Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Winda dekarska – niezbędny element każdej dużej budowy

Firmy budowlane korzystające z wind dekarskich mogą szybciej wykonać powierzoną im pracę. Urządzenie umożliwia szybki transport materiałów budowlanych i części nawet na duże wysokości. W ten sposób firma zaoszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze, które musiałaby wydać na zatrudnienie dodatkowych pracowników.

Co to jest winda dekarska?

Każda zarówno duża, jak i mniejsza budowa nie może się wydajnie funkcjonować bez sprzętu, takiego jak winda dekarska. Wynajem lub zakup własnego urządzenia staje się koniecznością. Dzięki niemu można transportować ciężary na różne wysokości. Winda, ze względu na duży udźwig i zasięg, umożliwia przenoszenie np. na jedno z pięter materiałów budowlanych i narzędzi. Do jej zalet trzeba także zaliczyć elastyczność. Można ją dostosować do różnego rodzaju budynków, nawet tych wielopiętrowych. To sprawia, że z wind dekarskich korzysta się podczas budowania domów jednorodzinnych i biurowców. Co więcej, udźwig i inne parametry można dostosować do wymagań klienta. Z tego powodu korzysta się z nich także podczas różnych prac konserwatorskich, wznoszenia masztów i terminali.

Wyposażenie windy dekarskiej zależy od rodzaju urządzenia. Niektóre z nich wyposażone są w elektryczne wciągarki linowe. Długość liny bywa zależna np. od wielkości bębna. Zazwyczaj te, które mają najdłuższe liny, są to urządzenia specjalistyczne. Oprócz tego w windach znajdują się segmenty drabinowe, zazwyczaj wykonane z aluminium. Jeżeli akurat szukamy tego typu urządzenia, zwróćmy uwagę na właśnie na ten parametr. Wiele firmy budowlanych często decyduje się na zakup lub wynajem windy, której wysuw wynosi od 26 do 36 m i jest w stanie udźwignąć 270 kg.

Dlaczego warto wynająć windę dekarską?

Urządzenie jest niezwykle przydatne, gdyż dzięki niemu wszelkie prace remontowo-budowlane można wykonać znacznie szybciej. Praca staje się lżejsza, a co więcej, można zrealizować więcej zleceń w danym sezonie. Dla wielu firm zakup windy dekarskiej jest sposobem na ograniczenie wydatków. Dzięki niej nie muszą zatrudniać dodatkowych pracowników do przenoszenia materiałów i tym samym obniżają koszty funkcjonowania. Ma to również przełożenie na bezpieczeństwo pracy na budowie. Pracownicy nie muszą dźwigać ciężarów i dlatego też ryzyko wypadku jest mniejsze.

Firma budowlana, która ma swoim asortymencie windę dekarską, może więcej zaoferować potencjalnym klientom. W odróżnieniu od tych nieposiadających takiego urządzenia mogą szybciej zrealizować dane zlecenie i są bardziej konkurencyjne. Ponadto segmentowa budowa windy sprawia, że można ją dostosować nawet do najbardziej nietypowych wymagań. Na koniec warto wspomnieć, że winda dekarska jest prosta w obsłudze i łatwa w montażu. 

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 30 stycznia, 2020

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek
    piątek, 31 stycznia, 2020

    Czasy kiedy człowiek był potrzeby do dźwigania i wnoszenia już minęły. Teraz to można zrobić szybciej i wydajniej dzięki takim urządzeniom jak winda dekarska. Kto był na budowie to widział jak szybko można przetransportować potrzebne rzeczy do góry. Na większych budowach warto skorzystać z takiego urządzenia.

Podobne artykuły