Okna dachowe

Więcej światła dzięki VELUX

15 lat temu firma VELUX uruchomiła produkcję w Gnieźnie. Choć zaczęło się niewinnie: od produkcji okuć do okien, w tej chwili posiada w regionie dwie nowoczesne fabryki, gdzie produkowane są m.in. energooszczędne okna Nowej Generacji oraz komponenty.

Czas działa na ich korzyść, na przestrzeni lat fabryki w Gnieźnie zmieniły się nie do poznania. Obecnie na ich terenie znajduje się 17 hal produkcyjnych, których łączna powierzchnia wynosi ponad 70 tys. m2. Dumą firmy pozostaje fakt, że około 75 proc. wyprodukowanych w zakładach VELUX w Gnieźnie okien trafia na rynki zagraniczne.

VELUX to nie tylko nowoczesne fabryki, jest też cenionym i znaczącym pracodawcą w regionie. Zatrudnia ponad 760 osób. Pracownicy po okresie próbnym otrzymują stałą umowę o pracę, a także bogaty pakiet socjalny np. opiekę medyczną i możliwość uczestniczenia w wielu szkoleniach doskonalenia umiejętności zawodowych oraz nauki języka angielskiego. W myśl zasady, że każdą firmę tworzą ludzie, pracownicy zachęcani są do zgłaszania własnych pomysłów i usprawnień. W 2012 roku ponad 2200 z nich wprowadzono w życie. VELUX daje chwalebny przykład innym zakładom produkcyjnym i od kilku lat w fabrykach w Gnieźnie prowadzony jest innowacyjny program mający na celu zminimalizowanie liczby wypadków.

W ubiegłym roku miała też miejsce wielka modernizacja Fabryki VELUX, wartość tej inwestycji wyniosła 200 mln zł. W październiku 2012 roku rozpoczęto produkcję Nowej Generacji okien VELUX., a maju 2013 ruszyła ich sprzedaż.

Fabryki VELUX w Gnieźnie należą do jednych z największych i najdynamiczniej rozwijających się zakładów w regionie, zwracających szczególną uwagę na zachowanie najwyższych standardów w zakresie jakości produkcji, ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy, co potwierdzają certyfikaty ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001.Firmę wyróżnia też dbałość o ekologię na każdym etapie produkcji od pozyskania surowca, poprzez wytwarzanie produktów, sposób pakowania, magazynowania czy transport. Fabryki zaopatrują się w drewno z certyfikowanych upraw Polskich Lasów Państwowych. Aż 97 proc. odpadów poddawanych jest recyklingowi lub wykorzystywanych do produkcji energii. Kilka lat temu w fabryce w Gnieźnie zainstalowano kocił na biomasę, który stał się istotnym źródłem zasilania fabryki w energię. Kocioł na biomasę pokrywa aż 85 proc. rocznego zapotrzebowania fabryki na ciepło, przynosząc jednocześnie oszczędności na poziomie około 570 tysięcy złotych rocznie.

Więcej światła dzięki VELUX

Firma VELUX od lat wspiera wiele lokalnych inicjatyw i chętnie angażuje się w życie społeczności poprzez promocję takich wydarzeń jak na przykład „Bieg w Gnieźnie.

Firmie VELUX życzymy dalszych sukcesów na rynku i niewyczerpanych źródeł inspiracji.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 1 lipca, 2013

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Michał
    czwartek, 27 czerwca, 2019

    Firma Velux rozrosła się na przestrzeni lat dzięki jakości i renomie. Dobra jakość i stosunek do ceny doprowadziły, że produkty najlepiej sprzedają się za granicą. Polska może być dumna z takiej fabryki.

Podobne artykuły