Budownictwo drewniane

Wieczny Modrzew i Wielka Wierzba – domy wyjątkowe z natury

Naszą uwagę przykuwają ogromne przeszklenia, dzięki którym wnętrze zalewane jest naturalnym światłem oraz charakterystyczny kształt budynku, który doskonale wpisuje się w założenia współczesnego designu. Jednak to nie jedyne istotne cechy prefabrykowanych domów szkieletowych firmy Modularen. Założyciele firmy przykładają wiele uwagi do jakości używanych podczas prefabrykacji materiałów, ich wpływu na zdrowie mieszkańców a także naszej planety. Sprawdzamy, do jakich walorów przywiązują największą wagę.

Ekologia – to po pierwsze

Właściciel firmy Modularen, Mariusz Maciukiewicz w rozmowie z nami wspomina o firmie Steico kilkukrotnie, za każdym z nich podkreślając wysoką jakość materiałów dostarczanych przez tego producenta. To na jego ekologicznych płytach termoizolacyjnych jak np. Steico Universal Dry, Steico Protect, czy wdmuchiwanej wełnie drzewnej Steico Zell opiera się termoizolacja budynków tworzonych przez firmę Modularen. Materiały te, w przeciwieństwie do styropianu czy pian poliuretanowych są w pełni ekologicznymi oraz trwałymi na dekady produktami najwyższej jakości. Sama konstrukcja powstaje z certyfikowanego drewna świerkowego C24. Dbałość o jakość, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska to dla firmy Modularen sprawy najwyższej wagi.

Wieczny Modrzew i Wielka Wierzba – domy wyjątkowe z natury

Technologia budowy

Jak wiadomo, budynki prefabrykowane powstają na hali produkcyjnej, a na miejscu docelowym są montowane już gotowe prefabrykaty ze stolarką okienną oraz instalacjami. To znacznie skraca drogę prowadzącą do otrzymania kluczy do własnego domu. Co wyróżnia firmę Modularen na tle innych producentów domów prefabrykowanych? Bez wątpienia warto zauważyć, że w konstrukcji budynku duży nacisk położony został na otwartość dyfuzyjną ścian, a zatem odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz, co w efekcie eliminuje ryzyko powstawania na ścianach wykwitów pleśni czy grzybów. Producent uzyskał ten walor od zewnętrznej strony stosując pustkę wentylacyjną oraz materiały o coraz mniejszym oporze dyfuzyjnym. Od strony wewnętrznej z kolei użyte zostały materiały o dużym oporze dyfuzyjnym, tak by wilgoć z domu nie przedostawała się do przegrody. Takie rozwiązanie zapewnia trwałość konstrukcji na dekady, a nawet i wieki, bez potrzeby stosowania dodatkowych systemów mechanicznie wymuszających wentylowanie domu.

Warto także zauważyć, że standardowo w domach Modularen na podłodze bądź suficie montowane są nowoczesne folie grzewcze na podczerwień, które gwarantują komfort cieplny nawet w przypadku srogich mrozów. System ten umożliwia sterowanie ogrzewaniem za pomocą aplikacji mobilnej nawet nie będąc w domu. Konstrukcja ścian wyłożona jest podwójną warstwą wełny o grubości łącznie 20 cm, oraz grubości 25 cm w dachu. Z kolei w przypadku zdecydowanej większości letniskowych domów szkieletowych na zgłoszenie stosowana jest najczęściej warstwa wełny o grubości 10–15 cm. Domy tworzone przez firmę Modularen niezależnie od swoich gabarytów są zawsze domami całorocznymi, energooszczędnymi. Producent do każdego swego budynku udostępnia pełny projekt budowlany, dzięki czemu domy mogą być również budowane z pełnym pozwoleniem na budowę. Parametry cieplne dla ścian wynoszą min. u = 0,19 W/m2K oraz min. u = 0,14 W/m2K dla dachu.

Mały, ale solidny – (nie tylko) na zgłoszenie

Modularen oferuje dwa modele domów – Wielka Wierzba (o pow. 45 m2 w wersji z antresolą) i Wieczny Modrzew (o pow. 66 m2 w wersji z antresolą lub 75 m2 w wersji z użytkowym poddaszem). Oba modele domów mogą zostać postawione na zgłoszenie, bez pozwolenia na budowę, lub – jeśli ktoś woli – z pełnym projektem budowlanym i z pozwoleniem na budowę, w uzyskaniu którego pomocą służą pracownicy firmy. Budynki są całoroczne, energooszczędne i spełniają wymagania techniczne na rok 2021 (WT21). Firma pomaga w pełnym procesie budowy – od formalności, przez wykonanie fundamentów, budowę domu do stanu deweloperskiego, aż po jego wykończenie. Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z węższego zakresu prac – wedle potrzeb.

Firma MODULAREN jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe

Więcej informacji: www.modularen.com

4.8/5 - (5 votes)

Data publikacji: 26 października, 2022

Autor:

4.8/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły