Cieśla

Wiązary drewniane – tradycyjne rozwiązanie, nowoczesny wygląd

Wiązary drewniane stały się ostatnio niezwykle popularne. Takie rozwiązanie pozwala na łatwe projektowanie, produkowanie i montowanie nawet najbardziej złożonych konstrukcji, o niezwykłych kształtach i oryginalnym przeznaczeniu. Dodatkowymi zaletami są niskie ceny oraz bezproblemowy i szybki montaż. W Polsce oraz w całej Europie coraz częściej stosuje się ten typ konstrukcji na obiekty rolnicze, z wymienionych już względów, ale też dlatego, że drewniane konstrukcje są przyjazne zwierzętom. Do takich zleceń warto polecić rodzimą firmę Mitek, która sezonie budowlanym ma w pełne ręce roboty.

Najciekawsze realizacje z wykorzystaniem wiązarów

Wszystkie kury z miejscowości Bugaj k Wrześni będą marzyć o tym, aby choć na chwile zamieszkać w nowoczesnym kurniku, który wybudowała firma „Tartak J.W. Witkowscy” z Wielunia. Budynek jest obszerny, o szerokości 20m przykryty wiązarami typu FINK.

Zaś firma “HATEK” z Pułtuska zbudowała nowoczesną konstrukcję dachową na oborę we wsi Siennica Różana k. Chełma. Ten obiekt rolniczy odpowiada najnowszym standardom Unii Europejskim. Konstrukcja dachowa, wykonana przez HATEK, zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich zgromadzonych.

Króliki z dużej firmy pod Poznaniem będą miały całkiem nowy dom dzięki Zakładom “Wiązary Burkietowicz” z Odolanowa, które zrealizowały w ostatnim czasie konstrukcję dachową na króliczą fermę.

Nie tylko dla zwierząt

W jednej z najpopularniejszych miejscowości nadbałtyckich, w Dziwnowie, jest pewna restauracja-pizzeria, która zachwyca ciekawymi rozwiązaniami. Wykorzystano tu tradycyjne wiązary z płytkami kolczastymi, sieć krzyżulców z jasnego struganego drewna, która tworzy atrakcyjną architekturę. Konstrukcję dachową sali wykonała szczecińska firma „PARTNER”. Cóż, w tak pięknym wnętrzu czas ucieka niepostrzeżenie, jak i pizza, która nie wiadomo kiedy znika z talerzy!

Żeby stworzyć oryginalne i ciekawe wnętrze nie trzeba czasem ani drogich ani zbyt wymyślnych rozwiązań. Wystarczy czerpać z klasyki. Tak było w przypadku kilku przedstawionych powyżej budowli.

Więcej ciekawych inwestycji o raz informacji o drewnianych konstrukcjach znajdziesz na stronie www.mitek.pl

ASZ

5/5 - (6 głosów)

Data publikacji: 1 grudnia, 2013

Autor:

5/5 - (6 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły