Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Winda dekarska Dachdecker WBT 012021 – nowa wciągarka w ofercie

Winda dekarska Dachdecker WBT 012021

Oferta firma DACHDECKER, podzielona na gamę narzędzi ręcznych oraz gamę maszyn, jest w świecie dekarzy doskonale znana. W ostatnim czasie do katalogu maszyn tej marki dołączyła wciągarka z dolnym napędem, o maksymalnym udźwigu do 400 kg, oznaczona kodem WBT 012021. To uniwersalne urządzenie zaskakuje swoją wszechstronnością, o czym dokładniej traktują poniższe rozdziały.

Parametry techniczne

W świecie maszyn i narzędzi nie ma lepszej ich charakterystyki, niż specyfikacja prezentująca ich parametry techniczne. Dla profesjonalistów już pierwsza, nawet pobieżna lektura zestawienia danych technicznych stanowi czynnik decydujący o tym, czy chcą dane urządzenie poznać bliżej, czy też przekierowują swoje zainteresowanie gdzie indziej. W przypadku nowej windy Dachdecker WBT 012021 ma się do czynienia z urządzeniem, które zaciekawia od razu, o czym przekonuje poniższe zestawienie.

Winda dekarska Dachdecker WBT 012021
Winda dekarska Dachdecker WBT 012021

Wyposażenie windy

Na kompletne wyposażenie windy WBT 012021 składa się oczywiście sama winda, konstrukcja drabinowa (sześć modułów po 2 metry każdy) z podstawą o wysokości 2 metrów, napęd mocowany na podstawie, mechanizm wciągający z bębnem, liną i jej osłoną oraz następujące elementy dodatkowe:

  • zestaw zdalnego sterowania z dwoma pilotami oraz dodatkowo możliwość sterowania manualnego 2-pozycyjnym przyciskiem „góra-dół” (dodatkowe piloty można domawiać),
  • wyłącznik krańcowy z możliwością wpięcia go w dowolnym punkcie drabiny dekarskiej,
  • komplet przystawek przystosowanych do pracy podczas montażu fotowoltaiki, złożony z boczków do wózka wyłożonych sklejką wodoodporną (u konkurencji jest to najtańsza płyta) i specjalnych docisków paneli PV na wózku,
  • komplet podpór złożony z dwóch standardowych sztyc podpierających windę, podpory na dachy płaskie, podpory pod okap oraz podpory tylnej specjalnej,
  • komplet śrub połączeniowych do skręcania elementów,
  • kompletna dokumentacja DTR wraz z deklaracją zgodności CE i innymi dokumentami, tworzącymi razem zestaw wymagany przez inspektorów PIP i UDT podczas ewentualnej kontroli.
Winda dekarska Dachdecker WBT 012021
Winda dekarska Dachdecker WBT 012021

Cechy wyróżniające windy Dachdecker WBT 012021

Pierwszą istotną cechą tego urządzenia jest wysoka jakość elementów konstrukcyjnych, ponieważ wszystkie te składowe elementy wykonywane są na obrabiarkach CNC oraz wypalane laserowo z wysokojakościowej stali importowanej z Włoch. Później każdy z tych elementów zostaje polakierowany proszkowo w profesjonalnej lakierni Dachdecker, wygrzany w piecu oraz zabezpieczony przed korozją poprzez dokładne ocynkowanie. Elementy te, to wspomniane już wcześniej moduły UNI o długości 2 mb, które można założyć w pionie lub położyć na połaci czy stropie. Należy w tym miejscu wspomnieć o możliwości opcjonalnego dokupienia elementów wydłużających konstrukcję windy – chodzi tu oczywiście o moduły UNI 2 mb – które umożliwiają osiągnięcie długości wynoszącej aż 30 metrów oraz funkcjonujące obok nich moduły UNI 1mb, które Dachdecker również poleca. Drugą kluczową cechą zestawu jest mocny i najszybszy w tej klasie wind napęd o udźwigu do 400 kg z krańcowym wyłącznikiem bezpieczeństwa.
Biorąc pod uwagę to, że w ciągu minuty napęd podnosi ładunek na 25 metrów, zupełnie jak konkurencyjne windy GEDA czy STEINWEG, a przy tym wszystkim zestaw nadal kosztuje odczuwalnie mniej od nich, należy przyznać, że jest to atrybut mocno wyróżniający windę WBT 012021.

Kolejne cechy i atrybuty zestawu prezentują się następująco:

  • hamulec zrywu liny i wskaźnik bezpiecznych kątów pracy przy wózku windy,
  • łącznik kątowy z dowolnie regulowanym kątem – zakładany na strop, okap lub parapet,
  • zakończenie rolką zwrotną,
  • wysokiej klasy austriacka lina zgodna z EN 12385-4 i zakuta hydraulicznie.
MODELWartość
Maksymalny udźwig (wózek + ładunek)Do 400 kg
Maksymalna masa samego ładunkuDo 150 kg
Wysokość podnoszeniaDo 16 metrów
Maksymalna wartość przedłużenia windyDo 30 metrów
Rodzaj napęduElektryczny 230 V
Moc napędu2000 W
Waga całej konstrukcji drabinowej (16 m)92 kg
Prędkość podnoszenia25 metrów / min.
Długość linyDo 65 m
Średnica liny6 mm
Czas rozstawienia urządzeniaOkoło 15 minut
Wymiary górnego wózka95 x 70 x 50 cm
Wymiary windy na palecie214 x 61 x 40 cm
Certyfikaty, deklaracje i spełniane normy oraz dyrektywyDyrektywa maszynowa 2006/42/WE,
certyfikat ISO 12100:2010,
norma EN60204-1:2006 + A1:2009,
norma EN12150-2:2000 + A1:2010,
certyfikat CE, dokumentacja DTR

Krótkie podsumowanie, czyli idealna wciągarka dla branży instalatorów fotowoltaiki

W dobie gwałtownego rozwoju fotowoltaiki, tak wszechstronna i tak wyposażona winda dekarska to idealna oferta dla każdej ekipy instalującej panele fotowoltaiczne na dachach polskich domów. Przemawiają za tym nie tylko wszystkie odpowiednio zaprojektowane przystawki do trzymania paneli podczas transportu w górę, ale również szybkość pracy napędu, wygodne zdalne sterowanie zestawem i szereg systemów bezpieczeństwa.

MASZYNY DEKARSKIE, NARZĘDZIA DEKARSKIE I BLACHARSKIE
DACHDECKER
ul. Świdnicka 35
58-250 Pieszyce
tel. (+48) 667 906 185, 695 595 538
fax (+48) 74 661 44 29
e-mail: info@dachdecker.com.pl
www.dachdecker.com.pl


Data publikacji: 24 kwietnia, 2022Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły