Kominki dachowe

VILPE® – wentylacja gwarantowana

VILPE® to projektowane i produkowane w Finlandii rozwiązania systemów wentylacji wyciągowej. Proste w montażu i innowacyjne kominki wentylacyjne, wentylatory dachowe, wielofunkcyjne przejścia, wpusty i akcesoria dachowe to produkty przeznaczone do instalacji w domach jednorodzinnych, zabudowie szeregowej, blokach mieszkalnych jak i obiektach przemysłowych. Jakość VILPE® potwierdzają najdłuższe na rynku okresy gwarancji – 20 lat gwarancji technicznej, w tym 10 lat gwarancji estetycznej oraz 5 lat gwarancji na wentylatory mechaniczne.

Instalacja nowoczesnych wentylatorów dachowych cieszy się coraz większą popularnością. Z powodzeniem zastępują one nie zawsze skuteczną tradycyjną wentylację grawitacyjną. Jednym z ciekawszych zastosowań tych urządzeń jest autorskie rozwiązanie wentylacji kuchennej pod nazwą Cicha Kuchnia VILPE® oparte na połączeniu okapu kuchennego bez wbudowanego silnika z wentylatorem dachowym VILPE®. System pozwala niemal całkowicie zminimalizować poziom hałasu emitowanego w pomieszczeniu, co uzasadnia jego nazwę. Pracę silnika w okapie przejmuje bowiem silnik w wentylatorze dachowym, a w kuchni znajduje się jedynie sama obudowa okapu oraz regulator obrotów. W efekcie hałas jest niższy niż w najcichszym okapie z wbudowanym silnikiem. Cicha praca to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Kolejną jest jego efektywność. Dzięki podciśnieniu wytworzonemu na całej drodze przewodu wentylacyjnego, siła wyciągu zanieczyszczonego powietrza, jest tu znacznie większa niż w okapach tradycyjnych. Szeroka gama okapów umożliwia dopasowanie urządzenia do miejsca montażu i stylistyki wnętrza. Do stworzenia Cichej Kuchni wystarczy z bogatej oferty VILPE® wybrać: odpowiedniej mocy wentylator (E120, E190, E220), zestaw montażowy adekwatny do rodzaju pokrycia dachowego i okap bezsilnikowy z możliwością podłączenia do wentylatora dachowego. Wszystkie elementy systemu są ze sobą kompatybilne, a przy tym łatwe w montażu, bezpieczne i wyjątkowo trwałe.

Rys. 1. Przekrój budynku z kuchnią tradycyjną.Rys. 1. Przekrój budynku z kuchnią tradycyjną.
Rys. 2. Przekrój budynku z Cichą Kuchnią VILPE®.Rys. 2. Przekrój budynku z Cichą Kuchnią VILPE®.

Więcej znajdziesz na www.cichakuchniavilpe.pl

Decydując się na zastosowanie wentylacji mechanicznej warto rozważyć wykorzystanie wentylatorów VILPE® do kompleksowej wentylacji budynku. Na szczególną uwagę zasługuje model VILPE® Eco wyposażony w silnik stałoprądowy.

Dzięki niemu urządzenie jest jeszcze wydajniejsze i zużywa 40-60% mniej energii niż wentylatory z silnikiem prądu zmiennego. Wentylatory VILPE® ECo mają szerokie zastosowanie zarówno przy wspomnianej kuchennej wentylacji wyciągowej lub jako część systemu wentylacyjnego w budynkach mieszkalnych i domach szeregowych, służą również do wentylacji garaży, magazynów, szybów wind i wszelkich pozostałych pomieszczeń, to także znakomity wybór do zastosowania przy renowacji starych budynków i wymianie wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną.

VILPE®- wentylacja gwarantowana

Wentylatory mogą być podłączone do urządzeń sterowania mocą, który wykorzystuje standard napięcia 0 – 10 V. Sterowanie umożliwia podłączenie wentylatorów dachowych z urządzeniami automatycznej kontroli systemów w budynku, w wyniku której wentylatory dachowe mogą być monitorowane i kontrolowane przez jednostkę centralną. Wentylatory ECo110 służą również do wentylacji radonowej lub ekotoalety. Obroty ich silników są kontrolowane przez potencjometr zlokalizowany w głowicy wentylatorów. Wentylatory VILPE® ECo spełniają wymagania określone dyrektywami ERP2015.

Tab. 1 Maksymalne wydajności dostępnych na rynku modeli wentylatorów z grupy ECo
model ECo110 ECo190 ECo220 ECo250 XL
średnica  O [mm] 110 125 160 200
maksymalna wydajność [m3/godz. ] 540 650 930 1200

Więcej czytaj na www.vilpe.com

4.8/5 - (5 votes)

Data publikacji: 30 marca, 2015

Autor:

4.8/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Iwonaka
    sobota, 2 lutego, 2019

    Vilpe-nie znałam jak dotąd marki,nie słyszałam o niej.Tylko czemu musimy kupować produkty fińskiej firmu,uważam,ze nasze rodzime chocby Braas są równie dobre.

Podobne artykuły