Dachówka ceramiczna

Wielkość ma znaczenie – RUBIN 9V – nowa dachówka ceramiczna od Braas

RUBIN 9V to największa dachówka ceramiczna w ofercie Brass, producenta kompletnych systemów dachowych. Na pytanie, czy wielkość ma znaczenie, odpowiadamy szczerze, dla nas tak.

Model 9V to dachówka wielkoformatowa o długości ponad 47cm. Produkowana jest w Niemczech i należy do rodziny dachówek RUBIN. Dzięki imponującym rozmiarom minimalne zapotrzebowanie na 1m2 wynosi tylko 9,4 sztuki. Możliwość przesuwu wynosi aż 30 mm, co bardzo ułatwia pracę dekarzom, przyspieszając tym samym pracę podczas budowy.

Instrukcje zalecają montowanie części dachówek za pomocą specjalnych klamer, również dostępnych w ofercie Braas. Dodatkowo zabezpieczać klamrą należy wszystkie dachówki układane wzdłuż krawędzi (na przykład szczyty, okapy, kalenice) oraz 30% dachówek połaciowych. W praktyce, rzeczywista liczba klamer do mocowania dachówek powinna jednak zostać ustalona przez projektanta dachu, na podstawie odpowiednich norm i wytrzymałości klamer systemowych Braas.

Dla każdej dachówki ustalony jest tak zwany najniższy zalecany kąt pochylenia połaci, który przypadku dachówek marki Braas wyznaczany jest w specjalnych tunelach aerodynamicznych. Dla dachówki RUBIN 9V najniższy zalecany kąt pochylenia połaci wynosi 16o.

RUBIN 9V to nie tylko dachówka podstawowa, lecz jak zawsze w przypadku oferty Braas kompletny system z szeroką gamą dachówek kształtowych i akcesoriów dachowych. Elementy systemu Braas, takie jak kosze dachowe, stopnie i ławy kominiarskie, płotki przeciwśniegowe czy taśmy uszczelniająco-wentylacyjne pod gąsiory są kompatybilne z dachówką RUBIN 9V i mogą być montowane bez obaw – wszystkie razem stworzą solidny dach.

Dachówkę RUBIN 9V można z powodzeniem stosować na każdego rodzaju dachu – zarówno nowym jak i remontowanym. Wszystkie dachówki Rubin 9V (także dachówki kształtowe dla tego modelu) marka Braas oferuje w klasycznej palecie kolorów, która pozwoli dopasować dach do każdego otoczenia. Dostępne są w kolorowych angobach (miedzianych, brązowych, antracytowych) i glazurach (kasztanowych, czarnych błyszczących), których wysoka jakość znana jest na rynku, dzięki dachówce Rubin 13V.

Podobnie jak inne dachówki ceramiczne Braas RUBIN 9V objęty jest 20-letnią gwarancją oraz dodatkowo 5-etnią gwarancją na działanie mrozu.

4.6/5 - (33 votes)

Data publikacji: 11 lutego, 2013

Autor:

4.6/5 - (33 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. bobed
  poniedziałek, 23 października, 2017

  Duży plus dla wielkości dachówki, nieco ponad 9 dachówek załatwia już 1m2 połaci dachowej – duże udogodnienie przy układaniu. Duża paleta kolorów oraz długoletnia gwarancja z pewnością jest atutem. Ciekawe tylko jak produkt ma się cenowo do tradycyjnych dachówek.

 2. paulina
  poniedziałek, 23 października, 2017

  ciekawy artykuł, znacząco przyspieszył naszą decyzję o remoncie w domu dziadka. brawa za 25-letnią gwarancję na działanie mrozu oraz za szeroki wybór kolorystyczny!

 3. felek
  wtorek, 24 października, 2017

  Interesujące, nie miałem pojęcia o takim rozwiązaniu. Braas to marka sama w sobie, myślę że i ten produkt spełni wszystkie moje oczekiwania.

 4. kos
  czwartek, 26 października, 2017

  Firma Braas posiadając w ofercie tę dużą dachówkę Rubin 9V może z powodzeniem cieszyć się uznaniem na rynku.Taką dachówkę zamontuję na dachu mojego budowanego domu.

 5. Iwona Ka.
  czwartek, 26 października, 2017

  Wielkość dachówki chyba jest atutem,to znacznie przyspiesza pracę dekarza.Wiele kolorów no i dobra opinia o marce skłania do zakupu.

 6. edward
  czwartek, 26 października, 2017

  Wielkość dachówki ma bardzo duże znaczenie .Szybciej można ułozyć na dużych dachach. Marka Braas tez o czymś mówi

 7. Wasyl
  czwartek, 26 października, 2017

  Kiedy ma się do czynienia z firmą Brass warto brać pod uwagę każdy produkt. Solidna i ceniona firma zawsze spełniająca oczekiwania. Dachówka sama w sobie wygląda przyzwoicie, a łatwy i szybki montaż skłania do jej zakupu. Na pewno przemyślę jej zakup.

 8. goralek
  czwartek, 26 października, 2017

  Mając na uwadze taka firmę . Można wykonać naprawdę bardzo solidny dach z gwarancją 25 letnią czego więcej trzeba

 9. Damian
  czwartek, 26 października, 2017

  Dachówka RUBIN 9V jest uniwersalna, ale najlepiej będzie pasować do dużych prostych i spadzistych dachów. Prawie półmetrowa dachówka szybko pozwala na szybkie pokrycie dużych powierzchni. Polecam.

 10. Krakus
  czwartek, 26 października, 2017

  Duże dachówki to jest to co lubię najbardziej, szybko układają się na dachu, maja wiele kolorów co ułatwi mi dobranie dachówki do otoczenia innych domów, długą gwarancję a to kolejny plus. Są mrozoodporne kolejna zaleta, w transporcie gabarytowo jest ich mniej to również zaleta, samo układanie dachu jest prostsze i łatwiejsze oraz szybsze. Bardzo dobry pomysł na duże dachówki.

 11. czaj
  piątek, 27 października, 2017

  Duża dachówka -mniej łat pod nią – oszczędność na drewnie. Pytanie – jak jest z jej rozbiurką (zdejmowaniem)w przypadku gdy trzeba wymienić elementy zniszczone, potłuczone mechanicznie. Ale zdrugiej strony szybkość układania na plus. Czyli, w tym przypdku ”wielkość” zdecydowanie ma znaczenie.

 12. kojak
  piątek, 27 października, 2017

  Dachówka jest OK. Duża, konkretna, łatwa w układaniu, szybko daje się ją ułożyć, a to podstawa.

 13. Ella
  sobota, 28 października, 2017

  Rzeczywiście wielkość tej dachówki to olbrzymi atut. Nie dość, że sprawniej można pokryć dach, ale też jest to oszczędniejsze rozwiązanie. Zdecydowanie na plus!

 14. Aniaj
  sobota, 28 października, 2017

  Bardzo fajnie prezentuje się ta dachówka. Gwarancja jest dodatkowym bardzo dużym plusem

 15. Janusz
  poniedziałek, 30 października, 2017

  Dachówka sprawdza się bardzo świetnie, Odporna na mróz, wiatr, deszcz. Koleiny sezon z dachówką RUBIN 9V gdzie dach ciągle wygląda jak nowy. Świtna inwestycja, która mam nadzieję będzie się sprawdzać jeszcze przez wiele lat.

 16. Marcinpronet
  czwartek, 16 stycznia, 2020

  A czy przy takim rozmiarze nie pęka pod naciskiem?

Podobne artykuły