Elektronarzędzia

Wiertarko-wkrętarki MAFELL w nowym wydaniu

Znana i ceniona niemiecka firma Mafell wprowadziła na rynek nowe modele wiertarko – wkrętarek: A 10 M, A 18 M bl oraz ASB 18 M bl. które zaskakują wydajnością, mocą, szybkością i wszechstronnością zastosowania. Są kompaktowe i lekkie. Cieszą się uznaniem i popularnością wśród profesjonalnych wykonawców, dekarzy, cieśli i stolarzy.

Model A 10 M

Mały, poręczny model wiertarko-wkrętarki jest przeznaczony do wszelkich prac wykończeniowych. Ergonomiczne i wygodne w obsłudze narzędzie osiąga najlepszy moment obrotowy w klasie wkrętarek 10,8 V – 17 i 34 Nm (miękki i twardy), ważąc zaledwie 0,8 kg wraz z akumulatorem. Dostarczana przez producenta w specjalnym systenerze, wyposażona jest w uchwyt mocujący Ø10 mm i dwa akumulatory Li-Ion, których pojemność wynosi 2,2 Ah i 4,3 Ah. Ich żywotność została zwiększona dzięki zastosowaniu systemu ochrony ogniw przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Model A 10 M posiada dwa biegi:

  1. Przeznaczony do wkręcania, z maksymalną prędkością 360 obrotów na minutę
  2. Przystosowany do wiercenia z maksymalną prędkością 1400 obrotów na minutę w zakresie 22mm w drewnie i 10mm w metalu.

Produkt posiada bez narzędziowy i szybkomocujący system wymiany uchwytów i osprzętu, co pozwala na szybkie i sprawne działanie w różnych zastosowaniach. Ponad to, dodatkowy uchwyt na bity na górze wkrętarki, sprawia że odpowiednia końcówka jest zawsze pod ręką, a nakładka z głowicą 90° -kontową umożliwia łatwy montaż w ciasnych przestrzeniach.
Istotnym elementem wkrętarko – wiertarki jest również stały elektroniczny system monitorowania ogniw w czasie ładowania, który przekłada się na kontrolę temperatury ogniw, chłodzenie powietrzem w celu zwiększenia mocy oraz aktualny stan naładowania.

Modele A 18 M bl oraz ASB 18 M bl

Obydwa modele dużych, bezprzewodowych wiertarko-wkrętarek znajdują zastosowanie na placach budowy oraz przy wszystkich, nawet najbardziej obciążających pracach. Zostały oparte o tę samą technologię, przy czym druga została wyposażona w funkcję udaru. Dostępne są w dwóch wersjach:
– bogatej – MidiMAX – spakowanej w synteterze
–  Pure – uboższej o ładowarkę i baterię, spakowanej w duży systener.

Obydwie posiadają wyjątkowy moment obrotowy: miękki – 44 Nm i twardy 90 Nm, umożliwiający wkręcanie śrub nawet tych o dużej średnicy z ogromną siłą  oraz bez szczotkowe silniki, zasilane akumulatorami  Li-Ion 18 V i dwoma akumulatorami 4,0 Ah. Producent oferuje również baterie o większej pojemności, tj. 5,5 Ah. Co niezmiernie ważne, mimo dużej pojemności akumulatorów, narzędzia nadal są poręczne i lekkie. Razem z bateriami ważą jedynie 1,8 kg.

Model A 18 M bl i ASB 18 M bl posiadają dwa biegi:

  1. Przystosowany do wkręcania, z maksymalną prędkością obrotową 600 obrotów na minutę
  2. Zaadaptowany do wiercenia, z maksymalną prędkością aż 2050 obrotów na minutę, w zakresie 50 mm w drewnie i 13 mm w metalu

Obydwie wiertarko-wkrętarki posiadają system kontroli ogniw oraz uchwyty o średnicy 13mm, które zostały wykonane w systemie opisanym przy modelu A 10 M. Dzięki temu wymiana uchwytu jest szybka i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi, a to z kolei wpływa na ich elastyczność i błyskawiczne przezbrojenie do wybranej funkcji.

Dodatkowo model ASB 18 M bl został wyposażony w funkcję udaru, dlatego też jest rekomendowany do wyjątkowo trudnych i wymagających prac. Moment impulsowy został określony na poziomie 49 Nm, natomiast częstotliwość udaru na poziomie 38,950 1/min.
Pozwala to na cieszenie się trzema urządzeniami w jednym: wiertarką, wkrętarką i wiertarką udarową.

Wszystkie maszyny marki Mafell objęte są 3-letnią gwarancją i mają zapewniony pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie kraju. Doceniane przez tysiące użytkowników, gwarantują dobrze wykonane zadanie, które nie jest tylko pracą, ale staje się przyjemnością.

MAFELL Service Center Polska – ANDREMA P.W.
ul. Głogowska 78, 60-741 Poznań
tel. 61 661-11-52
mafell@mafell.pl

4.3/5 - (10 votes)

Data publikacji: 1 stycznia, 2021

Autor:

4.3/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły