Na rynku

VII Salon Praktyki Dekarskiej

Do rozpoczęcia VII Salonu Praktyki Dekarskiej pozostały niecałe cztery miesiące. Towarzysząca Targom Budownictwa INTERBUD impreza odbędzie się w dniach 27 luty – 1 marca 2015 w Łodzi. W Salonie Praktyki Dekarskiej każdego roku uczestniczy ponad tysiąc wysokiej klasy fachowców związanych z branżą dekarską – wykonawców, handlowców, projektantów i architektów dachów.

Do udziału w Salonie Praktyki Dekarskiej w Łodzi i spotkań z czołowymi producentami i dystrybutorami wyrobów dekarskich firma Interservis zaprasza po raz siódmy. Renomowana impreza to znakomita okazja do wymiany doświadczeń i integracji – idealne miejsce na rozmowy ze specjalistami branży dekarskiej, wyjaśnienie wątpliwości i uzyskanie cennych wskazówek. Podczas warsztatów prowadzonych na stoiskach uczestnicy mogą wypróbować oferowane przez czołowych producentów narzędzia i materiały bądź sprawdzić swoje umiejętności. Wystawcy starają się bowiem przyciągać zwiedzających czymś więcej niż tylko prezentacją folderów reklamowych. Zgodnie z nazwą imprezy, na pierwszym planie stawiana jest praktyka, a wiedza przekazywana jest zarówno na warsztatach na stoiskach wystawców, jak i podczas licznych wykładów, prowadzonych przez znanych i cenionych specjalistów.

W roku 2015 w programie warsztatów znajdą się następujące prelekcje:

– Jak wybrać dekarza? Na jakie zagadnienia powinien zwracać uwagę inwestor wybierając dekarza.
– Kosztorysowanie jako podstawa do rozliczeń z dekarzem – kurs dla dekarzy i inwestora.
– Kurs dekarski – dekarskie ABC – lutowanie miękkie w pionie i w poziomie, na półokrągło, obróbki dekarskie: gzyms, parapet, attyka, komin, ogniomur.
– Akademia Budownictwa Drewnianego – szkolenie popularyzujące i promujące budownictwo drewniane.
– Nowoczesne ciesielstwo na wyciągnięcie ręki – prezentacja programów do projektowania konstrukcji drewnianych.
– Obróbki blacharskie czy dekarskie?
– Zakres odpowiedzialności dekarza za wykonaną usługę – nowe uregulowania prawne.

W roku 2015, podobnie jak w obecnym, Salon Praktyki Dekarskiej realizowany jest w ramach Targów Budownictwa INTERBUD – jednej z największych imprez wystawienniczych sektora budowlanego w kraju. W roku 2014 w imprezie uczestniczyły 304 firmy, których ekspozycje odwiedziło 10 251 osób. Tematem przewodnim najbliższej edycji Targów będzie budownictwo nisko- i zeroenergetyczne. Zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na ten temat organizatorzy zapraszają na przełomie lutego i marca 2015 roku do Łodzi, gdzie poza tradycyjną ekspozycją producentów i wykonawców z branży budowlanej odbędą się liczne wydarzenia o charakterze informacyjnym.

Oprócz Salonu Praktyki Dekarskiej planowane są:

– Konferencja „Budownictwo zeroenergetyczne”
– Konferencja Towarzystw Budownictwa Społecznego
– Konferencja „Małe i Średnie Przedsiębiorstwa na Rynku Budowlanym”
– Konferencja „Termomodernizacja i Termorenowacja”,
– Scena prezentacji.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www. interbud. interservis. pl.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 20 lutego, 2015

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły