Na rynku

Wielki Piknik Rzemiosła obfitował w emocje, fachową wiedzę i liczne atrakcje!

17 dzień czerwca tego roku zapisał się w branży, jako prawdziwe święto Dekarzy i rzemiosła. Tego dnia w Górze Kalwarii pod Warszawą odbyła się pierwsza edycja Wielkiego Pikniku Rzemiosła organizowanego przez Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli „Wiecha”. Uczestnicy mogli polecieć balonem i przejechać się po torze autem offroadowym.

Zapowiadany od kilku miesięcy piknik, dostarczył jego uczestnikom wielu atrakcji, mnóstwa fachowej wiedzy przekazywanej przez najlepszych specjalistów z branży oraz szerokiej oferty produktów i usług związanych z branżą pokryć dachowych. Patronami Rzemiosła podczas wydarzenia byli Blachotrapez i BP2, ale nie zabrakło też stoiska promującego przyszłoroczne spotkanie branży spod szyldu Dach Forum.

– Przygotowaliśmy dla uczestników pikniku wiele gadżetów, jak czapeczki, ołówki kreślarskie z logo naszej imprezy, ale przede wszystkim bezpłatne wejściówki na styczniowe wydarzenie, które można wygrać w naszych konkursach – mówiła podczas pikniku Monika Szydłowska, menadżer Dach Forum. Udział w pikniku był znakomitą okazją do zapoznania się z ofertą największych targów branży pokryć dachowych. Prowadzący piknik Michał Łysek z Targów Kielce, przez cały dzień zachęcał do udziału w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Na scenie po raz pierwszy zaprezentowano oficjalnie organizatora wydarzenia – Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli „Wiecha”, z jego przewodniczącym Starszym Cechu Michałem Sadko na czele.

Firma Blachotrapez zaprezentowała swoje pokrycia dachowe z posypką sygnowane marką BTR System. Dekarze, którzy przez cały dzień zdobywali wiedzę od fachowców, uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach, mogli skorzystać z nie lada gratki, przygotowanej przez Blachotrapez, czyli lotu widokowego balonem. Z tej okazji skorzystało wielu rzemieślników, którzy po wylądowaniu nie ukrywali pozytywnych emocji i zadowolenia. Po drugiej stronie sceny można było na żywo zobaczyć, jak sprawnie przebiega montaż zintegrowanego dachu fotowoltaicznego z wykorzystaniem systemu BP2. Nikt nie przeszedł też obojętnie obok moblilnej pizzeri w kontenerze z logo czerwonego wilka. Rzemieślnicy nie opuszczali przez cały dzień również stoiska Punto Pruszyński, na którym Podstarszy Cechu Maciej Parcelewski prowadził konkurs i prezentacje. Bardzo ciekawie zaprezentowała się również firma Eurovent, a wielu gości poznało ją pierwszy raz właśnie na pikniku. Kolejną okazją do zapoznania się z firmami będzie najbliższa edycja największych w Polsce targów wykonawców pokryć dachowych Dach Forum, która odbędzie się 12-13 stycznia 2024 w Targach Kielce.

Dużo emocji zapewniło Starcie Cieśli współorganizowane z producentem narzędzi Mafell. Zmierzyli się ze sobą Mistrzowie ciesielstwa, zwycięzcy dwóch ostatnich edycji zawodów Dach Masters – Marcin Szczotka i Adrian Grześkowiak. W pasjonującym pojedynku nie było mowy o przegranych, bo obaj fachowcy stanowią absolutną polską czołówkę w tej dziedzinie. Niemniej, zwycięzca mógł być tylko jeden i został nim Adrian Grześkowiak, do którego trafiła nagroda główna – pilarka KSS 300 MaxiMAX.
Marcin Szczotka za drugie miejsce otrzymał wiertarko-wkrętarkę A18. Multum atrakcji, konkursów, mini szkoleń i poczęstunków przygotowało także ponad dwudziestu innych wystawców.

Dekarze przez cały dzień testowali najnowsze gwoździarki, elektronarzędzia, krawędziarki i na żywo podglądali branżowe nowości. W Strefie Rzemiosła każdy mógł spróbować najbardziej wyrafinowanych technik wykonawczych: lutowania tytancynku, obróbki łupka dachowego SSQ, czy repusowania blachy miedzianej. Detale związane z obróbką prezentowali m.in. Adam Heryk, Maciej Dekarz, Antyfarmersi i 3Brody. Jako, że impreza odbywała się na największym w Polsce torze offroadowym, nie mogło zabraknąć samochodów 4×4, quadów i możliwości przejażdżki po specjalnym torze.
Tego dnia emocji nie brakowało, a samochody zatrzymywały się tylko, by ostygły silniki lub jak w przypadku wyczynowego terenowego buggy, kiedy pod koniec dnia spaliła się turbina! Impreza była na najwyższych obrotach już od samego początku i pokazała, że istnieje silna potrzeba spotkań również w formie plenerowych pikników.

Zespół DACH FORUM


Data publikacji: 16 sierpnia, 2023

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły