Na rynku

W jakich przypadkach można stracić gwarancję na okna dachowe?

Gwarancja, w odróżnieniu od ustawowej rękojmi, jest dobrowolną deklaracją producenta odnośnie jakości sprzedawanego wyrobu. Dlatego warunki gwarancji na okna dachowe u poszczególnych producentów mogą się różnić, elementem w większości wspólnym są ograniczenia gwarancji.

Czynnikiem najczęściej powodującym utratę gwarancji, na który należy zwrócić największą uwagę w procesie budowlanym, jest niewłaściwy, niezgodny z instrukcjami producenta montaż, obejmujący zarówno połączenie okna z pokryciem dachowym jak i wykończenie i izolacje wnęk okiennych. Okno dachowe jest znacznie bardziej narażone na działanie sił zewnętrznych i niesprzyjających warunków atmosferycznych niż okna fasadowe, dlatego nawet niewielkie błędy i odstępstwa od zaleceń producentów mogą skutkować nieprawidłowym ich funkcjonowaniem.

Następnym ważnym czynnikiem wymaganym przez gwarantów jest właściwa, okresowa konserwacja i pielęgnacja okien. Oczywiście wykonanie niefachowych napraw lub zastosowanie niewłaściwych części i wyposażenia powoduje przerwanie biegu gwarancji.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 2 lipca, 2012

Autor:

5/5 - (3 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Sabina
    sobota, 4 kwietnia, 2020

    To bardzo ważne informacje. Czasem myślimy, że wszystko jest ok, a gdy zgłaszamy reklamację okazuje się, że jednak czegoś nie dopilnowaliśmy. Warto zatem zatrudniać profesjonalistów do montażu aby mieć pewność, że nie stracimy gwarancji.

Podobne artykuły