Wiązary

Wiązary z Kocierzewa

Wiązar jest prefabrykatem, elementem dachu, który przyjeżdża na budowę w możliwie największych rozmiarach w postaci gotowej do natychmiastowego montażu i najczęściej wkładany jest dźwigiem na wieniec budynku.

Dzięki temu montaż jest szybki i zdecydowanie przyspiesza ten etap budowy. Zwłaszcza w inwestycjach biznesowych przekłada się to na ewidentne korzyści finansowe, choćby z tego powodu, że pozwala wcześniej zrealizować inwestycję i generować przychody oraz wcześniej zacząć spłacać kredyt. Zmniejsza to wartość odsetek bankowych do spłaty.

Wiązar może przybierać różne rozpiętości i kształty, dlatego może sprawdzić się w sytuacjach najtrudniejszych, gdzie więźba tradycyjna już nie da rady. Przede wszystkim do 30 m rozpiętości wytrzyma bez podpory, nie trzeba więc podpierać dachu słupami, które najczęściej stanowią przeszkodę w zagospodarowaniu pomieszczeń, zwłaszcza gdy potrzebna jest nam wolna przestrzeń. Wiązar świetnie da sobie radę z kształtami nietypowymi, na przykład łukami, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz dla uzyskania sklepienia kolebkowego, np. w kościołach. Dobrze zaprojektowany dach wiązarowy zapewni nam poddasze użytkowe bez słupów.

Dach wiązarowy charakteryzuje duża dokładność i równość połaci. Prace dekarskie trwają szybciej, gdyż cała więźba z uwagi na przemysłową metodę produkcji jest dokładniejsza i wymaga idealnego wypoziomowania. Po wiązarach już się nie poprawia.

Dlaczego akurat płytka kolczasta?

Płytka kolczasta jest bardzo dobrym elementem złącznym ze względu na swoje możliwości konstrukcyjne. Likwiduje naprężenia, które powstają zawsze przy punktowym łączeniu drewna z drewnem, na przykład przy łączeniu za pomocą gwoździ. Przekłada się to na większą wytrzymałość całej konstrukcji, gdyż dach w każdym miejscu pracuje jednakowo. W rezultacie ma to znaczący wpływ na żywotność dachu.

Wzrasta popularność wiązarów

Najczęściej na wiązary decydują się inwestorzy dużych dachów, gdzie ważna jest duża rozpiętość i brak słupów. Wykorzystuje się je w rolnictwie i usługach, zwłaszcza, że cena okazuje się konkurencyjna względem konstrukcji stalowych. Często właściciele domów mieszkalnych wybierają naszą technologię z uwagi na dokładność i wysoką jakość konstrukcji. Co ciekawe, coraz częściej cieśle decydują się na montaż wiązarów zamiast więźby tradycyjnej z kilku powodów: po pierwsze – bo tak chce inwestor, po drugie – bo montaż dachu trwa krócej, więc można ich zamontować więcej w jakimś przedziale czasu, a efekt jest lepszy, po trzecie – można z firmą HANTVERKAPOOLEN podpisać umowę i mieć stałe zlecenia na montaże.
wiazary-z-kocierzewa_1

Kim jest HANTVERKAPOOLEN?

Jesteśmy producentem wiązarów kratowych z drewna łączonych na płytkę kolczastą, drewnianych ścian szkieletowych, nośnych belek stropowych typu posi joist oraz wszelkich konstrukcji drewnianych. Zajmujemy się projektowaniem, produkcją i montażem. W razie potrzeby pomagamy przeprojektować istniejące projekty. Jesteśmy ponadto bezpośrednim importerem suszonego szwedzkiego drewna.

Zakład Prefabrykacji Konstrukcji Drewnianych zlokalizowany jest w centrum Polski, w Kocierzewie Płd. k. Łowicza na obszarze ok. 1,5 ha. Działamy na terenie całego kraju. Posiadamy wysokowydajne maszyny, charakteryzujące się bardzo dużą dokładnością cięcia. Posiadamy duże doświadczenie w branży w kraju i w Skandynawii.

Nasze priorytety to wysoka jakość produktu, profesjonalny montaż, wykonywanie konstrukcji wyłącznie z drewna szwedzkiego, stabilność konstrukcyjna, solidność w wykonawstwie i projektowaniu, terminowość, rzetelność umowna.

Klient – to nasz przyjaciel
Zakład Prefabrykacji Konstrukcji Drewnianych
Kocierzew Płd. 104, 99-414 Kocierzew
www. twojdachtwojdom. com
biuro@twojdachtwojdom. com
tel. 46 837 20 12
mobile: 791  334  006, 791  334 008

Hantverkarpoolen wiązary Hantverkarpoolen wiązary Hantverkarpoolen wiązary Hantverkarpoolen wiązary Hantverkarpoolen wiązary Hantverkarpoolen wiązary Hantverkarpoolen wiązary Hantverkarpoolen wiązary Hantverkarpoolen wiązary Hantverkarpoolen wiązary Hantverkarpoolen wiązary

 

 

 

 

4.9/5 - (18 votes)

Data publikacji: 18 lipca, 2015

4.9/5 - (18 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jacek
  poniedziałek, 13 listopada, 2017

  Bardzo ciekawy artykuł i znacznie mi przybliżył temat gotowych prefabrykatów,elementów dachu tzw. wiązarów.Do tej pory moja wiedza na ten temat była śladowa,teraz mogę już na ten temat co nieco powiedzieć.

 2. dachowiec
  poniedziałek, 13 listopada, 2017

  Wcześniej nie słyszałem o takich prefabrykatach konstrukcji dachowych. Zadziwiająca jest możliwa wielkość takich wiązarów – do 30m. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto sposób łączenia – na płytkę kolczastą.Konstrukcje te z pewnością w przyszłości wyprą “rzemieślnicze” konstrukcje dachowe w dużych obiektach. Oszczędność czasu i pieniędzy.

 3. Sławek
  wtorek, 14 listopada, 2017

  Doskonały artykuł. Autor w sposób rzeczowy opisuje i profesjonalny opisuje możliwość budowy konstrukcji dachu wykorzystując wiązary – gotowe elementy konstrukcyjne. Wiązary to świetlna alternatywa standardowych konstrukcji dachowych.

 4. Jasiek
  wtorek, 14 listopada, 2017

  Nie miałem pojęcia że tak jest to montowane. Artykuł doskonale przybliża temat wiązaru. Zawse mnie ciekawiło jak są montowane dachy w takich większych budowlach jak kościoły czy wieże. Ten artykuł wyjaśnił wszelkie moje wątpliwości.

 5. jarek pol
  wtorek, 14 listopada, 2017

  Gotowe elementy konstrukcyjne to świetna sprawa. Ile czasu można zaoszczędzić mozoląc się z wycinaniem pojedynczych elementów

 6. IśkaG.
  wtorek, 14 listopada, 2017

  Przyjeżdża duży gotowy element,dźwig ustawia na dachu-świetna sprawa ! Z artykułu dowiedziałam się,że wiązar wykonany jest z drewna szwedzkiego,nie znałam tego typu drewna.

 7. zenek
  wtorek, 14 listopada, 2017

  Potężne elementy konstrukcyjne tzw .wiązary stosuje się w bardzo dużych nawet stromych budowlach. Za pomocą dzwigów ustawia się wiązary jako konstrukcje dachowe. Bardzo interesujący artykuł.

 8. Pika
  środa, 15 listopada, 2017

  Szczegółowy artykuł na temat wiązarów. Pomaga poszerzyć wiedzę o tych mało popularnych konstrukcjach. Jednak jak widać wiązary już stają się coraz bardziej powszechne.

 9. palka12
  środa, 15 listopada, 2017

  Bardzo wartościowy i rzeczowy artykuł, odpowiada na wszystkie pytania. Wiązary ostatnio są coraz mocniej popularne a taka wiedza jest niezbędna i w końcu udało się ją zgromadzić w jednym miejscu.

 10. Sebastian
  środa, 15 listopada, 2017

  Dobrze, że jest taka firma z Kocierzewa, które produkuje i montuje takie wiązary. Dzięki nim, realizacja budowy dachu przebiega szybciej i sprawniej. Polecam

 11. Jarek L
  środa, 15 listopada, 2017

  Wiele ciekawych informacji można sobie tutaj znaleźć. Dobrze, że mamy możliwość zamówienia i wykorzystania prefabrykatów drewnianych i szybko zbudować wiązary oraz … dach. Na budowie liczy się czas i solidność. A stosując gotowe rozwiązania zyskujemy podwójnie.

 12. cezary
  czwartek, 16 listopada, 2017

  Wiązary stosowane były już nawet w latach 70-tych ubiegłego wieku. Zwlaszcza jak autor mówi na dużych powierzchniach, szczególnie pomieszczeń gospodarskich (stodoła, obora, itp.). Kiedyś fachowcy wszystko montowali na “ziemi” i podnoszono do góry różnymi sposobami. Dziś to już niemal inna bajka – przyjeżdzają gotowe elementy, dźwigiem na górę i gotowe. Super.

 13. Jolinka
  czwartek, 16 listopada, 2017

  I takie firmy najbardziej cenię. Składam zamówienie, i wiem że elementy wyprodukowane będą do siebie pasować, a firma produkująca takimi metodami, nie jest firmą krzak, lecz solidnym partnerem.

 14. Karo
  czwartek, 16 listopada, 2017

  Firma wygląda na bardzo solidną, myślę, że warto skorzystać z ich usług. Szybki montaż, który pozwala oszczędzić cenny czas. Efekt z pewnością zawsze zadowalający inwestora. Dobrze wiedzieć, że istnieje taka firma.

 15. Geter
  czwartek, 16 listopada, 2017

  Może zabrzmi to jak reklama, ale solidne produkty tej firmy wytrzymają niemal wszystko. Można wierzyć lub nie.

 16. plaa
  sobota, 18 listopada, 2017

  Przydatny artykuł. Firma wygląda na dobrą i profesjonalną.

 17. Krzys
  czwartek, 30 listopada, 2017

  Wiązary to na prawdę fajne rozwiązanie. Sami się nim wspomogliśmy na naszej budowie.Wszystko przebiegło sprawnie i solidnie, a to najważniejsze.

Podobne artykuły