Cieśla

Warsztaty snycerskie: rzeźba ornamentu w drewnie

Zapraszamy na plenerowy kurs snycerstwa, tj. ornamentu w drewnie według technik dawnych mistrzów. Celem warsztatów jest zdobycie wiedzę teoretycznej i praktycznej (podstawowej oraz zaawansowanej) z zakresu snycerstwa i technologii drewna.

Zajećia przeznaczone są zarówno dla laików chcących poznać sekrety warsztatu snycerskiego (grupa podstawowa) jak i osób pragnących twórczo rozwinąć swoje umiejętności artystycznej pracy w drewnie (grupa zaawansowana).

Prowadzący warsztaty mówi o sztuce snycerskiej: “Tu zauważa się piękno materii, gładkość dotyku, miodowy zapach lipy, ekspresje usłojenia i wszystkie indywidualne cechy każdego kawałka drewna. Tu potrzebna jest wiedza o tym, w którą stronę materiał daje się doskonale obrabiać, a w którą nie i będzie zawsze dawał znać, że popełnia się wobec niego nietakt…”

Uczestnicy grupy podstawowej zapoznają się z elementami warsztatu snycerza, doborem gatunków drewna oraz sposobów jego obróbki. Zdobędą potrzebne wiadomości dotyczące przygotowania narzędzi do pracy (ostrzenie dłut), niezbędną wiedzę z zakresu technologii drewna, a także projektowania i wykonania ornamentu – który również może pełnić rolę ozdoby podobrazia ikonowego.

Uczestnicy grupy zaawansowanej będą pracować w trybie indywidualny, pod kierownictwem prowadzącego nad wybranym przez siebie projektem.

Organizatorzy zapewniają wszystkie potrzebne materiały oraz bogaty zestaw narzędzi z pracowni Artysty jak również miłą atmosferę podczas warsztatów oraz pełną ciekawych miejsc okolicę.

Uczestnicy powinni posiadać: ubranie robocze, (przewiewne i cieplejsze – zależnie od pogody), mogą posiadać własne dłuta i inne narzędzia do prac snycerskich.

Liczba miejsc na warsztatach: 12 (grupa minimalna 8 osób)

Pełny koszt (uczestnictwo, noclegi i wyżywienie): ok 1250zł – koszt uzależniony jest od ilości osób i może wahać sie w granicach 5-10%.

Podczas warsztatów można korzystać z całej oferty lub oddzielnie:
– koszt udziału w zajęciach – ok 700zł/os.
– koszt całodziennego wyżywienia – ok 35 zł/os.
– koszt akwaterowania w schronisku – ok 20zł doba/os.

Uwaga

W przypadku grupy mniejszej niż 8 osób kurs może się rozpocząć ale na nowych, uzgodnionych wspólnie z zainteresowanymi warunkach.

Chętni do wzięcia udziału w kursie proszeni są o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego, i przesłanie go e-mailem na adres: ckuwgarbatce@poczta.onet.pl

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony: www.drzewa.com – zakładka CKU – Kursy letnie 2014 lub pisząc na mail: ckuwgarbatce@poczta.onet.pl

Po otrzymaniu maila potwierdzającego przyjęcie zgłoszenia, kandydaci będą poproszeni o dokonanie wpłaty 700 zł na podane konto.

Konto kursu: BS. Zwoleń o/Garbatka: 32 9157 0002 0403 6025 0001 z dopiskiem “SNYCERKA”

Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie w Schronisku Młodzieżowym ZSPonadgimnazjalnych (pokoje 2-4 osobowe, wspólna łazienka). Istnieje możliwość noclegów o lepszym standardzie w kwaterach prywatnych n\ ternie Garbatki. Szczegółowych informacji udzielamy na prośbę zainteresowanych.

Zajęcia odbędą się w Warsztatach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce-Letnisko, ul. H. Lewandowicz 4: 26-930 Garbatka-Letnisko. Zajęcia rozpoczynają się 3 VII (czwartek) o godzinie 11 i zakończą 13 VII (niedziela) obiadem.

Warsztaty poprowadzi: Mirosław Dziedzicki

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 2 lipca, 2014

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły