Membrana dachowa

W/PET PLUS – SBS/ICOPAL ułatwia i przyspiesza prace dekarskie

Pokrycie dachowe bez membrany wstępnego krycia? Sytuacja, która w zasadzie się nie zdarza. Trudno się dziwić. Membrana wstępnego krycia jest kluczowym elementem dachu, który odpowiada za szczelność, wentylację oraz ochronę przed wilgocią, stanowi też osłonę przed kurzem i pyłami w czasie długoletniej eksploatacji. Jaki model wybrać? Warto wziąć pod uwagę papę W/PET PLUS – SBS/ICOPAL, nowość w ofercie BMI Icopal.

Papa W/PET PLUS – SBS/ICOPAL jest nową, ulepszoną wersją doskonale znanej na rynku bitumicznej membrany W/PET-SBS/ICOPAL. Został w niej zastosowany klejący zakład podłużny o szerokości 8 cm. Po zdjęciu folii zabezpieczających z zakładów i mechanicznym zamontowaniu papy do podłoża następuje sklejenie zakładów podłużnych. Im lepsze nasłonecznienie powierzchni i wyższa temperatura na zewnątrz, tym lepszy jest efekt wulkanizacji na połączeniach poszczególnych pasów papy. Wprowadzona zmiana ułatwia i przyspiesza prace dekarskie oraz zwiększa bezpieczeństwo aplikacji ze względu na nieużywanie ognia otwartego.

Warto sprawdzić jak to wyglada w praktyce:

www.youtube.com/watch?v=7Okgg9iwatQ

4.7/5 - (32 votes)

Data publikacji: 23 października, 2020

Autor:

4.7/5 - (32 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marta
    środa, 18 sierpnia, 2021

    Membrana wstępnego krycia ma wiele różnych funkcji. Warto postawić na W/PET PLUS-SBS/ICOPAL, ponieważ ma jedną bardzo ważną cechę – nie wymaga używania ognia do sklejenia poszczególnych warstw papy co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza jej układanie.

Podobne artykuły