Wiązary

Produkcja wiązarów dachowych – kompleksowe rozwiązanie

B.PRO jest jednym z wiodących dostawców w systemie zamocowań na rynku europejskim. Od ponad 12 lat nasza marka oznacza najwyższą jakość usług oraz uczciwe i długotrwałe relacje biznesowe.

Mając ugruntowaną wiedzę na temat łączników i narzędzi dla cieśli, dekarzy, producentów domów drewnianych, możemy coraz prężniej rozwijać nasz nowy dział zajmujący się wsparciem wytwarzania wiązarów łączonych za pomocą płytek kolczastych z podziałem na etapy: projektowanie, produkcja wiązarów dachowych, montaż.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zajmujących się produkcją wiązarów, wprowadziliśmy do naszej oferty program o nazwie TRUSS4. Cieszy się on coraz większą popularnością za sprawą dużej dokładności obliczeń, niejednokrotnie mniejszej absorpcji surowców i znacznie niższej ceny od pozostałych programów dostępnych na rynku.

Truss4 do projektowania wiązarów dachowych

Oprogramowanie TRUSS4 daje możliwość wykonywania projektów wiązarów począwszy od przygotowania szybkich ofert handlowych, jak i tworzenia obszernej dokumentacji tekstowej i rysunkowej, a wprowadzanie danych odbywa się w sposób chronologiczny, wspomagany przez system podpowiedzi, co znacznie usprawnia pracę z programem początkującym użytkownikom.
Do dyspozycji użytkownika jest wybór układu statystycznego wykorzystywanego do obliczeń oraz parametryczny układ interfejsu, a jak wiadomo, wprowadzanie danych w sposób parametryczny ogranicza występowanie błędów. Dodatkowo program został wyposażony w narzędzie do automatycznego podziału wiązara do transportu.

Możemy poszczycić się tym, że od 10 lat projektujemy w środowisku 3D, co czyni nas ekspertami w tej dziedzinie. Kolejnym atutem programu do projektowania wiązarów Truss4 jest łączność z innymi programami CAD/CAM, co pozwala na korzystanie z pilarek i pras CNC na etapie wytwarzania. Wykonywanie projektów dla klientów spoza Polski również nie stanowi przeszkody.
Obliczenia obciążeń pojedynczego wiązara, jak i zespołu wiązarów dokonywane są w oparciu o normy Eurokod, co czyni je użytecznymi w całej Europie. Regularnie aktualizujemy i rozwijamy osiągi programu, by był jak najbardziej użyteczny i jak najlepiej służył użytkownikom. Wsparcie techniczne, szkolenia, ciągły kontakt – to gwarancja Państwa sukcesu, który to motywuje nas do ciągłego wprowadzania innowacji i ulepszeń programu Truss4, a tym samym umacniania pozycji klientów użytkujących program na rynku.

Nowość w ofercie – płytka kolczasta Combo

Do kompleksowego rozwiązania zaliczają się też płytki kolczaste z odpowiednią aprobatą techniczną EN 14545:2008, które są dostępne bezpośrednio z magazynu B.PRO i dostarczane w ciągu 48 godzin do dowolnego miejsca na terenie Polski. Łączniki pakowane są w odpowiednie pakiety, tak aby nie zalegały w Państwa magazynach.

Materiał, z którego wykonane są płytki, to ocynkowana blacha stalowa z naprzemiennie wytłaczanymi kolcami. Dzięki innowacyjnej geometrii kolce nie miażdżą włókien drzewnych, lecz przeciskają się między nimi, tworząc bezpieczne oraz trwałe połączenia konstrukcyjne. Nowością w ofercie jest płytka kolcowo-gwoździowa, Combo – połączenie płytki kolczastej i złącza ciesielskiego, bardzo przydatna jeżeli chodzi o powtórne łączenie wiązarów bezpośrednio na miejscu montażu, które wcześniej zostały podzielone do transportu. Już dziś zapraszamy na spotkanie, prezentację, szkolenie z programu TRUSS4 – na żywo lub on-line. Do dyspozycji klientów jest mobilny dział wsparcia technicznego.
Zostawimy w Twoim biurze materiały naukowe oraz potrzebną wiedzę do rozwoju umiejętności pracy z programem i produkcji wiązarów B.PRO Polska 05-530 Tomice, ul. Europejska 4 tel. 607 775 500 e-mail: biuro@bpro.pl

5/5 - (38 votes)

Data publikacji: 18 września, 2018

Autor:

5/5 - (38 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. praktyk
    środa, 13 lutego, 2019

    Planuję budowę dużej hali i chętnie skorzystam z programu TRUSS4 aby dobrze wykonać projekt wiązarów potrzebnych do budowy tej hali,chodzi mi także o obliczenia obciążenia pojedynczego wiązara jak i całego zespołu zgodnego z normami to według mnie przyczyni się,że ala okaże się bezpieczna.

Podobne artykuły