Izolacje dachowe

Wdmuchiwanie izolacji powszechnym trendem w polskim budownictwie

Wraz ze wzrostem cen izolacji z surowców kopalnych, takich jak piana poliuretanowa czy wełna mineralna, w 2022r. nastąpił dalszy wzrost zainteresowania izolacjami z surowców odnawialnych, takimi jak wełna celulozowa.

Wełna celulozowa to jedyny powszechnie stosowany materiał termoizolacyjny wytwarzany jednocześnie z surowców odnawialnych i wtórnych. Co więcej, w dobie oszczędzania surowców kopalnych produkt ten nie wymaga wykorzystywania gazu, węgla czy kopalnych surowców mineralnych. Dzięki temu, że w przeciwieństwie do wełny mineralnej proces produkcyjny nie wymaga wykorzystywania wysokiej temperatury, pozwala to utrzymać Polsce pozytywny bilans energetyczny.

Nie tylko nowe budownictwo

Również w zakresie docieplania istniejących budynków zastosowanie wełny celulozowej zaczyna odgrywać ogromną rolę. Z tego rozwiązania korzysta już w Polsce kilkuset wykonawców, pomagając każdego roku tysiącom polskich rodzin w uzyskaniu znaczących oszczędności na ogrzewaniu, a przez to redukcji zużycia gazu, węgla i energii. Średnio docieplenie dachu wełną celulozową potrafi przynieść nawet od 20 do 30% oszczędności.

Innowacje w budownictwie prefabrykowanym

Dzięki współpracy z renomowanym niemieckim producentem maszyn do wdmuchiwania izolacji Geko Maschinenbau, Termex doprowadził wspólnie z producentem domów gotowych ITS do zamontowania pierwszej płyty zadmuchowej na zakładzie produkcyjnym w Białogardzie. Rozwiązanie to pozwala na szybki i dokładny montaż ekologicznej izolacji bez ryzyka osiadania w konstrukcji ściany.

Nieustanny rozwój firmy ITS Koszalin doprowadził do otwarcia nowej linii produkcyjnej w zakładzie w Białogardzie wyposażonej w płytę do wdmuchiwania izolacji marki GEKO.
Nieustanny rozwój firmy ITS Koszalin doprowadził do otwarcia nowej linii produkcyjnej w zakładzie w Białogardzie wyposażonej w płytę do wdmuchiwania izolacji marki GEKO.

Przeszkody ustawodawcze utrudniają rozwój rynku dociepleń

Pomimo rozwiązań mających na celu promowanie dociepleń istniejących budynków w formie programu Czyste Powietrze, nie można na razie mówić o pozytywnym rozstrzygnięciu kwestii podnoszenia efektywności energetycznej polskich domów.
Wynika to zarówno ze zwiększającej się szarej strefy w budownictwie na skutek wprowadzenia obowiązkowej składki na ubezpieczenie zdrowotne, jak i niskiego poziomu dotacji obejmującego głównie osoby najmniej zamożne.

Rok 2023 nie przyniesie jeszcze odbicia w budownictwie mieszkaniowym

Patrząc po ilościach wydawanych pozwoleń na budowę oraz przyznawanych kredytach mieszkaniowych na wiosnę 2023 r., rynek nowego budownictwa może czekać jeszcze większa zapaść niż w 2008 r. Jednocześnie z powodu zamrożenia środków unijnych trudno spodziewać się uwolnienia zamówień na termomodernizację, które często pozwalały firmom dekarskim i renowacyjnym spiąć budżet w czasie najniższej koniunktury. Dlatego też można już zaobserwować powolny odpływ pracowników z branży budowlanej do Europy Zachodniej. Firma Termex również otwiera się na ten rozwój, otwierając obecnie oddziały zagraniczne i pozwalając swoim wykonawcom na kontynuowanie wieloletniej współpracy w ramach sieci instalatorów przy intratnych projektach dociepleniowych.

Sieć instalatorów Termex obejmuje cały kraj. Od 2020 roku dystrybutorem Termex została sieć hurtowni SIG.
Sieć instalatorów Termex obejmuje cały kraj. Od 2020 roku dystrybutorem Termex została sieć hurtowni SIG.

W razie zainteresowania współpracą lub ofertą usług ociepleniowych prosimy o kontakt pod numerem tel. 577 291 296 lub adresem e-mail: biuro@termex-fiber.pl

www.termex-fiber.pl
Infolinia 790 223 000
biuro@termex-fiber.pl


Data publikacji: 25 kwietnia, 2023

Autor:



Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły