawdzają się w praktyce.

Podobne artykuły