Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Windex wyłącznym dystrybutorem Böcker Maschinenwerke GmbH w Polsce

Od października 2019 roku firma Windex jest wyłącznym dystrybutorem Böcker Maschinenwerke GmbH na terenie Polski. Böcker to przede wszystkim pionier i technologiczny lider w produkcji wind dekarskich, budowlanych i żurawi ciesielsko-dekarskich, którego nikomu w branży nie trzeba przedstawiać. Od ponad 60 lat firma Böcker oferuje produkty stanowiące „matrycę” dla innych producentów pod kątem innowacyjności, jakości i trwałości.

W kolejnych miesiącach Windex zajmie się stworzeniem efektywnej sieci sprzedaży i wsparcia serwisowego jakiego klienci marki Böcker w Polsce jeszcze nie mieli. Poszukujący nowych rozwiązań z zakresu transportu materiałów i osób na wysokość, mogą liczyć na fachowe doradztwo, a użytkownicy odwiedzający nasze stacje serwisowe na kompleksową obsługę najwyższej jakości. Windex zapewnia także pomoc mobilną i zdalną dla produktów Böcker w trybie 24/7.

Fot. 1. Böcker AK 37/4000.
Fot. 1. Böcker AK 37/4000.

Technologia żurawi Böcker to przełom dzięki dziesięcioleciom doświadczenia i opatentowanej wiedzy w zakresie ich budowy

W 1989 r. Firma Böcker jako pierwsza wprowadziła technologię dźwigową do branży ciesielsko-dekarskiej, przedstawiając pierwszy mobilny żuraw samochodowy o lekkiej, aluminiowej konstrukcji. Zwrotność aluminiowych żurawi Böcker sprawiła, że praca w budownictwie stała się znacznie łatwiejsza, a wszystko to dzięki ich dużemu zasięgowi. Następnie w 1997 r. opracowano pierwszy aluminiowy żuraw zamontowany na podwoziu przyczepy. Kolejnymi osiągnięciami były i wciąż są technologia hybrydowa teleskopów – stosowanie w produkcji stali i aluminium jednocześnie, a także żuraw na gąsienicach.

Fot. 3. Böcker Avario.
Fot. 3. Böcker Avario.

Dziś technologia żurawi firmy Böcker to niezawodne rozwiązanie w każdej sytuacji, gdy trzeba bezpiecznie i wydajnie podnosić duże ładunki na znaczną wysokość. Oprócz masztów o długości do 55 metrów i udźwigu do 12 ton, żurawie samochodowe, na przyczepach i gąsienicowe cechują się bardzo wysokimi normami bezpieczeństwa, względnie małą masą i kompaktowymi wymiarami. Dzięki temu transport żurawi Böcker z jednego miejsca pracy do drugiego jest łatwy, a wymagana do ustawienia przestrzeń niewielka. Wszystkie żurawie Böcker mogą opcjonalnie pracować jako podesty ruchome. Na tę technologię składa się kilka typów koszy roboczych o udźwigach od 200 do 600 kg.

Fot. 4. Böcker – sterowanie radiowe HBC Technos.
Fot. 4. Böcker – sterowanie radiowe HBC Technos.

Wyciągi dekarskie i budowlane Böcker

Wkrótce po założeniu firmy Böcker w 1958 r. mistrz kowalski Albert Böcker opracował swój pierwszy wielki wynalazek, pochyły wyciąg hydrauliczny do prac budowlanych, a następnie wyciąg budowlany z załamaniem. Odtąd dekarze mogli wygodnie przenosić dachówki na samą kalenicę i od tego też czasu firma Böcker skupia się na jak najdokładniejszym dopasowaniu produktów do potrzeb klientów oraz wyznaczaniu coraz wyższych standardów jakości i bezpieczeństwa w obszarze transportu materiałów na wysokość.

Wszystkie wyciągi Böcker projektowane są z myślą o niewielkich gabarytach i minimalnej przestrzeni wymaganej do rozstawienia, tak by używać ich na najmniejszych placach budowy. Dzięki niskiej masie własnej niektórych modeli, można holować je nawet samochodem osobowym. Składane wyciągi Toplift oraz montowane na przyczepach Simply, Junior, Avario, Arriva, to znane od wielu lat, cenione i niezawodne produkty.

Windex
ul. Towarowa 8, 89-600 Chojnice
www.windex.pl
windex@windex.pl

5/5 - (27 votes)

Data publikacji: 12 lutego, 2020

Autor:

5/5 - (27 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    środa, 12 lutego, 2020

    Widać postęp technologi na niewielkiej przestrzeni czasu. Takie maszyny jak windy dekarskie, dźwigi bardzo pomagają w transporcie materiałów na budowie. Podesty ruchome na razie nie są zbyt popularne, ale dzięki nowemu dystrybutorowi może to się zmienić.

  2. Jacek
    czwartek, 13 lutego, 2020

    Bardzo dobrze,że na naszym rynku zostaną uregulowane kwestie dystrybucji i serwisu w jednej firmie.Miałem okazję pracować na wyciągach Bocker i wiem ,że są to urządzenia na które warto postawić gdy chce się mieć zachowaną ciągłość pracy na budowie.

Podobne artykuły